CestovanieZAHRANIČIE

Dovolenka Grécko – 10 najkrajších miest Grécka

Dovolenka Grécko. Grécko je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií na svete a ponúka množstvo možností pre turistov. Tu sú top 10 destinácií v Grécku, ktoré by ste si nemali nechať ujsť pri plánovaní svojej dovolenky.

Dovolenka Grécko

 

Dovolenka Grécko

 

Grécko ponúka nespočetné množstvo krásnych ostrovov a destinácií, ktoré si môžete vychutnať počas vašej dovolenky. Bez ohľadu na to, či hľadáte živú atmosféru a nočnú zábavu, alebo radšej relaxujete na krásnych plážach, Grécko má pre každého niečo. Ak sa rozhodnete navštíviť Grécko, nezabudnite si vychutnať miestne jedlá a víno, ktoré sú zaručene skvelé.

1. Santorini

 

Santorini

 

Táto krásna ostrovná destinácia je známa svojou úchvatnou architektúrou a spektakulárnymi západmi slnka. Santorini ponúka množstvo hotelov, pláží a kaviarní, kde si môžete vychutnať čarovné výhľady na Egejské more.

 

2. Kréta

 

Kréta

 

Najväčší ostrov Grécka ponúka širokú paletu aktivít, od prechádzok po nádherných plážach až po návštevu historických pamiatok. Kréta je tiež známa svojou vynikajúcou kuchyňou, ktorá vám umožní ochutnať grécke špeciality.

 

3. Mykonos – Dovolenka Grécko

 

Mykonos - Dovolenka Grécko

 

Táto ostrovná destinácia je obľúbená pre svoju nočnú zábavu a živú atmosféru. Mykonos je známy svojimi bielymi domami a úzkymi uličkami, kde si môžete vychutnať grécke jedlá v miestnych reštauráciách.

 

4. Rodos

 

Rodos

 

 Tento ostrov je domovom množstva historických pamiatok a starovekých zrúcanín. Rodos tiež ponúka krásne pláže a nádherný prírodný scenériu.

 

5. Zakynthos – Dovolenka Grécko

 

Zakynthos - Dovolenka Grécko

 

Tento ostrov je známy svojimi krásnymi plážami a modrými jaskyňami. Zakynthos je skvelou destináciou pre milovníkov vodných športov, ktorí si môžu vychutnať plávanie, potápanie a šnorchlovanie. Ako si zjemniť vlasy

 

6. Naxos

 

Naxos

 

 Tento ostrov je menej známy ako niektoré z jeho susedov, ale ponúka nádherné pláže a historické pamiatky. Naxos je tiež skvelou destináciou pre rodiny s deťmi, ktorí sa môžu vychutnať množstvo aktivít, ako sú vodné športy a cyklistika. Zaujímavosti o Grécku 25 zaujímavých faktov o Grécku

 

7. Paros – Dovolenka Grécko

 

Paros - Dovolenka Grécko

 

 Tento ostrov je obľúbený pre svoju krásnu architektúru a nádherné pláže. Paros je tiež skvelou destináciou pre milovníkov jachtingu a vodných športov, ako je windsurfing a kitesurfing. Čo si zobrať na dovolenku k moru – Zoznam vecí

 

8. Korfu

 

Korfu

 

Tento ostrov, známy aj ako Kerkyra, ponúka krásne pláže, nádherné výhľady a bohatú históriu. Korfu je tiež známy svojou gastronómiou, kde si môžete vychutnať grécke jedlá a miestne víno.

 

9. Skiathos

 

Skiathos

 

Dovolenka Grécko. Tento ostrov sa nachádza v severnej časti Egejského mora a ponúka krásne pláže a prírodné scenérie. Skiathos je obľúbený pre svoju nočnú zábavu a živú atmosféru.

 

10. Hydra

 

Hydra

 

Tento ostrov je menej navštevovaný turistami a ponúka nádhernú architektúru, ktorá je chránená ako svetové dedičstvo UNESCO. Dovolenka Grécko. Hydra je tiež skvelým miestom na prechádzky a turistiku, kde si môžete vychutnať nádherný výhľad na Egejské more.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button