CestovanieZAHRANIČIE

Dovolenka Cytrus – 10 najkrajších destinácií

Dovolenka Cytrus. Cyprus je krásna ostrovná krajina v Stredomorí, ktorá ponúka návštevníkom množstvo miest a zážitkov. Ak sa chystáte na dovolenku na Cyprus, nezabudnite navštíviť tieto desiatich najkrajších miest, ktoré vám určite zanechajú nezabudnuteľné zážitky.

 

Dovolenka Cytrus

 

Dovolenka Cytrus - 10 najkrajších destinácií

 

V každom z týchto miest nájdete množstvo aktivít a zážitkov, ktoré vám umožnia spoznať krásy Cyperského ostrova. Dovolenka Cytrus. Okrem toho, Cyprus je známy aj svojou vynikajúcou kuchyňou, ktorá je založená na zdravých surovinách, ako sú ryby, ovocie a zelenina. Takže, ak sa chystáte na dovolenku na Cyprus, neváhajte a navštívte tieto miesta, ktoré vám určite zanechajú nezabudnuteľné zážitky.

 

 

1. Limassol

 

Limassol

 

 Limassol je najväčšie mesto na Cypre a ponúka návštevníkom množstvo zaujímavých miest, ako sú historické pamiatky, múzeá, pláže a vynikajúce reštaurácie. Okrem toho, Limassol je známe svojimi festivalmi a oslavami, ktoré sa konajú po celý rok.

 

2. Paphos

 

Paphos

 

 Paphos je historické mesto, ktoré bolo raz hlavným mestom Cyperskej republiky. Je to miesto, kde sa nachádza množstvo archeologických miest a pamiatok, ako sú hrobky kráľov, staroveké mozaiky a mnoho ďalších. Taktiež tu nájdete krásne pláže a prírodné pamiatky.

 

3. Larnaca – Dovolenka Cytrus

 

Larnaca - Dovolenka Cytrus

 

Larnaca je známa svojím letiskom, ktoré je dôležitým dopravným uzlom pre celý ostrov. Mesto ponúka návštevníkom množstvo pláží a vynikajúcich reštaurácií, kde si môžete vychutnať cyperskú kuchyňu.

 

4. Nicosia

 

Nicosia

 

Dovolenka Cytrus. Nicosia je hlavné mesto Cyperskej republiky a jedno z najstarších miest na svete. Mesto ponúka návštevníkom množstvo historických pamiatok a múzeí, ako sú Katedrála sv. Jána Krstiteľa, múzeum Kyperskej republiky a mnoho ďalších.

 

5. Troodos – Dovolenka Cytrus

 

Troodos - Dovolenka Cytrus

 

Troodos je pohorie, ktoré sa nachádza na strednom Cypre. Ponúka návštevníkom krásnu prírodu, ako sú hory, lesy a vodopády. Tu tiež nájdete množstvo turistických trás, ktoré vás zavedú do nádherných miest. Kedy ísť do Dubaja – Najlepšie počasie v roku

 

6. Ayia Napa

 

Ayia Napa

 

Ayia Napa je známe svojimi krásnymi plážami a nočným životom. Mesto ponú ka množstvo klubov a barov, kde si môžete zatancovať a užiť si noc. Okrem toho, Ayia Napa je tiež domovom mnohých historických pamiatok a kostolov.

 

7. Kourion – Dovolenka Cytrus

 

Kourion - Dovolenka Cytrus

 

Kourion je archeologická lokalita, ktorá sa nachádza na juhu Cyperského ostrova. Je to miesto, kde nájdete staroveké rímske divadlo, vynikajúce mozaiky a mnoho ďalších historických pamiatok.

 

8. Protaras

 

Protaras

 

Protaras je krásne letovisko na východnom pobreží Cyperského ostrova. Ponúka návštevníkom nádherné pláže s jasným modrým morom, ako sú Fig Tree Bay a Konnos Bay. Tu tiež nájdete množstvo reštaurácií a obchodov. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

9. Famagusta

 

Famagusta

 

 Famagusta je historické mesto na východnom pobreží Cyperského ostrova. Je to miesto, kde sa nachádza množstvo archeologických miest a pamiatok, ako sú ruiny starovekého mesta Salamis a stredovekého hradu Othello. Okrem toho, Famagusta ponúka aj krásne pláže a prírodné pamiatky.

 

10. Akamas – Dovolenka Cytrus

 

Akamas - Dovolenka Cytrus

 

 Akamas je národný park, ktorý sa nachádza na západnom pobreží Cyperského ostrova. Je to miesto, kde nájdete nádherné prírodné scenérie, ako sú hory, útesy, pláže a jaskyne. Tu tiež nájdete množstvo turistických trás, ktoré vás zavedú do nádherných miest.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button