CestovanieZAHRANIČIE

Dovolenka Egypt – 10 najkrajších miest v Egypte

Dovolenka Egypt.  Aké sú potrebné informácie a 10 miest, kde sa dá dovolenkovať. Egypt je krajina, ktorá ponúka návštevníkom množstvo atrakcií a zážitkov. Od návštevy pyramid a múzeí po plávanie vo vode Červeného mora, Egypt má čo ponúknuť pre každého. Ak plánujete cestu do Egypta, existuje niekoľko vecí, ktoré by ste mali zvážiť a o ktorých by ste mali vedieť. V tomto článku sa pozrieme na niektoré základné informácie a 10 najlepších miest, kde sa dá v Egypte dovolenkovať.

 

Dovolenka Egypt

 

Dovolenka Egypt - 10 najkrajších miest v Egypte

 

Egypt ponúka návštevníkom množstvo atrakcií a zážitkov. Pred cestou by ste mali zvážiť niektoré základné informácie, ako sú víza, počasie, oblečenie a bezpečnosť. Medzi najlepšie miesta pre dovolenku v Egypte patrí Káhira, Luxor, Asuán, Hurghada, Šarm El-Šejch, Dahab, Alexandrie, Siwa, Marsa Alam a Fayúm. Svoje miesto si nájdu milovníci histórie, kultúry, prírody, pláží alebo vodných športov. Egypt je preto skvelou voľbou pre všetkých, ktorí hľadajú zaujímavú a rôznorodú dovolenku.

 

1. Víza

 

Ak plánujete cestu do Egypta, budete potrebovať vízum. Víza sa dajú získať buď v konsuláte Egypta alebo na letisku po príchode. Na letisku je však potrebné zaplatiť poplatok za víza.

 

2. Počasie

 

Počasie

 

Egypt má horúce a suché podnebie, najmä v lete. Ak plánujete návštevu v lete, mali by ste si byť vedomí, že teploty môžu dosiahnuť až 40 °C. Na jar a na jeseň sú teploty miernejšie.

 

3. Oblečenie

 

Vzhľadom na horúce počasie odporúčame nosiť ľahké a vzdušné oblečenie. V kultúrnych oblastiach by ste mali nosiť oblečenie, ktoré zakrýva ramená a kolená.

 

4. Bezpečnosť

 

Egypt sa nachádza v oblasti, ktorá je niekedy považovaná za nestabilnú. Pred cestou by ste mali skontrolovať situáciu a zvážiť, či je krajina bezpečná.

 

10 najlepších miest, kde sa dá v Egypte dovolenkovať

 

1. Káhira – Dovolenka Egypt

 

Káhira - Dovolenka Egypt

 

 Káhira je hlavné mesto Egypta a ponúka množstvo historických a kultúrnych atrakcií. Medzi najznámejšie patrí Egypťské múzeum, kde môžete vidieť staroveké artefakty, vrátane slávnej Tutankhamonovej hrobky.

 

2. Luxor

 

Luxor je domovom mnohých starovekých pamiatok, vrátajúcich sa do obdobia faraónov. Medzi najznámejšie patrí Údolie kráľov, kde sa nachádza množstvo kráľovských hrobiek, a chrám Karnak, ktorý je považovaný za jeden z najväčších chrámov na svete.

 

3. Asuán – Dovolenka Egypt

 

Asuán je malé mesto nachádzajúce sa na juhu Egypta a ponúka návštevníkom krásne výhľady na rieku Níl a priľahlé hory. Medzi najväčšie atrakcie patrí chrám Philae a obrovský nádrž Nasserská priehrada.

 

4. Hurghada

 

Hurghada

 

Dovolenka Egypt. Hurghada je jedným z najpopulárnejších miest pre dovolenku v Egypte. Nachádza sa na brehu Červeného mora a ponúka nádherné pláže a skvelé podmienky na potápanie a šnorchlovanie.

 

5. Šarm El-Šejch – Dovolenka Egypt

 

Šarm El-Šejch je ďalším populárnym letoviskom nachádzajúcim sa na brehu Červeného mora. Je to miesto, kde sa stretávajú milovníci vodných športov a potápania. Okrem toho ponúka množstvo reštaurácií a nočných klubov. Zaujímavosti o Egypte 10 faktov o Egypte

 

6. Dahab

 

Dahab je malé letovisko na Sinajskom polostrove a je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú pokojnejšiu dovolenku. Okrem pláží a vodných športov ponúka aj možnosti pre turistiku a horskú cyklistiku.

 

7. Alexandrie

 

Dovolenka Egypt. Alexandrie je druhé najväčšie mesto Egypta a bolo kedysi významným centrom kultúry a vedy. Medzi najväčšie atrakcie patrí knižnica Alexandrijská, ktorá bola kedysi jednou z najväčších knižníc na svete, a staroveký chrám Serapeum.

 

8. Siwa – Dovolenka Egypt

 

Siwa - Dovolenka Egypt

 

Siwa je oáza nachádzajúca sa na západnom pobreží Egypta. Je to miesto, kde sa stretávajú milovníci prírody a dobrodružstva. Medzi najväčšie atrakcie patrí starodávne mesto Shali a oáza Faraónov. Ako si zjemniť vlasy

 

9. Marsa Alam

 

Marsa Alam

 

Marsa Alam je ďalším miestom nachádzajúcim sa na brehu Červeného mora a ponúka nádherné pláže, koralové útesy a rôzne druhy morských živočíchov. Je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú pokojnejšiu dovolenku a prírodu.

 

10. Fayúm

 

Fayúm

 

 Fayúm je oblasť nachádzajúca sa juhozápadne od Káhiry a ponúka nádherné scenérie a prírodné krásy. Medzi najväčšie atrakcie patrí pyramída Lahun a nádherné jazero Qarun.

 

Výber miest pre dovolenku v Egypte závisí od vašich záujmov a preferencií. Ak ste zvedaví na históriu a kultúru, mali by ste navštíviť Káhiru a Luxor. Ak hľadáte pláže a vodné športy, Hurghada, Šarm El-Šejch a Marsa Alam sú pre vás ideálne miesta. Ak hľadáte pokojnejšiu dovolenku a prírodu, mali by ste zvážiť návštevu Siwy alebo Fayúmu.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button