ZAHRANIČIEZaujímavosti

Najväčšie letisko v Európe – top 10

Najväčšie letisko v Európe. Najväčšie letiská v Európe: Zoznam 10 najväčších. Európa je domovom niektorých z najrušnejších letísk na svete. Tieto letiská sú dôležitými uzlami pre letecké spojenie nielen v rámci Európy, ale aj s inými kontinentami. V tomto článku sa pozrieme na zoznam 10 najväčších letísk v Európe.

Najväčšie letisko v Európe

Najväčšie letisko v Európe podľa počtu cestujúcich a leteckého prevádzky je Letisko Heathrow v Londýne, Spojené kráľovstvo. Heathrow je hlavným medzinárodným leteckým dopravným uzlom a jedným z najrušnejších letísk na svete. Slúži ako domovská základňa pre mnohé letecké spoločnosti a poskytuje lety do veľkého množstva medzinárodných destinácií. Heathrow má významnú úlohu nielen v leteckej doprave v rámci Európy, ale aj v globálnom leteckom priemysle.

Najväčšie letisko v Európe
Najväčšie letisko v Európe

Tak Najväčšie letisko v Európe je Letisko Heathrow, ktoré sa nachádza v Londýne, Veľká Británia. Toto letisko je tretie najväčšie na svete a jeho rozloha dosahuje až 12,27 km². Letisko Heathrow obsluhuje viac ako 80 leteckých spoločností a ročne prepraví približne 80 miliónov cestujúcich.

Letisko Heathrow má štyri terminály, ktoré slúžia pre prílety a odlety rôznych letov. Všetky terminály sú prepojené modernými dopravnými systémami, ako sú vlakové, autobusové a metropolitné linky, ktoré umožňujú pohodlné presuny medzi nimi. Letisko disponuje aj modernými bezpečnostnými systémami a technológiami, ktoré zabezpečujú bezpečnosť cestujúcich. Vzácne 2 eurové mince

 

Okrem toho, Letisko Heathrow je dôležitým hospodárskym centrom pre Londýn a celé Spojené kráľovstvo. Letisko zamestnáva viac ako 76 000 ľudí a predstavuje dôležitý zdroj príjmu pre miestnu ekonomiku. Vzhľadom na svoju veľkosť a význam je Letisko Heathrow jedným z najdôležitejších letísk na svete a kľúčovým uzlom pre medzinárodnú leteckú dopravu.

1. Letisko Heathrow v Londýne, Veľká Británia

Letisko Heathrow v Londýne, Veľká Británia

Heathrow je najväčšie letisko v Európe a tretie najväčšie na svete. Letisko prevádzkuje viac ako 80 leteckých spoločností a obslúži približne 80 miliónov cestujúcich ročne.

2. Letisko Charlesa de Gaulla v Paríži, Francúzsko

Letisko Charlesa de Gaulla v Paríži, Francúzsko

Letisko Charlesa de Gaulla je najväčšie letisko vo Francúzsku a druhé najväčšie v Európe. Obslúži približne 72 miliónov cestujúcich ročne. Najväčšie lietadlo na svete – Top 10 najväčších lietadiel

3. Letisko Schiphol v Amsterdame, Holandsko – Najväčšie letisko v Európe

Letisko Schiphol v Amsterdame, Holandsko - Najväčšie letisko v Európe

Letisko Schiphol je najväčšie letisko v Holandsku a tretie najväčšie v Európe. Toto Letisko obslúži približne 71 miliónov cestujúcich ročne.

4. Letisko Frankfurt, Nemecko

Letisko Frankfurt, Nemecko

Letisko Frankfurt je najväčšie letisko v Nemecku a štvrté najväčšie v Európe. Toto Letisko obslúži približne 70 miliónov cestujúcich ročne.

5. Letisko Istanbul, Turecko – Najväčšie letisko v Európe

Letisko Istanbul, Turecko - Najväčšie letisko v Európe

Letisko Istanbul je najväčšie letisko v Turecku a piate najväčšie v Európe. Toto letisko obslúži približne 52 miliónov cestujúcich ročne. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

6. Letisko Adolfa Schweifera v Berlíne, Nemecko

Letisko Adolfa Schweifera v Berlíne, Nemecko

Letisko Adolfa Schweifera je najväčšie letisko v Berlíne a šieste najväčšie v Európe. Toto letisko obslúži približne 35 miliónov cestujúcich ročne.

7. Letisko Gatwick v Londýne, Veľká Británia

Letisko Gatwick v Londýne, Veľká Británia

Druhé londýnske Letisko Gatwick je druhé najväčšie letisko v Londýne a siedme najväčšie v Európe. Letisko obslúži približne 33 miliónov cestujúcich ročne.

8. Letisko Vnukovo v Moskve, Rusko – Najväčšie letisko v Európe

Letisko Vnukovo v Moskve, Rusko - Najväčšie letisko v Európe

Známe Letisko Vnukovo je najväčšie letisko v Moskve a ôsme najväčšie letisko v Európe. Letisko obslúži približne 22 miliónov cestujúcich ročne.

9. Letisko El Prat v Barcelone, Španielsko

Letisko El Prat v Barcelone, Španielsko

Toto Letisko El Prat je najväčšie letisko v Katalánsku a deviate najväčšie v Európe. Letisko obslúži približne 20 miliónov cestujúcich ročne.

10. Letisko Leonardo da Vinci-Fiumicino v Ríme, Taliansko

Letisko Leonardo da Vinci-Fiumicino v Ríme, Taliansko

Najväčšie Letisko Leonardo da Vinci-Fiumicino je najväčšie letisko v Taliansku a desiate najväčšie v Európe. Letisko obslúži približne 19 miliónov cestujúcich ročne.

Záver

Tieto letiská sú dôležitými uzlami pre leteckú dopravu v Európe a na svete. Sú to miesta, kde sa stretávajú cestujúci z celého sveta a lety sa smerujú do rôznych kútov sveta. Vzhľadom na ich veľkosť a cestujúce množstvo, sú tieto letiská dôležitými hospodárskymi centrami a zdrojom zamestnanosti.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button