CestovanieZAHRANIČIE

Zlatni rat – jedinečná pláž na ostrove Brač

Zlatni rat – jedinečná pláž na ostrove Brač. Ak hľadáte dokonalý kúsok raja na zemi, nemusíte sa pozerať ďaleko. Nachádza sa na ostrove Brač v Chorvátsku a volá sa Zlatni rat. Táto pláž je jednou z najkrajších na svete a určite stojí za návštevu.

 

Zlatni rat

 

Zlatni rat

 

Návšteva Zlatni ratu na ostrove Brač je nezabudnuteľným zážitkom a určite stojí za to si ju vychutnať. Krásna príroda, množstvo aktivít a kultúrne dedičstvo tohto miesta sú skvelým lákadlom pre turistov z celého sveta. Ak hľadáte miesto na oddych a relax, alebo naopak na aktívnu dovolenku plnú zážitkov, Zlatni rat je tou správnou voľbou. Bol Chorvátsko

 

Poloha a prístup

 

Poloha a prístup

 

Zlatni rat sa nachádza v obci Bol na juhu ostrova Brač. Pláž je situovaná na konci malej zátoky a tvorí približne 500-metrový pozdĺžny pás piesočnatej pláže. Charakteristickým znakom tejto pláže je jej tvar, ktorý sa mení podľa smeru vetra a prúdenia mora. Tvaruje sa do podoby diamantu, čo ju robí unikátnou a nezameniteľnou. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

Na pláž sa dá dostať pešo, autom alebo loďou. V blízkosti pláže sa nachádza parkovisko, odkiaľ vedie cesta priamo k pláži. Ak preferujete pešiu turistiku, existuje možnosť prechádzky z Bolu k pláži, ktorá trvá približne 20 minút. K dispozícii sú aj lodné prepravy z Bolu alebo iných miest v okolí. Najlepší plánovač ciest

 

Aktivity a atrakcie

 

Aktivity a atrakcie

 

Okrem relaxovania na pláži ponúka Zlatni rat aj množstvo športových aktivít. K dispozícii sú napríklad vodné športy ako windsurfing, kitesurfing či wakeboarding. Pre milovníkov potápania je k dispozícii množstvo potápačských centier a možnosť objavovať krásy podmorského sveta.

 

Okolie pláže ponúka aj množstvo reštaurácií a barov, kde si môžete vychutnať tradičné chorvátske jedlá a nápoje. V blízkosti pláže sa nachádza aj niekoľko hotelov a apartmánov, kde si môžete zarezervovať ubytovanie.

 

Tipy a odporúčania Zlatni rat

 

Tipy a odporúčania Zlatni rat

 

Pri návšteve Zlatni ratu nezabudnite na opaľovací krém, slnečné okuliare a klobúk na ochranu pred slnkom. Pláž býva veľmi rušná v hlavnej sezóne, preto sa odporúča prísťo na pláž čo najskôr ráno alebo neskôr večer, keď je menej ľudí. Ak preferujete pokojnejšie miesta, môžete sa vybrať na pláže v okolí, ktoré ponúkajú tiež krásne prostredie a pokojnejšiu atmosféru.

 

Pri vodných aktivitách je dôležité dodržiavať bezpečnostné opatrenia a pokyny miestnych potápačských centier a inštruktorov. V prípade, že sa rozhodnete pre lodnú prepravu, dôkladne si skontrolujte ceny a podmienky prepravy, aby ste sa vyhli nepríjemným prekvapeniam.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button