CestovanieO PRÍRODE

Najkrajšia hora na svete : Top 10 najkrajších hôr na svete

Najkrajšia hora na svete : Top 10 najkrajších hôr na svete. Jedným z faktorov prečo radi poznávate ich kúzlo je výška. No v dnešnom rebríčku, výška hory nehrá žiadnu úlohu, dne a pozrieme na najkrajšie hory na svete. Tu je zoznam 10 najkrajších hôr na svete.

 

10. Ama Dablam, Nepál

 

Ama Dablam, Nepál

 

Ama Dablam, považovaná za ‘Matterhorn Himalájí, je svetovo populárna a krásna hora nachádzajúca sa v regióne Khumbu vo východnom Nepále. Táto zasnežená hora stojí v nadmorskej výške 6812 metrov. Juhozápadný hrebeň Ama Dablam je známou horolezeckou cestou pre povolenú výpravu.

 

Rovnaký juhozápadný hrebeň využili Barry Bishop, Mike Ward, Wally Romanes a Mike Gill na prvý výstup na Amu Dablam 13. marca 1961. Táto trasa má rôznu náročnosť. Ale výhľady sú úchvatné.

 

9. Stolová hora, Južná Afrika

 

 Stolová hora, Južná Afrika najkrajšia hora

 

Stolová hora s výhľadom na Kapské Mesto je prírodným zázrakom Južnej Afriky. Táto hora s nadmorkou výškou 1 844 metrov je rajom pre milovníkov prírody i turistov. Nádherná hora je súčasťou národného parku Table Mountain.

 

K dispozícii je tiež lanovka, ktorá vás vyvezie na vrchol stolovej hory. Z vrcholu si môžete vychutnať nádherný 360-stupňový výhľad na Kapské Mesto. Ako už bolo povedané, v stolovej hore sa nachádzajú aj rôzne turistické chodníky. Okrem toho všetkého je stolová hora domovom veľkých druhov rastlín a živočíchov. Mnohé z nich sa nenachádzajú nikde inde na svete.

 

8. Mount Assiniboine, Kanada

 

 Mount Assiniboine, Kanada

 

Mount Assiniboine, ktorý sa nachádza na hranici Britskej Kolumbie je ústrednou atrakciou provinčného parku Mount Assiniboine. Tento 2 618 metrov vysoký, pozoruhodný vrchol je známy ako Matterhorn of the Rockies, pretože má rovnaký pyramídový tvar ako hora Matterhorn.

 

7. Eiger, Švajčiarsko, Najkrajšia hora na svete

 

Eiger, Švajčiarsko

 

Ikonická hora Eiger, ktorá sa nachádza v Bernských Alpách v západnom Švajčiarsku, na východnej strane hrebeňa, ktorý zahŕňa vrcholy Monch a Jungfrau. Eiger má prevýšenie 3970 metrov a vyzerá zo všetkých strán úžasne.

 

1800 metrov vysoká severná strana je najvýraznejším prvkom pohoria Eiger. Je to najväčšia severná tvár Álp. Na vrchol Eiger existuje niekoľko trás. Ale všetky sú náročné.

 

6. Tre Cim, Taliansko

 

Najkrajšia hora na svete

 

Je to skupina troch vrcholov, ktoré sa nachádzajú na svetoznámom pohorí Dolomitov v severovýchodnom Taliansku. Tieto tri vrcholy sú pomenované Cima Piccola, Cima Grande a Cima Ovest. Táto úžasná horská skupina sa nachádza v nadmorskej výške 2999 metrov.

 

5. Fudžisan Japonsko, Najkrajšia hora na svete

 

Fudžisan Japonsko

 

S výškou 3776 m.n.m. je hora Fuji najvyšším vrcholom v Japonsku. Táto sopečná hora sa nachádza na ostrove Honšú. Posledná erupcia sa uskutočnila v roku 1707. Tento nádherný vrchol v tvare kužeľa je považovaný za symbol Japonska.

Výstup na horu Fudži je taký slávny medzi japonskými aj medzinárodnými turistami. Odhaduje sa, že každý rok vystúpi na horu Fudži viac ako 200 000 ľudí. Horolezecká sezóna sa začína v júli a končí v auguste. Výstup na vrchol hory Fuji nie je taký náročný a výhľad na západ slnka odtiaľ je priam neuveriteľný.

 

4. Cerro Torre, hranica Čile – Argentína

 

Cerro Torre, hranica Čile - Argentína

 

Čarovná hora Cerro Torre sa nachádza na hranici Čile – Argentína, v národnom parku Los Glaciares. V skutočnosti je Cerro Torre súčasťou horského reťazca štyroch hôr. Ďalšie tri pohoria Punta Herron, Torre Egger a Cerro tvrdo stoja. 3128 metrov vysoká Cerro Torre je najvyšším vrchom tejto horskej skupiny.

 

Najvýznamnejšou vlastnosťou Cerro Torre je jeho dlhý špicatý tvar. Je ťažké vyjsť na horu Cerro Torre, a to ani pre skúsených horolezcov.

 

3. Denali – USA

 

Denali - USA

 

Denali je s výškou 6190 metrov najvyšším vrchom severoamerického kontinentu. Nachádza sa na juhu strednej Aljašky, v Národnom parku Denali a rezerváciách. Denali je tiež tretím najizolovanejším vrcholom na svete po Mount Evereste a hore Aconcagua v Argentíne.

Zrúcaniny hradov na Slovensku – 11 zrúcanín hradov

 

Samotná táto nádherná hora je hlavnou atrakciou Národného parku Denali. Stojí vysoko nad šiestimi miliónmi akrov panenskej divočiny. Aj z diaľky vyzerá Denali jednoducho ohromujúco. Pretože horná časť Denali je pokrytá snehom. Táto hora je tiež domovom piatich veľkých ľadovcov.

 

2. Kirkjufell, Island, Najkrajšia hora na svete

 

Najkrajšia hora na svete

Kirkjufell je impozantná, 463 metrov vysoká hora, ktorá sa nachádza v meste Grundarfjordur na Islande na polostrove Snaefellsnes. Je to najfotografovanejšia hora na Islande. V blízkosti vrcholu sa nachádza aj nádherný vodopád s názvom Kirkjufellsfoss. Od septembra do januára. Na oblohe na pozadí Kirkjufell by sa tiež zobrazovalo magické polárne svetlo. Je to neskutočný zážitok.

1. Matterhorn, švajčiarsko-talianske hranice

 

Matterhorn, švajčiarsko-talianske hranice

Nemusí to byť výškový vrchol v Alpách. Ale v Alpách nie sú žiadne ďalšie vrcholy alebo zvyšok sveta je taký krásny ako Matterhorn. Je to skutočne magická atrakcia. Táto hora v tvare pyramídy sa nachádza na hranici Švajčiarska a Talianska. Týči sa 4478 metrov nad morom a je to jeden z najvyšších vrcholov Švajčiarska. Tváre Matterhornu sú strmé. Takže lezenie môže byť náročné.

Darček pre mamu na narodeniny 22 tip na darček

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button