CestovanieZAHRANIČIE

Najzaujímavejšie miesta v Prahe – Výlet Praha

Najzaujímavejšie miesta v Prahe – Výlet Praha. Praha je jedno z najkrajších a najromantickejších miest v Európe a je plná historických pamiatok, útulných kaviarní a krásnych parkov. Ak hľadáte miesta, ktoré by ste mali navštíviť v Prahe, tu sú niektoré z najzaujímavejších.

 

Najzaujímavejšie miesta v Prahe – Výlet Praha

 

Najzaujímavejšie miesta v Prahe - Výlet Praha

 

V každom ročnom období je Praha jedinečná, ale najkrajšia je v zime, keď sa mesto mení na pohádkovú zimu. Väčšina miestnych obchodov a reštaurácií sa zdobia vianočnými ozdobami a v noci sa mesto rozžiari tisíckami svetiel.

Praha je jedno z najkrajších miest v Európe a ponúka nespočetné množstvo atrakcií a pamiatok pre turistov. Ak hľadáte miesto na dovolenku alebo len na víkendový výlet, Praha je ideálnou voľbou.

1. Staromestska radnica a orloj

 

Staromestska radnica a orloj

 

Staromestska radnica sa nachádza na námestí Staromestské námestie, ktoré je jedným z najkrajších a najživších miest v Prahe. Táto nádherná budova bola postavená v gotickom štýle a dnes slúži ako múzeum. V jej veži sa nachádza aj slávny orloj, ktorý ukazuje čas, mesiace a súhvezdia.

 

2. Karlov most

 

Karlov most

 

Tento klenot Prahy prekračuje rieku Vltavu a spojuje Staré Mesto s Malou Stranou. Most bol postavený v 14. storočí a je plný soch svätých a historických osobností. Je to skvelé miesto na prechádzku a obdivovanie krásy Prahy.

 

3. Pražský hrad – Najzaujímavejšie miesta v Prahe

 

Pražský hrad - Najzaujímavejšie miesta v Prahe

 

Tento obrovský hrad sa nachádza na vrchole kopca nad Malou Stranou a je jedným z najväčších hradov na svete. V hradnom areáli sa nachádza niekoľko palácov, múzeí a kostolov, vrátane katedrály sv. Víta. Pražský hrad je jedným z najpopulárnejších turistických miest v Prahe a rozhodne sa oplatí ho navštíviť.

 

4. Letná záhrada

 

Tento nádherný park sa nachádza na kopci nad Vltavou a ponúka krásne výhľady na Prahu a jej okolie. Letná záhrada má okrem toho aj mnoho atrakcií, ako sú fontány, sochy, botanické záhrady a reštaurácie. Je to skvelé miesto na relaxáciu a oddych po dni strávenom objavovaním Prahy.

 

5. Vyšehrad – Najzaujímavejšie miesta v Prahe

 

Vyšehrad je pevnosť na vrchole kopca nad južným brehom Vltavy. Je to miesto s bohatou históriou a ponúka nádherné výhľady na Prahu. Najzaujímavejšie miesta v Prahe.  V areáli sa nachádza kostol sv. Petra a Pavla, slávna vyšehradská cementáreň a mnoho iných historických pamiatok.

 

6. Klementinum

 

Klementinum je historická budova v centre Prahy, ktorá slúžila ako knižnica a univerzitná budova. Dnes je v nej Národná knižnica Českej republiky a návštevníci sa môžu prechádzať medzi nespočetnými regálmi plnými kníh a obdivovať krásu interiéru.

 

7. Zlatá ulička – Najzaujímavejšie miesta v Prahe

 

Táto úzka ulička sa nachádza v areáli Pražského hradu a je jednou z najfotogenickejších častí Prahy. Zlatá ulička je plná malých farebných domčekov a bývala tu aj slávna spisovateľka Franz Kafka. Vypadávanie vlasov: 3 jednoduché domáce produkty na zabránenie rednutia vlasov

 

8. Národní divadlo

 

 Toto nádherné divadlo je symbolem kultúry v Prahe a je známe svojou krásnou architektúrou a vynikajúcimi predstaveniami. Je to skvelé miesto na prehliadku opery, baletu alebo divadla.

 

Praha

 

Toto sú len niektoré z najzaujímavejších miest v Prahe, ale samozrejme existuje ešte mnoho ďalších skvostov, ktoré by ste mali vidieť. Praha je plná útulných kaviarní, reštaurácií a baru, kde si môžete vychutnať tradičné české jedlá a pivo. Najznámejšie krčmy v Prahe – Top 10 najlepších

 

Ak by ste chceli vidieť Prahu z inej perspektívy, môžete sa vybrať na prehliadku lodou po rieke Vltava, alebo si prenajať bicykel a prejsť sa po meste na dvoch kolesách. Praha je tiež známa svojimi trhmi a bazármi, kde si môžete kúpiť tradičné suveníry, rukodielné výrobky a ďalšie krásne veci.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button