VZŤAHYZaujímavosti

Ako zistím že je do mňa zamilovaný – 10 vecí ktoré robí

Ako zistím že je do mňa zamilovaný – 10 vecí ktoré robí. 10 znakov, že ťa miluje + ako postupovať, ak ťa nemiluje. Už ste sa niekedy pristihli pri tom, že sa pýtate: Miluje ma? Nie ste zďaleka sami. Nielenže mám osobnú skúsenosť s tým, že som si to v priebehu rokov kládla v rôznych vzťahoch, ale môj prieskum ukazuje, že tú istú otázku si každý mesiac kladú tisíce z nás. Otázky ako tieto…

  • Miluje ma môj priateľ?
  • Naozaj ma môj manžel miluje?
  • Ukazujú, že my ženy sa nad týmito otázkami zamýšľame v hojnom počte.

A nie je to žiadne prekvapenie. Láska je jedným z najväčších pokladov života, niečo, čo všetci úprimne hľadáme. Láska je nádherná a všetci po nej túžime.

Ak ste vo vzťahu už dlhšie, samozrejme, že sa pýtate, čo cíti váš partner. Dúfajme, že vy dvaja máte otvorenú komunikáciu, dostatok dôvery a pevné základy, ale tieto veci si vyžadujú čas na vybudovanie. Aj keď ste si s partnerom vymenili tie čarovné slová – „milujem ťa“ – stále sa môže stať, že si nie ste istí, či láska existuje. Tento príspevok je pre vás.

 

Miluje ma? Naozaj ma miluje? Ako zistím že je do mňa zamilovaný?

 

Miluje ma Naozaj ma miluje Ako zistím že je do mňa zamilovaný

V prvom rade mi je ľúto, že sa tak cítite, ale úplne vás chápem. Je desivé a mätúce byť si neistý láskou svojej drahej polovičky.

Prešla som dlhým obdobím, keď som videla znaky toho, že ma môj manžel naozaj miluje, ale stále som mu nebola schopná uveriť. Bola to bolestivá úzkosť, s ktorou som sa vyrovnávala, ale dokázala som sa cez ňu dostať a úplne sa z týchto obáv vyliečiť. Ak vám to znie podobne, odporúčam vám prečítať si môj príspevok o tom, ako prestať potrebovať uisťovanie vo vzťahu.

 

Otázka „či ťa miluje“ alebo „či ma stále miluje“ sa môže vo vzťahu objaviť kedykoľvek. U väčšiny ľudí, ktorí to čítajú, je to pravdepodobne bližšie k začiatku vášho vzťahu. Možno spolu chodíte už niekoľko mesiacov a premýšľate, či medzi vami naozaj rastie láska. Alebo možno spolu chodíte už niekoľko rokov a obávate sa, že vaša láska môže vyprchať. Myslím, že tento článok vám pomôže.

 

Nie sme navzájom spriaznené duše a to je v poriadku

 

Láska je čin, viac ako čokoľvek iné. Slová sú určite nesmierne mocné – a som plne presvedčený, že páry by sa mali o svoju lásku deliť slovami každý deň – ale činy sú ešte mocnejšie. Pretože činy podporujú to, čo hovoríte, dôkazmi. Muž, ktorý vás miluje, to dá najavo tým, ako sa k vám správa a aké rozhodnutia robí.

 

Všimnite si, že medzi 10 znakov, že vás miluje, ktoré som zostavila nižšie, som nezaradila „pretože to hovorí“. Slová môže povedať každý, ale tí, ktorí za nimi stoja skutočné činy, sú tí, ktorí skutočne prejavujú lásku.

 

Na začiatku vášho vzťahu môže váš partner pomaly hovoriť aj slová. To však nemusí nevyhnutne znamenať, že láska v ňom nie je. Môže to znamenať, že váš partner je s týmito slovami veľmi opatrný a neberie ich na ľahkú váhu. Môže to znamenať, že má určité obavy zo vzťahu a má strach vám ich povedať. Sú to normálne pocity a možno sa podobne cítite aj vy.

 

Láska JE veľká vec. Povedať „milujem ťa“ je obrovská vec. Netreba sa s tým ponáhľať.

 

Možno budete chcieť byť trpezliví, ak stále čakáte, kým tieto slová počujete. Ako dlho ste ochotní čakať, je samozrejme na vás. Môjmu mužovi trvalo sedem mesiacov nášho vzťahu, kým mi to opätoval. Bola som trpezlivá. A ach, stálo to za to! Samozrejme, ak ešte stále čakáte alebo premýšľate, nasledujúcich 10 znakov môže rozptýliť vaše obavy.

 

 

10 spoľahlivých znakov, že vás miluje

Toto nemá byť vyčerpávajúci zoznam. Láska je komplikovaná a každý prejavuje lásku iným spôsobom. Jedno je však isté: ak vaša polovička vynakladá úsilie, je to dobré znamenie. Úsilie je potrebné na to, aby ste dávali lásku, aby ste sa stali lepším človekom a aby ste mali úspešný vzťah.

 

V konečnom dôsledku je úsilie aj znakom citovej zrelosti. Nasledujúce znaky teda môžu naznačovať nielen lásku, ale aj schopnosť a ochotu vybudovať úspešný vzťah.

Prejavuje vám úprimnú úctu. Ako zistím že je do mňa zamilovaný

 

Prejavuje vám úprimnú úctu. Ako zistím že je do mňa zamilovaný

Úcta a láska idú ruka v ruke. Sama o sebe nemusí byť úcta jednoznačným znakom romantickej lásky, ale v milostnom vzťahu by mala byť vždy prítomná. Ak vám váš partner prejavuje úctu: k vašim rozhodnutiam, času, telu, myšlienkam, môže to byť znakom toho, že si vás váži viac než len ako priateľa.

 

Muž môže prejavovať úctu rôznymi spôsobmi. Napríklad jedným zo spôsobov, ako sa cítim najviac rešpektovaná, je, keď ma vypočuje. Keď môj partner počúva veci, ktoré mám na srdci, je ochotný venovať pozornosť mojim problémom alebo dokonca len mojim všeobecným úvahám, cítim sa vďaka tomu mimoriadne rešpektovaná. Mám pocit, že som pre neho dôležitá a že moje myšlienky a pocity majú hodnotu.

 

Kladie vás na prvé miesto. – Ako zistím že je do mňa zamilovaný?

 

Kladie vás na prvé miesto. - Ako zistím že je do mňa zamilovaný

Jedným zo znakov, že vás muž miluje, je, keď vás často kladie na prvé miesto. V skutočnosti to môže byť jeden z najhlbších znakov, že vás naozaj miluje. Je to skutočne prejav lásky a nesebectva, keď sú potreby a šťastie druhého človeka na prvom mieste. Je to niečo, čo by sme mali vo svojich vzťahoch robiť neustále, a pravdupovediac, môže to byť veľmi ťažké.

 

Ak to pre vás robí vaša drahá polovička, či už sa o vás stará, keď ste chorí, ide nad rámec toho, aby vám nejakým spôsobom pomohla, alebo odloží svoje vlastné potreby, aby pre vás niečo urobila, je to silný znak toho, že je prítomná láska.

 

Nájde si na vás čas, robí z vás prioritu. – Ako zistím že mu na mne záleží? – Ako zistím že je do mňa zamilovaný

 

Nájde si na vás čas, robí z vás prioritu. - Ako zistím že mu na mne záleží

Z rovnakého dôvodu je dobrým znakom lásky, keď si váš partner na vás neustále robí čas. Mali by ste cítiť istotu, že ste prioritou v jeho živote a v jeho rozvrhu – nie vedľajšou myšlienkou.

 

Milujúci partner sa bude usilovať začleniť vás do svojho každodenného/týždenného života, aj keď je to nepohodlné alebo náročné. Môže premiešať svoj rozvrh, aby si s vami mohol dať rande, zastaviť sa za vami cestou do práce alebo na vyučovanie, alebo vám dokonca len dôsledne večer zavolať. Tieto prejavy snahy sú dôležité a dokazujú, že mu na vás záleží a že ste dôležitou súčasťou jeho života.

 

Snaží sa vyriešiť problémy vo vzťahu alebo zmeniť svoje správanie k lepšiemu.

Každý vzťah sa stretne s určitými výzvami a problémami. Konflikty sú bežnou súčasťou života a veľmi častým prvkom v ľudských vzťahoch. Dôležité je, ako sa s týmto konfliktom vyrovnávate vy dvaja. Ako zistím že mu na mne záleží?

Ako váš partner rieši problémy vo vzťahu? Odsúva ich neustále nabok a vyhýba sa ich riešeniu? Možno si nechce priznať, keď sa vyskytnú problémy? Alebo možno nie je ochotný zmeniť žiadne svoje správanie.

Určite to môže byť znakom citovej nezrelosti, ale môže to tiež naznačovať, že tento vzťah nie je postavený na láske.

 

Milujúci partner vynaloží úsilie na posilnenie a zlepšenie vzťahu. Je ochotný s vami o týchto problémoch diskutovať. Bude ochotný urobiť zmeny vo svojom správaní pre dobro vzťahu.

 

Ukáže vám svoju zraniteľnú stránku.

Jedným zo znakov, že vás muž miluje, je, že vám občas dovolí vidieť svoju zraniteľnosť. Pustí vás k sebe za vonkajšiu bariéru. Pre mnohých mužov je to určite ťažké. Muži zvyčajne nie sú ani zďaleka takí v kontakte so svojimi emóciami ako ženy a rozhodne sa o ne väčšinou necítia tak pohodlne, ako keď sa o ne delia.

 

Ale muž, ktorý vás miluje, je čoraz pravdepodobnejšie, že vám do tohto zraniteľného jadra umožní nahliadnuť. Pravdepodobne pôjde o pomalý proces, ale keď uvidíte známky toho, že vás k sebe pustí, môže to byť skvelý náznak toho, že láska kvitne. Ako zistím že je do mňa zamilovaný.

 

Jeho záujem o vás nie je výlučne sexuálny. – Ako zistím že je do mňa zamilovaný?

Toto je veľký problém. Dáva vám vaša polovička najavo, že sa zaujíma o to, čo ponúkate mimo spálne? Vzťahy sa často začínajú množstvom vášne a vzrušenia, ale to by sa nemalo zamieňať so skutočnou, nefalšovanou láskou. Aj keď tá môže byť určite jeho súčasťou, láska je zvyčajne to, čo vyrastie neskôr, keď počiatočné opojenie začne vyprchávať. Ten počiatočný, vášnivý fyzický vzťah, ktorý mnohé páry zažívajú, ešte nemožno nazvať láskou, ale možno ho nazvať žiadostivosťou. Ako zistím že mu na mne záleží?

 

  • Pokračujú city a milostné činy aj po tomto počiatočnom vzplanutí? Je vo vašom vzťahu niečo viac než len fyzická stránka?
  • Robí váš partner viac než minimum, alebo robí len toľko, aby vás dostal do postele?
  • To sú otázky, ktoré sa oplatí preskúmať. Keď je láska skutočne prítomná, vzťah je viac než len fyzický.
  • Ako pestovať kaktusy v dome alebo byte

 

Prejavuje záujem o budúcnosť s vami. – Ako zistím že je do mňa zamilovaný

Ach, budúcnosť. Pre mnohé páry to môže byť desivá téma a moja skúsenosť v dvadsiatke mi ukázala, že táto téma desí najmä mnohých dvadsaťročných chlapov! Ale jedným zo znakov, že je do vás zamilovaný, je, že tieto rozhovory dokáže viesť, aj keď nenápadne.

 

Ako zistím že sa mu páčim. Teraz váš niekoľkomesačný priateľ pravdepodobne ešte nie je pripravený hovoriť o manželstve a deťoch. Ale niekto, kto vás miluje (alebo je na ceste k tomu, aby vás miloval), vás zahrnie do svojich plánov do budúcnosti. Ako zistím že sa mu páčim.

 

Môže ísť o nenápadné zmienky. Možno hovorí o dovolenke, na ktorú by ste sa raz mohli vybrať, alebo hovorí o nejakej udalosti v budúcnosti o niekoľko mesiacov a zahrnie vás do plánu. To sú znaky, že si vás predstavuje ako súčasť svojej budúcnosti alebo vás aktívne zahŕňa do budúcich plánov. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

Na druhej strane, ak váš priateľ nechce ani pribiť plány na budúci víkend… možno nie je pripravený na milostný vzťah s vami.

 

Chce, aby ste sa cítili, že sa o vás stará. – Ako zistím že sa mu páčim

Jedna vec, ktorú mi môj manžel vždy hovorí, je, aké je pre neho dôležité, aby som bola šťastná. To pre mňa znamená celý svet.

Tento pocit som z neho mala už keď sme spolu chodili prvýkrát, aj keď to nehovoril toľkými slovami. Mohla som povedať, že mu na mojich pocitoch veľmi záleží, a pre mňa to bol jeden z najjasnejších znakov, že ma miluje. Ako zistím že je do mňa zamilovaný.

 

Čo vám v tejto oblasti prejavuje váš partner? Dáva jasne prednosť vašim potrebám, prianiam a túžbam? Vychádza vám v ústrety, aby robil veci, ktoré vás urobia šťastnými alebo vďaka ktorým sa budete cítiť v bezpečí? Snaží sa vás rozosmiať, zlepšiť vám náladu, keď sa cítite skleslo? Opäť to môžu byť nenápadné znaky, ale často ukazujú na hlbšiu lásku, ktorá sa v ňom rodí.

 

Predstavuje vám dôležité osoby vo svojom živote.

Zoznámili ste sa s rodičmi svojho partnera? A čo priatelia vášho priateľa? Jedným z najsilnejších znakov, že vás váš priateľ miluje, môže byť často tento: predstavuje vás ľuďom, ktorých má rád?

 

Možno nebude príležitosť stretnúť sa s rodičmi, ak žijú ďaleko, ale váš muž môže túto lásku prejaviť aj tým, že im o vás povie. Nie je to záruka lásky, ale vedomie, že ste dostatočne dôležitá na to, aby vás týmto ľuďom predstavil/spomínal, je určite výpovedným znakom.

 

Vďaka nemu sa cítite dobre. – Ako zistím že sa mu páčim

Ako môžete zistiť, či vás miluje? Jedným zo spôsobov je všímať si, ako sa vďaka nemu cítite. Nehovorím o lichôtkach a pocite, že sa cítite ako rozmaznaná princezná. Dáva vám váš partner pocit, že ste hodnotná osoba? Cítite sa cenená? Cítite sa rešpektovaná? Máte pocit, že táto osoba vo vás prebúdza lepšie vlastnosti? Vzbudzuje vo vás túžbu byť lepším človekom? Vyzdvihuje vaše najlepšie stránky?

Milujúci partner nás nedonúti cítiť sa horšie. Nedá nám pocítiť neúctu alebo nedôležitosť. Možno sa vďaka nemu nebudeme vždy cítiť úžasne alebo sa nebudeme neustále cítiť najlepšie, ale celkovo by sa vďaka niekomu, kto nás miluje, mali cítiť hodní lásky.

 

 

Nemiluje ma čo mám robiť?

Takže ste si prečítali všetky vyššie uvedené príznaky a len málo z nich sa vzťahuje na vášho partnera. Možno sa na ne nevzťahuje žiadny. Znamená to, že vás nemiluje? Nie nevyhnutne.

 

Ak si nie ste istí, čo váš partner cíti, najlepší spôsob, ako získať odpoveď, je jednoducho sa ho opýtať. Nemusí to byť ľahké, ak je to na začiatku vzťahu, ale po niekoľkých mesiacoch spoločného života by ste určite mali byť schopní úprimného rozhovoru o vašich vzájomných citoch a o tom, kam tento vzťah môže alebo nemusí smerovať. Poker kombinácie – všetko čo by ste mali vedieť

 

Ako zistím že je do mňa zamilovaný. Rozhovor s partnerom môže byť veľmi poučný. Ak sa u neho neprejavovali vyššie uvedené znaky, takýto rozhovor by ho mohol potenciálne prebudiť a dať mu najavo, že sa fláka. Vzťahy sú zručnosť. Ak je ochotný, partner, ktorý chce vynaložiť úsilie, sa môže stať lepším, milujúcim partnerom. Úprimne povedané, všetci by sme si mohli dovoliť byť vo svojich vzťahoch láskavejší. Neprekvapilo by ma, keby ste v uvedených znakoch videli nejaké rady, ako by ste sami mohli lepšie milovať svojho partnera.

 

Čo ak váš partner nechce povedať milujem ťa?

 

Toto je ťažká situácia. Ak uplynulo mnoho mesiacov alebo dokonca rokov a váš partner nechce alebo nemôže povedať milujem ťa, možno budete musieť urobiť rozhodnutie. Ako veľmi je pre vás dôležité počuť tieto slová? Pre mňa (a pravdepodobne pre väčšinu z nás) je to absolútne nevyhnutné. Mojím hlavným jazykom lásky sú „slová potvrdenia“. Najviac sa cítim milovaná, keď mi môj manžel povie, že ma miluje, alebo povie iné slová lásky a náklonnosti. Bez toho by som sa vo vzťahu necítila naplnená a šťastná. Ako zistím že sa mu páčim?

 

Ak to tak cítite aj vy, musíte sa o tom s partnerom porozprávať. Je v poriadku byť trpezlivý – nejaký čas – ale po dlhšom čase spoločného života som toho názoru, že by vám mal byť schopný bez okolkov vyznať lásku.

 

Čo ak ma nemiluje? 

 

Ak sa ukáže, že váš partner vás nemiluje – nepovie to ani to nedá najavo – moje srdce je s vami. Zistenie, že osoba, s ktorou ste, vás nemiluje, je srdcervúce. Mala som vlastnú skúsenosť, keď som zistila, že môj niekoľkoročný priateľ ma podvádza a už ma nemiluje. Nie je to ľahké a trvá to dlho, ale uzdravenie je možné a na druhej strane je často niečo oveľa lepšie.

 

Existujú muži, ktorí sú schopní milovať, to vám sľubujem. A myslím si, že absolútne môžeš nájsť toho pravého pre seba.

 

 

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button