PENIAZE A BIZNISZaujímavosti

Miliardári bez vysokej školy TOP 10 miliardárov

Miliardári bez vysokej školy. Top 10 miliardárov ktorý nemajú vysokú školu. Vysokoškolské vzdelávanie sa v dnešnej dobe považuje za nevyhnutný predpoklad úspešnej kariéry a pohodlného príjmu. Získanie vysokoškolského diplomu si však vyžaduje obrovské investície. Zvyšovanie školného je však ďalším dôvodom, ktorý ľudí núti preskočiť vysokú školu a pustiť sa do praktického života bez akejkoľvek pokročilejšej formy vzdelávania. Tu sa pozrieme na niektorých z najúspešnejších vysokoškolských študentov všetkých čias. Začnime teda s naším zoznamom 10 miliardárov, ktorí predčasne ukončili štúdium. Všetci títo miliardári sú podnikatelia, ktorí začínali od nuly, čo dokazuje, že vysokoškolské vzdelanie nie je pre vašu svetlú budúcnosť potrebné, ak máte vynikajúci podnikateľský plán. Pozrite sa na miliardárov obchodných magnátov, ktorí ukončili štúdium na vysokej škole:

10. Ted Turner

 

Ted Turner

Ted Turner je známy mediálny magnát. Tuner, ktorý pochádza z Ohia, sa radí medzi obchodných magnátov, ktorí predčasne ukončia štúdium na vysokej škole. Navštevoval súkromnú školu v Chattanooge v Tennessee a neskôr bol zapísaný na Brown University. Vylúčili ho skôr, ako získal diplom z ekonómie. Po vylúčení sa Ted pripojil k reklamnej agentúre svojho otca. O niekoľko rokov neskôr začal investovať svoje bohatstvo do nákupu rozhlasových staníc. Po krátkom čase začal z týchto rozhlasových staníc profitovať. Ted Turner uviedol na trh Turner Broadcasting System (TBS) v roku 1976 a CNN spustil ako prvý 24-hodinový spravodajský kanál neskôr v roku 1980. Čisté imanie Teda Turnera je 2,2 miliardy dolárov.

Ako si vytvoriť webstránku ? My vám ukážeme ako na to

9. Jack Dorsey

 

Miliardári bez vysokej školy

Jack Dorsey bol technicky zdatný od veľmi mladého veku. Po zápise na Missouri University of Science & Technology bol čoskoro preložený na New York University. Z neznámych dôvodov však odtiaľ vypadol. Potom založil spoločnosť so sídlom v Oklahome, ktorá expedovala vozidlá prostredníctvom online okamžitých správ, čo viedlo k jednej z najväčších inovácií v oblasti IT. Jack Dorsey je jedným z najmladších podnikateľov na tomto zozname. Celkové čisté imanie Jack Dorsey 2,3 miliardy dolárov a je na deviatom mieste v tomto zozname.

8. Elizabeth Holmes

 

Elizabeth Holmes

Elizabeth Holmes nie je len jednou z najúspešnejších podnikateľiek, ale aj jednou z tých obchodných magnátov, ktorí predčasne ukončia štúdium. Je zakladateľkou a výkonnou riaditeľkou spoločnosti Theranos, ktorá bola založená v roku 2003 ako spoločnosť zaoberajúca sa krvnými testami. Theranos predstavil inovatívne zariadenie s menom Edison. Na odber vzoriek krvi používa skôr paličky na prstoch ako venepunkciu. Theranos je v súčasnosti jednou z najlepších lekárskych laboratórnych spoločností. Elizabeth Holmes bola pôvodne zapísaná na Stanfordskú univerzitu, ale po založení Theranosu sa rozhodla odísť o semester neskôr. Čisté imanie Elizabeth Holmesovej je zatiaľ viac ako 4,5 miliardy dolárov.

Darček pre mamu na narodeniny 22 tip na darček

 

7. Ralph Lauren – Miliardári bez vysokej školy

 

Miliardári bez vysokej školy

Ralph Lauren je renomovaný módny návrhár a majiteľ spoločnosti Ralph Lauren Corporation, ktorá ponúka vysoko kvalitné oblečenie a je známa po celom svete. Ralph Lauren vyštudoval strednú školu DeWitta Clintona a študoval obchod na vysokej škole Baruch College. Vnímal to ako stratu času a po dvoch rokoch zo školy odišiel. Potom sa dal na dva roky na vojenskú kariéru do americkej armády. Veľmi sa inšpiroval hollywoodskymi hviezdami, ktoré sa začali venovať vášni pre módne návrhárstvo. Pracoval ako predavač v kravatovej spoločnosti a čoskoro začal svoju spoločnosť od nuly. Po nejakom čase rozbehol vlastný obchod s oblečením. Ralph Lauren má čisté imanie 7 miliárd dolárov.

6. Steve Jobs

 

Steve Jobs bol spoluzakladateľom a generálnym riaditeľom spoločnosti Apple Inc. a spolu so Stevom Wozniakom zohral významnú úlohu v revolúcii v oblasti osobných počítačov. Steve Jobs mal lásku k elektronike a technológii už v mladom veku. Po ukončení strednej školy bol zapísaný na Reed College v Oregone. Pre drahé školné sa rozhodol po jednom semestri štúdium ukončiť, pretože jeho adoptívni rodičia si jeho poplatok nemohli dovoliť.

Nezabilo to však Stevovho ducha pre učenie. Po nejakom čase Jobs spolu so svojím priateľom Wozniakom položili základ spoločnosti Apple Inc., ktorá je na celom svete známa pokročilými technologickými vychytávkami a inováciami. Celkové čisté imanie Steva Jobsa predstavuje takmer 8,3 miliárd dolárov.

 

5. Michael Dell – Miliardári bez vysokej školy

 

Michael Dell

Michael Dell bol nadaný študent od útleho veku. Jeho inteligencia bola zjavná už od raného vzdelania. Skúšku rovnocennosti stredoškolských diplomov tiež absolvoval vo veľmi ranom veku, pretože bol dosť dychtivý začať pracovať a zarábať peniaze. Dell mal vynikajúcu obchodne zameranú myseľ a svoje príjmy z brigád investoval do akcií a vyťažil z toho slušný zisk. Michael Dell počas prvého ročníka zanechal štúdium na Texaskej univerzite a začal podnikať v oblasti predaja upgradovacích súprav pre počítače, ktorý sa neskôr volal Dell Incorporated. Michael Dell je zakladateľ a CEO spoločnosti Dell Inc. a je na piatom mieste v našom zozname. Celkové čisté imanie Michaela Della je k decembru 2015 19,4 miliárd dolárov.

4. Sheldon Adelson

 

Sheldon Adelson

Sheldon Gary Adelson je hotelový magnát a úspešný podnikateľ. Adelson sa narodil v skromnej rodine. Jeho otec bol taxikár a do novinového stánku nastúpil ako 12-ročný, keď si od strýka požičal 200 dolárov za získanie licencie na predaj novín v Bostone. Adelson teda začal podnikať vo veľmi ranom veku. Adelson bol obdarený prostredným myslením a vo svojej obchodnej kariére sa dal ľahko napredovať. Odišiel z City College v New Yorku, aby sa venoval podnikaniu. V súčasnosti je zakladateľom, predsedom a CEO Las Vegas Sands. Celkové čisté imanie Sheldona Adelsona predstavuje 25,8 miliárd dolárov. Adelson sa umiestnil na štvrtom mieste v našom zozname obchodných magnátov, ktorí predčasne ukončili štúdium.

3. Mark Zuckerberg – Miliardári bez vysokej školy

 

Miliardári bez vysokej školy

Mark Zuckerberg je najmladším miliardárom na tomto zozname a patrí mu tretie miesto medzi obchodnými magnátmi, ktorí predčasne ukončili štúdium. Je všeobecne známym úspešným podnikateľom v oblasti IT. Než začal navštevovať Harvard, začal pracovať na čiastočný úväzok ako programátor na voľnej nohe. V roku 2002 začal študovať na Harvarde Facebook. Neskôr počas druhého ročníka zanechal štúdium na Harvardskej univerzite. Facebook dosiahol v roku 2006 veľké postavenie a v súčasnosti si udržiava základňu používateľov viac ako 500 miliónov ľudí. Celkové čisté imanie Marka Zuckerberga je 33,3 miliárd dolárov a v tomto zozname je na treťom mieste.

2. Larry Ellison

 

Larry Ellison

 

Larry Ellison bol vychovávaný svojimi adoptívnymi rodičmi. Po ukončení strednej školy bol Ellison zapísaný na University of Illinois. Potom jeden rok študoval na Chicagskej univerzite a rozhodol sa, že odíde a presťahuje sa do Kalifornie. Ellison prevzal projekt na vývoj databáz pre federálnu vládu a po desaťročnej tvrdej práci uspel. Je zakladateľom a generálnym riaditeľom spoločnosti Oracle, ktorá je jednou z najväčších medzinárodne známych databázových spoločností. Ellison je na druhom mieste a jeho čistý majetok je 43 miliárd dolárov.

 

1. Bill Gates – Miliardári bez vysokej školy

 

Miliardári bez vysokej školy

Bill Gates je najúspešnejším miliardárom, ktorý predčasne ukončil školu. Už od detstva obdivoval počítače a veľmi sa o ne zaujímal. Koncept počítačov bol v tom čase úplne nový. Gates bol od veľmi mladého veku veľmi odhodlaný učiť sa o počítačoch a pracovať v tejto oblasti. Bol prijatý na Harvardskú univerzitu a v tomto období sa stal priateľom s Paulom Allenom a Stevom Ballmerom.

Po odídení Billa Gatesa z Harvardu spolu so Stevom Allenom a Stevom Ballmerom spustili spoločnosť Microsoft. Neskôr vyvynuli operačný systém Windows, vďaka ktorej boli osobné počítače mainstreamové a prístupnejšie. Windows je dnes najpoužívanejším OS v osobných počítačoch.

Podobné články

Jeden komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button