RADY DO DOMÁCNOSTIZaujímavosti

Ako odkôstkovať čerešne – 6 zaujímavých typov

Ako odkôstkovať čerešne? Odkôstkovať čerešne môže byť časovo náročná úloha, ale s niekoľkými jednoduchými krokmi môžete získať čerstvé a chutné ovocie bez kôstok. Tu je niekoľko spôsobov, ako odkôstkovať čerešne.

Ako odkôstkovať čerešne

 

Ako odkôstkovať čerešne

 

Výber spôsobu odkôstkovania čerešní závisí na vašich preferenciách a dostupnosti nástrojov. Ak máte odkôstkovač na čerešne, tento nástroj je rýchly a efektívny. Ak nemáte odkôstkovač, môžete použiť niektorý z vyššie uvedených spôsobov. Bez ohľadu na to, aký spôsob si vyberiete, odkôstkovanie čerešní si vyžaduje čas a trpezlivosť, ale odmenou sú čerstvé a chutné ovocie bez kôstok.

1. Použite odkôstkovač na čerešne

 

Použite odkôstkovač na čerešne

Odkôstkovač na čerešne je špeciálny nástroj, ktorý vám umožní rýchlo a efektívne odstrániť kôstky z čerešní. Stačí umiestniť čerešňu do odkôstkovača a stlačiť rukoväť, ktorá ju prepichne a odstráni kôstku. Existuje mnoho typov odkôstkovačov na čerešne na trhu, od prenosných ručných odkôstkovačov až po elektrické zariadenia. Odkôstkovač na čerešne – rôzne typy a dôvody pre kúpu

 

2. Použite špendlík alebo ihlu

 

Použite špendlík alebo ihlu

 

Ak nemáte k dispozícii odkôstkovač, môžete použiť špendlík alebo ihlu na odstránenie kôstok z čerešní. Stačí vložiť špendlík alebo ihlu do vrchnej časti čerešne a pomaly a opatrne vyškrabať kôstku. Tento spôsob môže byť trochu pomalší, ale stále je to účinná metóda.

 

3. Použite nožnice – Ako odkôstkovať čerešne

 

Použite nožnice - Ako odkôstkovať čerešne

 

Ak máte čas a trpezlivosť, môžete použiť nožnice na odkôstkovanie čerešní. Stačí odrezať vrchnú časť čerešne, potom opatrne odstrániť kôstku pomocou nožníc a nakoniec znova pripevniť vrchnú časť na ovocie. Tento spôsob môže byť najpomalší, ale je to dobrá voľba pre tých, ktorí sa obávajú, že by mohli poškodiť čerešne odkôstkovačom.

 

4. Použite slamku

 

Použite slamku

 

Tento trik môže znieť zvláštne, ale môže byť veľmi účinný. Stačí vložiť čerešňu na vrch slamky a súčasne ju stlačiť palcom a ukazovákom do slamky. Kôstka by mala vypadnúť na druhej strane slamky. Tento spôsob je rýchly a jednoduchý, ale môže byť trochu chaotycký a náročný na kontrolu. Okolo slamky sa môžu tiež hromadiť kôstky a čerešňové šťavy, takže by ste mali pracovať nad miskou alebo nad umývadlom. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

5. Použite mikrovlnnú rúru – Ako odkôstkovať čerešne

 

Tento spôsob sa môže zdať nekonvenčný, ale môže byť veľmi efektívny. Stačí umiestniť čerešne do misky a dať ich do mikrovlnnej rúry na 10-15 sekúnd. Teplo by malo uvoľniť kôstky, takže ich môžete ľahko odstrániť. Tento spôsob môže byť rýchly a jednoduchý, ale môže byť problematický v prípade, že čerešne sa prehrejú a zmenia sa na kašu.

 

6. Použite filtrovacie vrecká na kávu

 

Použite filtrovacie vrecká na kávu

 

Tento trik je podobný použitiu slamky, ale s tým rozdielom, že sa používajú filtrové vrecká na kávu. Stačí vložiť čerešne do vrecka a stlačiť, aby sa kôstky uvoľnili. Tento spôsob môže byť rýchly a efektívny, ale nie je ideálny pre veľké množstvá čerešní.

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button