CestovanieSLOVENSKO

Kam sa kúpať s deťmi na Slovensku

Najlepšie miesta pre rodinné kúpanie

Kam sa kúpať s deťmi na Slovensku? Ak hľadáte miesto, kde sa môžete s deťmi osviežiť a užiť si letné mesiace, Slovensko má množstvo príležitostí na kúpanie. Od kúpalísk a bazénov po jazerá a rieky, existuje množstvo miest, kde si môžete užiť rodinný výlet a zároveň sa ochladiť v horúcich letných dňoch.

Jedným z najobľúbenejších miest na kúpanie s deťmi v Slovenskej republike sú kúpaliská. Mnohé z nich ponúkajú rôzne atrakcie pre deti, ako sú tobogany, šmykľavky, detské bazény a ďalšie zábavné prvky. Okrem toho sú kúpaliská často vybavené reštauráciami a bufetmi, kde si môžete oddýchnuť a posilniť sa po kúpaní.

Ak preferujete prírodné kúpaliská, Slovensko má množstvo krásnych jazier a riek, kde si môžete užiť kúpanie v prírodnom prostredí. Mnohé z nich sú tiež obklopené krásnou prírodou a ponúkajú rôzne možnosti na turistiku a piknik.

Kam sa kúpať s deťmi na Slovensku

 

Kam sa kúpať s deťmi na Slovensku

Ak hľadáte miesto na kúpanie s deťmi na Slovensku, máte na výber mnoho atrakcií. Nižšie nájdete niekoľko tipov, ktoré by vám mohli pomôcť pri výbere.

Aquapark Tatralandia a Vodný park Bešeňová

Tatralandia a Vodný park Bešeňová sú dve z najznámejších atrakcií na Slovensku. Sú ideálne pre rodiny s deťmi, pretože ponúkajú mnoho vodných atrakcií pre všetky vekové kategórie. Deti sa môžu vyšantiť na tobogánoch, v bazénoch s vlnami alebo si užiť relax v termálnych bazénoch. Pre dospelých sú k dispozícii rôzne sauny a wellness služby.

Kúpaliská a Vodné svety

Pre deti sú určené rôzne kúpaliská a vodné svety, ktoré sú rozmiestnené po celom Slovensku. Medzi najznámejšie patrí Aquapark Senec, ktorý ponúka mnoho tobogánov a atrakcií pre deti, ale aj pre dospelých. Ďalšou možnosťou je Liptovská Mara, kde sa môžete okúpať v prírodnom jazere a užiť si výhľad na Tatry.

Kúpaliská a bazény v hoteloch a penziónoch

Ak hľadáte ubytovanie s bazénom alebo kúpaliskom, máte na výber mnoho možností. Mnohé hotely a penzióny ponúkajú vlastné kúpaliská alebo bazény, ktoré sú k dispozícii pre hostí. Niektoré hotely majú dokonca aj animátorov, ktorí sa starajú o deti a organizujú rôzne aktivity.

 

Kúpaliská a vodné atrakcie v regiónoch

 

Kúpaliská a vodné atrakcie v regiónoch
Kam sa kúpať s deťmi na Slovensku

Kam sa kúpať s deťmi na Slovensku? Okrem Tatier a Liptova ponúka Slovensko aj mnoho ďalších regiónov, kde sa môžete okúpať a užiť si vodné atrakcie. Východné Slovensko má napríklad Zemplínsku Šíravu, kde si môžete užiť plážové kúpanie a rôzne vodné atrakcie. Na Orave nájdete kúpalisko Habakuky, kde sa môžu deti vyšantiť na tobogánoch a vodných atrakciách. V Piešťanoch nájdete termálne kúpalisko s liečivou vodou.

 

Farmy a ranče

Pre deti sú určené aj rôzne farmy a ranče, kde sa môžu stretnúť s rôznymi zvieratkami a zažiť pravý vidiecky život. Medzi najznámejšie patrí Biofarma v Stupave, MiniFarma v Lubine, Jazdecký areál v Budičke, Goralský dvor Haligovce, Ranč pod Ostrou skalou a ranč Lieskovec. Deti si tu môžu vyskúšať jazdu na koni, kŕmenie zvieratiek a mnoho ďalších aktivít. Zaujímavosti Slovenska – 10 top na svete

Prírodné kúpele a jazerá

 

Prírodné kúpele a jazerá
Kam sa kúpať s deťmi na Slovensku

Kam sa kúpať s deťmi na Slovensku? Ak hľadáte miesto, kde sa môžete okúpať s deťmi na Slovensku, určite by ste mali navštíviť niektoré z prírodných kúpeľov a jazier. Slovensko má mnoho krásnych miest, ktoré ponúkajú skvelé podmienky na kúpanie a oddych v prírode.

Liptovská Mara je jedným z najpopulárnejších miest na kúpanie s deťmi. Toto umelé jazero ponúka množstvo pláží a kúpalísk, kde si môžete užiť slnko a vodu. Okolie jazera je tiež ideálne na prechádzky a cykloturistiku.

Ak hľadáte miesto na kúpanie v Tatrách, odporúčame navštíviť Vysoké Tatry. Táto oblasť ponúka mnoho prírodných kúpeľov a jazier, ako napríklad Štrbské Pleso alebo Popradské Pleso. Voda v týchto jazerách je veľmi čistá a príjemná na kúpanie.

Oravská priehrada je ďalším skvelým miestom na kúpanie s deťmi. Táto priehrada ponúka množstvo pláží a kúpalísk, kde si môžete užiť slnko a vodu. Okolie priehrady je tiež ideálne na prechádzky a cykloturistiku.

Ak hľadáte miesto na kúpanie v prírode, odporúčame navštíviť niektoré z prírodných kúpeľov a jazier. Tieto miesta ponúkajú skvelé podmienky na kúpanie a oddych v prírode. Voda v týchto jazerách je veľmi čistá a príjemná na kúpanie.

Zábavné parky a atrakcie

 

Zábavné parky a atrakcie

Ak hľadáte zábavné atrakcie pre deti na Slovensku, máte na výber mnoho možností. Medzi najobľúbenejšie atrakcie patria zábavné parky, aquaparky, hrady, zveroparky, farmy, zámky, rozprávky a Mini Slovensko.

Jedným z najväčších a najznámejších zábavných parkov na Slovensku je Tatralandia. Nachádza sa v Liptovskom Mikuláši a ponúka množstvo atrakcií pre deti aj dospelých. Medzi najobľúbenejšie patrí vodný park s množstvom bazénov a tobogánov, ale aj rôzne atrakcie ako napríklad trampolíny, lanový park, kúzelnícka škola a mnoho ďalších.

Ďalším populárnym aquaparkom je Vodný park Bešeňová, kde sa môžu deti vyšantiť na vodných atrakciách a dospelí si môžu užiť relax v termálnych bazénoch.

Pre milovníkov zvierat sú ideálnou voľbou zveroparky a farmy. Medzi najznámejšie patrí ZOO Bojnice, kde sa môžete pozrieť na množstvo druhov zvierat a zažiť rôzne interaktívne programy. Ďalšou možnosťou je ZOO Bratislava, ktorá ponúka okrem zvierat aj detské ihriská a atrakcie.

Milovníci histórie si určite nenechajú ujsť návštevu hradov a zámkov. Medzi najnavštevovanejšie patria Bojnický zámok, Spišský hrad a Oravský hrad. Okrem prehliadok sa tu môžete pozrieť aj na rôzne interaktívne programy a akcie.

Pre deti, ktoré milujú rozprávky, sú ideálnou voľbou rozprávkové dediny a parky. Medzi najznámejšie patria Rozprávkový les v Zázrivej, Rozprávkový hrad v Bojniciach a Rozprávkový park v Banskej Bystrici.

V neposlednom rade sa môžete vybrať aj na prehliadku Slovenska v malej verzii v Mini Slovensku v Liptovskom Mikuláši. Tu si môžete pozrieť najznámejšie pamiatky a miesta Slovenska v jednom parku.

 • Tatralandia – Liptovský Mikuláš – Najlepšie wellness na Slovensku: Top 10 wellness
 • Vodný park Bešeňová – Bešeňová
 • ZOO Bojnice – Bojnice
 • ZOO Bratislava – Bratislava
 • Bojnický zámok – Bojnice
 • Spišský hrad – Spišské Podhradie
 • Oravský hrad – Oravský Podzámok
 • Rozprávkový les – Zázrivá
 • Rozprávkový hrad – Bojnice
 • Rozprávkový park – Banská Bystrica
 • Mini Slovensko -Liptovský Mikuláš

Ubytovanie pre rodiny s deťmi

 

Ubytovanie pre rodiny s deťmi

Plánujete rodinnú dovolenku a hľadáte ubytovanie, ktoré bude vyhovovať potrebám vašej rodiny? Na Slovensku nájdete množstvo možností ubytovania pre rodiny s deťmi, od penziónov až po wellness hotely.

Ak hľadáte niečo útulné a súkromné, určite vás zaujmú chaty, drevenice alebo ubytovanie v súkromí. Tieto možnosti ponúkajú väčšinou aj záhradu alebo terasu, kde si môžete oddýchnuť a užiť si s deťmi vonkajšie aktivity. Najzaujímavejšie ubytovanie na Slovensku – top 7

Pre rodiny s deťmi je tiež vhodné ubytovanie v hoteloch a wellness hoteloch, kde si môžete dopriať relax a oddych. Tieto hotely často ponúkajú aj animačné programy pre deti, aby sa mali s čím zabaviť, zatiaľ čo sa rodičia môžu zrelaxovať v spa alebo si užiť niektoré z wellness procedúr.

Ak preferujete väčšiu slobodu a nezávislosť, môžete sa rozhodnúť pre apartmány. Tieto ponúkajú plne vybavenú kuchyňu, kde si môžete pripraviť jedlo pre celú rodinu.

Väčšina ubytovacích zariadení ponúka aj rôzne zľavy a akcie pre rodiny s deťmi, takže sa určite oplatí hľadať najlepšie ponuky a rezervovať priamo u majiteľa, aby ste získali najnižšiu cenu.

V tabuľke nižšie nájdete niekoľko odporúčaní na ubytovanie pre rodiny s deťmi v rôznych regiónoch Slovenska:

 • Košice – Penzión Hradbová, Hotel Yasmin
 • Tatry – Apartmány Tatry Holiday, Penzión u Vrábľov
 • Zemplín – Hotel Zemplín, Penzión Kameňák
 • Orava -Chata Orava, Hotel Orava
 • Liptov – Penzión Tri Studničky, Wellness Hotel Chopok

Nezáleží na tom, či hľadáte útulné ubytovanie v prírode alebo luxusné wellness hotely, na Slovensku nájdete množstvo možností pre rodiny s deťmi. Stačí sa rozhodnúť, ktorá z nich vám najviac vyhovuje a užiť si rodinnú dovolenku plnú zážitkov. Ako si zjemniť vlasy: 5 prírodných spôsobov

Turistika a výlety pre rodiny

 

Turistika a výlety pre rodiny

Ak hľadáte aktivity pre rodiny s deťmi, Slovensko má mnoho možností. Pre tých, ktorí milujú prírodu a turistiku, sú Tatry ideálnym miestom na výlety. Vysoké Tatry sú najvyššími horami na Slovensku a ponúkajú množstvo turistických chodníkov pre všetky úrovne obtiažnosti. S deťmi môžete absolvovať nenáročné túry a vychutnať si krásne výhľady na okolitú krajinu.

Okrem Tatier existuje mnoho iných destinácií, kde si môžete užiť krásy slovenskej prírody. Napríklad, Kvačianska dolina je ideálnym miestom na nenáročnú turistiku pre rodiny s deťmi. Táto oblasť ponúka nádherné výhľady na okolitú krajinu a krásne vodopády.

Ak hľadáte niečo viac relaxačné, môžete si užiť kúpanie v termálnych kúpeľoch. Slovensko má mnoho termálnych kúpeľov, kde si môžete oddýchnuť a zrelaxovať sa. Niektoré z nich ponúkajú aj atrakcie pre deti, ako sú tobogány a detské ihriská.

V tabuľke nižšie nájdete niekoľko tipov na výlety a turistiku pre rodiny s deťmi na Slovensku:

 • Vysoké Tatry – Najvyššie hory na Slovensku ponúkajú mnoho turistických chodníkov pre všetky úrovne obtiažnosti.
 • Kvačianska dolina – Ideálna oblasť na nenáročnú turistiku pre rodiny s deťmi. Ponúka nádherné výhľady na okolitú krajinu a krásne vodopády.
 • Termálne kúpele – Slovensko má mnoho termálnych kúpeľov, kde si môžete oddýchnuť a zrelaxovať sa. Niektoré z nich ponúkajú aj atrakcie pre deti, ako sú tobogány a detské ihriská.

Všetky tieto destinácie ponúkajú krásne prírodné scenérie a mnoho aktivít pre rodiny s deťmi. Ak sa chystáte na výlet, nezabudnite sa pripraviť na každé počasie a mať so sebou dostatok vody a občerstvenia.

Záver

Kam sa kúpať s deťmi na Slovensku? Všetky uvedené miesta sú skvelou voľbou pre letné kúpanie s deťmi na Slovensku. Nezabudnite však, že bezpečnosť vašich detí je na prvom mieste. Vždy dodržiavajte pravidlá kúpalísk a dávajte pozor na svoje deti.

Ak hľadáte kúpalisko s množstvom atrakcií pre deti, určite by ste mali navštíviť Aquapark Tatralandia. Toto kúpalisko ponúka množstvo tobogánov, vodných atrakcií a bazénov pre deti aj dospelých.

 

Pre príjemné rodinné kúpanie v prírode sú ideálne jazerá a priehrady. Vyskúšajte napríklad kúpanie v jazere Zemplínska šírava alebo priehrade Ružiná. Pre tých, ktorí hľadajú niečo netradičné, môže byť zaujímavou voľbou kúpanie v termálnych kúpeľoch. Skvelou voľbou sú napríklad kúpele v Piešťanoch alebo v Rajeckých Tepliciach. Neváhajte a vyberte si miesto, ktoré vám najviac vyhovuje. Užite si príjemné letné dni plné kúpania a zábavy s vašimi deťmi na Slovensku.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button