CestovanieZAHRANIČIE

Kam ísť na dovolenku v Európe – top 7 destinácií

Kam ísť na dovolenku v Európe – top 7 destinácií. Európa je plná nádherných miest, ktoré sú ideálne pre dovolenku. Tu je náš zoznam 7 najlepších miest na dovolenku v Európe:

Kam ísť na dovolenku v Európe – top 7 destinácií

 

Kam ísť na dovolenku v Európe - top 7 destinácií

 

Kam ísť na dovolenku v Európe? Pripravili sme pre vás zaujímavý článok na tému Kam ísť na dovolenku v Európe. Vybrali sme 7 najkrajších miest.

1. Paríž, Francúzsko

 

Paríž, Francúzsko

 Paríž je jedným z najromantickejších miest na svete a je ideálny pre tých, ktorí hľadajú kultúru, históriu a umenie. Môžete navštíviť Eiffelovu vežu, Louvre, katedrálu Notre-Dame a mnoho ďalších ikonických miest.

 

2. Amalfi, Taliansko

 

Amalfi je skutočne nádherné miesto na pobreží Amalfi, kde nájdete zaujímavé pláže, krásne modré more a úchvatné scenérie. Môžete tiež navštíviť množstvo historických miest a kostolov, ktoré sú úplne jedinečné.

 

3. Barcelona, Španielsko – Kam ísť na dovolenku v Európe

 

Barcelona, Španielsko - Kam ísť na dovolenku v Európe

 

 Barcelona je plná zaujímavých vecí, ktoré môžete vidieť a robiť, vrátane návštevy Sagrada Familia, Park Guell, Casa Batlló a mnoho ďalších zaujímavých miest. Okrem toho tu nájdete aj vynikajúcu kuchyňu a množstvo obchodov a trhov. Čo si zobrať na dovolenku k moru – Zoznam vecí

 

4. Dubrovník, Chorvátsko

 

Dubrovník je jedným z najkrajších miest na Jadranskom mori a je skvelým miestom pre dovolenku. Môžete sa prechádzať po starom meste, navštíviť historické pamiatky a vychutnať si krásne pláže. Dovolenka Chorvátsko – 11 dôvodov prečo áno

 

5. Edinburgh, Veľká Británia – Kam ísť na dovolenku v Európe

 

Edinburgh, Veľká Británia - Kam ísť na dovolenku v Európe

 

Edinburgh je skutočne kultúrne a historické mesto, ktoré sa nachádza v krásnom škótskom kraji. Môžete navštíviť hrad Edinburgh, prejsť sa po krásnom Princes Street Gardens alebo ochutnať skvelé whisky v niektorom z miestnych barov. Edinburgh je tiež známy svojimi festivalmi a kultúrnymi podujatiami, ktoré sa konajú počas celého roka. Vzácne 2 eurové mince

 

6. Santorini, Grécko

 

Santorini, Grécko

 

Santorini je jedným z najkrajších gréckych ostrovov a je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú romantiku a krásne výhľady. Ostrov je plný krásnych bielych domčekov, ktoré sa nachádzajú na útesoch s výhľadom na modré more. Môžete tiež navštíviť niektoré z miestnych pláží alebo ochutnať grécke jedlá v niektorom z miestnych reštaurácií.

 

7. Amsterdam, Holandsko – Kam ísť na dovolenku v Európe

 

 Amsterdam je známy svojou bohatou históriou, krásnymi kanálmi a množstvom kultúrnych podujatí. Môžete navštíviť múzeum Van Gogh, prejsť sa po krásnych uliciach s typickými domami alebo vyskúšať niektoré z miestnych kaviarní. Amsterdam je tiež známy svojou nočnou zábavou a množstvom klubov a barov.

 

Toto boli len niektoré z najkrajších miest v Európe, ktoré by ste mali navštíviť na dovolenke. Bez ohľadu na to, ktoré miesto si vyberiete, určite si užijete krásne scenérie, bohatú kultúru a nezabudnuteľné zážitky.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button