ZAHRANIČIEZaujímavosti

Najznámejšie krčmy v Prahe – Top 10 najlepších

Najznámejšie krčmy v Prahe. Pri hľadaní najlepších krčiem v Prahe by vám bolo odpustené, keby ste sa nechali uniesť ponukou na vysokej úrovni. Praha je preslávená svojím výnimočným ležiakom, autentickými krčmami a pohostinnosťou, je mestom s bohatou tradíciou pivární.

Plzeňské pivo je jedným z najobľúbenejších exportných produktov Českej republiky. Prvýkrát ho vyrobil v roku 1842 sládok Josef Groll v neďalekom meste Plzeň, od ktorého je odvodený jeho názov. Od tradičných pivární až po módne gastropuby, Praha je určite jedným z najlepších miest, kde si môžete vychutnať vychladený pohár plzenského piva (a samozrejme porciu nakladaných sleďov).

 

Najznámejšie krčmy v Prahe 1. U Pivrnce

 

Najznámejšie krčmy v Prahe 1. U Pivrnce

 

U Pivrnce je umelecky ladená krčma a reštaurácia, ktorá je známa svojím chutným pilsnerom, výdatným miestnym jedlom a stenami vyzdobenými kreslenými obrázkami. Pivnica, ktorá bola pôvodne otvorená v roku 1994, obsahuje nástenné maľby slávneho umelca a bývalého olympionika Petra Urbana.

 

Hoci mnohé z pôvodných karikatúr zničila povodeň v roku 2002, Urban sa pravidelne zastavuje, aby U Pivrnce doplnil novými vizuálmi. Farebné (a dosť riskantné) maľby zobrazujú komické eskapády jeho fiktívnej postavy Rudu Pirvca. Túto krčmu nájdete na Starom Meste v Prahe, len kúsok od Kostola svätého Mikuláša.

 • Lokalita: 3, Maiselova 60, Staré Město, 110 00 Praha 1, Česká republika
 • Otvorené: Pondelok – piatok od 11.30 do 23.00, sobota – nedeľa od 12.00 do 23.00

 

2. Beer Point

 

Beer Point

Samoobslužné pivo v najdlhšom bare v meste. Beer Point je jedinečné miesto v Prahe, ktoré spája tradičnú českú pivnú kultúru so súčasnou kuchyňou. Miesto známe ako najdlhší pivný bar v meste hrdo prezentuje české pivné dedičstvo a na televíznych obrazovkách premieta náučné filmy o procese výroby tohto nápoja.

 

Táto turisticky prívetivá krčma má samoobslužné výčapy piva s pôsobivým výberom IPA, ovocných, plzenských, kvasnicových, pšeničných, tmavých a ležiakov. Beer Point ponúka aj zmes chutných moderných jedál, ako sú hamburgery, chilli con carne a norimberské klobásy.

 • Lokalita: Mezibranská 19, 110 00 Nové Město, Česká republika
 • Otvorené: Pondelok – piatok od 15.00 do 23.00, sobota – nedeľa od 14.00 do 23.00

 

Najznámejšie krčmy v Prahe 3. Lokál U Bílé kuželky

 

Najznámejšie krčmy v Prahe 3. Lokál U Bílé kuželky

Svieže poňatie autentickej pivnice

Lokál U Bílé kuželky je tradičná česká pivnica, ktorá ponúka čapované pivo a miestne jedlá. Ťažké drevené stoly, stoličky Thonet a drevené obloženie vyžarujú rustikálny šarm osvedčenej českej hostinskej.

Čapované pivo I Lokál U Bílé kuželky a domáce jedlá lákajú turistov aj miestnych obyvateľov. K výnimočným špecialitám patrí klasická dršťková polievka, kura na paprike a nakladaný sleď – všetky tieto jedlá sa postarajú o skutočne autentickú večeru v Prahe.

 • Lokalita: Míšeňská 12, 110 00 Malá Strana, Česká republika
 • Otvorené: denne od 11.00 do 24.00 hod.

4. U Zlatého tygra

 

U Zlatého tygra

Jedna z najplodnejších pražských pivární

U Zlatého tygra je medzinárodne uznávaná pivnica s úctyhodným zoznamom prominentných hostí. Patrí k najznámejším pivniciam v meste, v minulosti bola pravidelným miestom pobytu uznávaného spisovateľa Bohumila Hrabala. V posledných rokoch si v tejto atmosférickej krčme vychutnávali pivo aj bývalý americký prezident Bill Clinton. Pivo , Pivko , Pivečko

U Zlatého tygra sa nachádza v budove zo 14. storočia, ktorá kedysi slúžila ako gotický meštiansky dom. Nad vstupnou bránou je umiestnený 300 rokov starý reliéf zlatého tigra, ktorý odráža názov krčmy („Zlatý tiger“ v češtine).

 • Lokalita: Praha 1, 110 00 Praha 1, Česká republika
 • Otvorené: Denne od 15.00 do 23.00 hod.ň

 

Najznámejšie krčmy v Prahe 5. U Hrocha

 

Najznámejšie krčmy v Prahe 5. U Hrocha

Tradičná pivnica s gotickým charakterom.

U Hrocha je ikonická pražská pivnica, ktorá je hojne navštevovaná pre svoje osviežujúce pivo typu pilsner a domácu atmosféru. Nachádza sa 5 minút chôdze od Pražského hradu, takže je vhodnou zastávkou pre turistov. Miestni obyvatelia často tvrdia, že v tejto pivnici podávajú najlepší Pilsner Urquell v meste.

 

Štýlovo zariadená ako tradičná česká piváreň – s gotickými klenbami a dreveným nábytkom – U Hrocha oplýva rozkošným starosvetským šarmom. K plzenskému pivu si môžete dať klasické barové občerstvenie, ako sú syry, klobásy a, samozrejme, povinný nakladaný sleď. Aj keď je tu v čase najväčšej konzumácie často plno, ak si nenájdete miesto na sedenie, pri bare sa zvyčajne nájde miesto na státie.

 • Lokalita: Thunovská 10, 118 00 Malá Strana, Česká republika
 • Otvorené: Denne od 12.00 do 23.00 hod.

6. Reštartovanie krčmy

 

6. Reštartovanie krčmy

Moderný bar s príjemnou atmosférou. Najznámejšie krčmy v Prahe.

Restart Pub je obľúbený gastropub, v ktorom sa mieša šarm starej školy s elegantnou modernou atmosférou. Toto pohodové miesto priťahuje množstvo miestnych štamgastov, ale priateľský personál robí všetko pre to, aby sa všetci návštevníci cítili vítaní.

 

Odhalené tehlové steny a jedálny lístok na kriedovej tabuli dodávajú krčme rozhodne moderný ráz, ale čapované pivo a výdatné jedlá v ponuke pomáhajú zachovať si domácu atmosféru pivnice. Medzi jedlá, ktoré musíte ochutnať, patrí šťavnaté jahňacie koleno a tatarák so smaženým toastom.

 • Lokalita: Ostrčilovo nám. 252, 128 00 Praha 2-Nusle, Česká republika
 • Otvorené: Pondelok – piatok od 10.00 do 14.00, sobota – nedeľa od 11.00 do 14.00

7. Jelínkova Plzeňská pivnica

 

Jelínkova Plzeňská pivnica

V tejto starosvetskej pivnici sa zastavil čas

Jelínkova Plzeňská pivnica je pivnica s dlhoročnou tradíciou, ktorá je opradená českým pivným dedičstvom. Plzeňský Prazdroj sa tu hrdo čapuje už od začiatku minulého storočia, takže sa zdá, že v tejto útulnej pivnici sa čas zastavil.

V Prahe sa vedú nekonečné diskusie o tom, ktorá krčma podáva najlepšie pivo v meste, ale mnohí sa zhodujú, že Jelínkova Plzeňská pivnica je prinajmenšom dôstojným kandidátom. V každom prípade je vďaka svojej starosvetskej atmosfére skvelým miestom na večerný oddych.

 • Lokalita: Charvátova 33, 110 00 Nové Město, Česká republika
 • Otvorené: Pondelok – piatok od 10.00 do 22.00, sobota od 10.00 do 18.00 (v nedeľu zatvorené)

Najznámejšie krčmy v Prahe 8. Craft Beer Spot

 

Najznámejšie krčmy v Prahe 8. Craft Beer Spot

Svetlá a svieža krčma s pôsobivou ponukou piva

Craft Beer Spot je moderný pub s rozsiahlym pivným lístkom a chutnou ponukou jedál. Je výbornou voľbou pre tých, ktorí chcú ochutnať remeselné pivo v historickom centre Prahy. Ponúka 120 rôznych českých a medzinárodných pív, takže sa dá povedať, že v jej ponuke sa nájde niečo, čo poteší takmer každého milovníka piva. Pivo na vlasy: Tu je návod, ako používať pivo na dosiahnutie zdravých, jemných a lesklých vlasov

Okrem pôsobivého výberu pív má Craft Beer Spot aj dobre zostavený moderný jedálny lístok. Na výber je vynikajúci výber hamburgerov, hotdogov a poke bowls. Táto LGTBQ+ friendly pub priťahuje mladé publikum, ktoré si chce užiť zábavný večer v Prahe.

 • Lokalita: Plaská 623/5, 150 00 Malá Strana, Česká republika
 • Otvorené: Denne od 11.30 do 23.00 hod.

9. Deminka

Nádherná reštaurácia a krčma v štýle art deco s hrdou tradíciou piva Pilsner

Deminka je prestížna reštaurácia a pivnica, ktorá ponúka Pilsner Urquell a dokonalé české jedlo. Bola založená v roku 1886 a je jedným z najdlhšie fungujúcich podnikov svojho druhu v Prahe. Jej luxusný interiér v štýle art deco je starostlivo udržiavaný, pričom pôvodná výzdoba poukazuje na dedičstvo herne.

Medzi slávnych bývalých patrónov Deminky patria Jaroslav Hašek, Fráňa Šrámek a Stanislav Kostka Neumann – jedni z najslávnejších českých umelcov. Toto renomované miesto nájdete v Škrétovej, len 5 minút chôdze od Národného múzea.

 • Lokalita: Škrétova 1, 120 00 Nové Město, Česká republika
 • Otvorené: denne od 11.00 do 23.00 hod.

Najznámejšie krčmy v Prahe 10. Nubeerbar

Trendový gastropub s personálom znalým piva

Nubeerbar je moderný pub, ktorý ponúka remeselné pivá a šťavnaté hamburgery v Prahe. Toto miesto v centre mesta ponúka remeselné pivá, pričom väčšina z 22 druhov piva na čape pochádza z miestnych pivovarov.

Pre tých, ktorí hľadajú nejakú potravu na zapitie alkoholu, sa určite oplatí vyskúšať domáci burger Nubeerbar. Elegantný a vzdušný interiér baru pôsobí moderne, ale priateľský a znalý personál pomáha udržiavať príjemnú a pohostinnú atmosféru. Najznámejšie krčmy v Prahe.

 • Lokalita: Balbínova 1, 120 00 Vinohrady, Česká republika
 • Otvorené: Pondelok-streda od 16:00 do 23:00, štvrtok-piatok od 16:00 do 24:00, sobota od 17:00 do 24:00, nedeľa od 17:00 do 22:00

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button