CestovanieZAHRANIČIE

Kedy ísť na Zanzibar – najlepšie počasie počas roka

Kedy ísť na Zanzibar – najlepšie počasie počas roka. Kedy je najlepší čas na návštevu Zanzibaru? Najlepší čas na návštevu Zanzibaru je počas suchého obdobia na súostroví, od júla do septembra, čo je veľmi obľúbený čas na cestovanie. Oplatí sa však cestovať vo väčšine ročných období, kedy sú normou príjemné teploty medzi 28 °C a 34 °C a slnečné lúče.

Kedy ísť na Zanzibar

 

Kedy ísť na Zanzibar

 

Počas krátkych dažďov v novembri a decembri po lejakoch nasleduje modrá obloha. Veľmi mokro je len počas vrcholu dlhých dažďov v apríli a máji.

Sprievodca cestovaním po mesiacoch na súostroví Zanzibar

 

Sprievodca cestovaním po mesiacoch na súostroví Zanzibar

 

Návšteva súostrovia Zanzibar v januári – februári

 

Skvelý čas na návštevu – dni sú horúce a slnečné a more je najčistejšie, takže je to vynikajúci čas pre potápačov a šnorchlistov.

 • Priemerná teplota: 33°C
 • Priemerné zrážky: 66mm

 

Návšteva súostrovia Zanzibar v marci – Kedy ísť na Zanzibar

 

Počasie sa začína meniť, keď Zanzibar vstupuje do obdobia známeho ako „dlhé dažde“ a častejšie sa objavujú prehánky. Od polovice marca môže byť veľmi vlhko.

 • Priemerná teplota: 34°C
 • Priemerné zrážky: 172mm

 

Návšteva súostrovia Zanzibar v apríli – máji

 

V období „dlhých dažďov“ v apríli a máji sú pláže pozdĺž pobrežia Indického oceánu horúce a veľmi mokré, takže to nie je najvhodnejší čas na cestovanie.

 • Priemerná teplota: 31°C
 • Priemerné zrážky: 293mm

 

Návšteva súostrovia Zanzibar v júni až septembri

 

Dažde sa už väčšinou skončili, stále je však možné, že sa vyskytnú mierne prehánky, takže je to krásne obdobie na návštevu, keď si môžete krátiť čas leňošením na plážach alebo spoznávaním Stone Town.

 • Priemerná teplota: 31°C
 • Priemerné zrážky: 42mm

 

Návšteva súostrovia Zanzibar v októbri

 

Keď ortuť teplomera začne pomaly stúpať, je možné, že sa vyskytne ešte niekoľko dažďov, ktoré sa však zvyčajne striedajú so slnečnými obdobiami a nemali by ovplyvniť váš pobyt.

 • Priemerná teplota: 32°C
 • Priemerné zrážky: 72mm

 

Návšteva súostrovia Zanzibar v novembri – decembri

 

Začínajú krátke dažde a teplota je vyššia. Prehánky sú zvyčajne krátkodobé, takže sa môžete uchýliť do baru alebo na masáž a potom sa vrátiť von, keď sa vráti slnko.

 • Priemerná teplota: 33°C
 • Priemerné zrážky: 128mm

 

Cestovné rady – Kedy ísť na Zanzibar

 

Cestovné rady - Kedy ísť na Zanzibar

Praktické tipy pre cestovanie na Zanzibarské súostrovie, od spoločenských protokolov po pokyny týkajúce sa finančných záležitostí, s odkazom na najnovšie cestovné odporúčania.

 

Ubytovanie na Zanzibare

 

Ubytovanie na Zanzibare
Ubytovanie na Zanzibare

Tu sa nachádza väčšina hotelov a na výber je nespočetné množstvo plážových hotelov. Je tu niekoľko veľmi rušných pláží, ktoré sú podporené veľkými rezortmi. Prešli sme celý ostrov a našli sme pokojné pláže s malými butikovými hotelmi a jednoduchými chatkami.

 

Kamenné mesto

 

Kamenné mesto
Kamenné mesto

Mnoho ľudí, ktorí sa zdržiavajú na Zanzibare, kombinuje dlhší pobyt na pláži s jednou alebo dvoma nocami v Stone Town. Je to rušné a veľmi exotické miesto, ktoré môžete preskúmať, najesť sa v niekoľkých úžasných reštauráciách a vybrať si niekoľko darčekov na cestu domov. Nachádzajú sa tu prestavané svahilské domy, v ktorých sa môžete ubytovať, a my vám môžeme odporučiť nielen tieto domy, ale aj najlepšie reštaurácie a dokonca aj obchody, ktoré môžete preskúmať! Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

Zanzibarské ostrovy

 

Zanzibarské ostrovy

Medzi ostrovom Zanzibar a ostrovom Pemba, ktorý sa nachádza na severe, sa denne lieta. Lety trvajú približne štyridsať minút. Pemba je pokojný ostrov, na ktorom sa nachádza len niekoľko hotelov. Je to ideálne miesto pre potápačov, šnorchlistov a ľudí, ktorí chcú uniknúť na veľmi pokojné miesto. Pre tých, ktorí chcú exkluzivitu, je v okolí Zanzibaru niekoľko malých ostrovov. Na niektoré sa dostanete loďou, zatiaľ čo na iných sú malé butikové hotely a iné sú súkromné ostrovy. Tie sú síce drahšie, ale ponúkajú dokonalé ubytovanie, služby a súkromie.

A nakoniec, pre tých, ktorí chcú preskúmať všetky ostrovy súostrovia, je súkromná jachta, na ktorej sa môžete vybrať na výlet po ostrovoch v skutočnom štýle.

 

Jazyk

 

Jazyk

Úradnými jazykmi sú kiSwahili a angličtina, ale v Tanzánii sa hovorí viac ako 100 rôznymi jazykmi. Takmer každý, kto sa priamo alebo nepriamo podieľa na cestovnom ruchu, sa dohovorí po anglicky. Zaujímavosti o Chorvátsku 10 faktov o Chorvátsku

 

Prepitné

 

Prepitné

Tradičné prepitné pre safari sprievodcov alebo personál kempu nie je zahrnuté v cene zájazdu a je úplne na vašom uvážení. Ak chcete dať prepitné, pretože ste dostali dobré služby, stručný návod je nasledovný:

10 eur na hosťa a deň.
Všeobecný personál kempu/lodže. Odporúčame 5 eur na deň. Túto sumu je potrebné vložiť do spoločnej krabice na prepitné.
Sprievodcovia národného parku 8 eur na deň.
Odporúčame tiež, aby ste si časť peňazí na prepitné rozmenili na drobné tanzánske šilingy.

Peniaze – Kedy ísť na Zanzibar

 

Peniaze - Kedy ísť na Zanzibar

Tanzánijskou menou je tanzánijský šiling (TSh). Aktuálny výmenný kurz je približne 1 euro = 1000 TSh. Hotely prijímajú platby za jedlo a nápoje buď v EURACH, alebo v TSh. Niektoré reštaurácie a obchody v turistických oblastiach môžu tiež prijímať platby v EURACH.

Kvôli množstvu falzifikátov nikto v Tanzánii, vrátane bánk, neprijíma bankovky v hodnote 100 Eur, preto je najlepšie mať pri sebe menšie bankovky.

Kreditné karty sú akceptované v niektorých väčších hoteloch, ale zvyčajne sa k nim pripočíta 5 – 10 % príplatok. V Tanzánii je veľmi málo bankomatov. Nespoliehajte sa na kreditné karty inak ako na záložné.

 

Sociálne otázky

 

Sociálne otázky

Konzervatívne neformálne oblečenie je vo všeobecnosti všade prijateľné, ale mali by ste sa vyhýbať odhaľujúcemu oblečeniu, pretože môže pohoršovať. Najmä v mestách a dedinách v pobrežných oblastiach, kde je veľmi silný moslimský prvok. Najmä na Zanzibare si musíte zakryť kolená a ramená.

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button