CestovanieZAHRANIČIE

Japonské ostrovy – 14 najkrajších ostrovov

Japonské ostrovy – 14 najkrajších japonských ostrovov. Japonsko je uctievané pre mnohé veci: Japonsko sa pýši budhistickými chrámami, nádhernými čerešňovými kvetmi, rušnými metropolami a najčerstvejšími rybími trhmi. Okrem štyroch hlavných ostrovov, ktoré tvoria väčšinu zo 142 000 štvorcových kilometrov krajiny, má však aj tisíce nádherných ostrovov.

 

Japonské ostrovy

 

Japonské ostrovy

 

Vďaka severojužnému rozšíreniu krajiny od 20 do 45 stupňov zemepisnej šírky patria japonské ostrovy k najkrajším miestam na Zemi, od sviežich tropických rajov na juhu až po dramatické zasnežené vrcholy sopiek na severe.

Vďaka tejto rozmanitosti podnebia a krajiny sú japonské ostrovy domovom úžasných ekosystémov, ktoré sú malými svetmi samy pre seba. Koralové útesy, delfíny a korytnačky? Vydajte sa na vzdialené súostrovie Ogasawara. Vulkanické vrcholy obklopené striedavo plyšovým prachovým snehom a žiarivými alpskými kvetmi?

Severný ostrov Rishiri je vaše miesto. Nájdete tu skalné útvary, ktoré vznikli pred miliónmi rokov pri zmršťovaní lávy, pralesy s cédrami, ktoré pôsobia ako z Tolkienovej fantázie, a svahovité polia technicolorových kvetov. Je to prakticky rozpačitá prírodná krása, ktorá vyvoláva otázku: Ktorý ostrov navštívite ako prvý?

 

1. Ostrov Jakušima

 

1. Ostrov Jakušima

 

So svojimi starobylými cédrovými lesmi pokrytými machom, prírodnými horúcimi prameňmi, bujnými vodopádmi a nadpozemskou atmosférou nie je divu, že ostrov Jakušima je zapísaný na zozname svetového prírodného dedičstva UNESCO.

 

2. Ostrov Rishiri

 

2. Ostrov Rishiri

 

Hora Rishiri, nečinná sopka a symbol tohto odľahlého severného ostrova, je úchvatná, keď je v zime pokrytá snehom, ale najpôsobivejšia je, keď je v lete pokrytá alpskými kvetmi.

 

3. Ostrov Hokkaido – Japonské ostrovy

 

3. Ostrov Hokkaido - Japonské ostrovy

 

Ak sa vám nepodarí dostať na jeden z tisícov menej známych ostrovov, Hokkaidó, najsevernejší zo štyroch hlavných japonských ostrovov, ponúka veľkolepé výhľady a rozmanitú krajinu vo všetkých ročných obdobiach.

 

4. Ostrov Rebun

 

4. Ostrov Rebun

 

Vydajte sa na hornatý ostrov Rebun za výhľadom na 300 druhov vysokohorských kvetov a susedný ostrov Rishiri, ale nevynechajte ani vyhliadkovú jazdu pozdĺž strmého južného pobrežia.

 

5. Ostrov Nokonoshima – Japonské ostrovy

 

5. Ostrov Nokonoshima - Japonské ostrovy

 

Tento ostrov je aj mimo svojho známeho parku na ostrove Nokonoshima plného kvetov jedinečným technicolorovým predstavením s jasne žltými kvetmi repky, fialovými kozmosmi, šarlátovými šalviami a klasickými ružovými čerešňovými kvetmi.

 

6. Ostrov Sado

 

6. Ostrov Sado

 

Skalnaté zátoky a útesy a smaragdové vody pozdĺž pobrežia ostrova Sado ponúkajú úžasné miesto na kajakovanie alebo potápanie a rovnako dramatické sú aj strašidelné cédrové lesy vo vnútrozemí ostrova.

 

7. Ostrov Iriomote – Japonské ostrovy

 

7. Ostrov Iriomote - Japonské ostrovy

 

Na Iriomote, najväčšom zo subtropických ostrovov Yaeyama, je síce veľa nádherných pláží, ale skutočným lákadlom je vnútrozemie: divoké džungle, mangrovové lesy a malebné vodopády. Ako zarábať peniaze na TikToku – 7 tipov

 

8. Ostrov Taketomi

 

8. Ostrov Taketomi

 

Tyrkysovo zelená voda, biele piesočnaté pláže a koralový útes okolo malého ostrova Taketomi kričia po Fidži. Ale utaki roztrúsené po ostrove – posvätné svätyne na prejavenie úcty bohom – sú rozhodne japonské.

 

9. Ostrov Ishigaki

 

9. Ostrov Ishigaki

 

Hoci ostrov Ishigaki v súostroví Yaeyama má prosperujúce mestské centrum. Jeho odľahlé zátoky, biele piesočnaté pláže a ananásové plantáže vytvárajú pocit nadčasového tropického raja.

 

10. Ostrov Kume – Japonské ostrovy

 

10. Ostrov Kume - Japonské ostrovy

 

Divoké skalné útvary vytvorené kontrakciou lávy, skalnaté jazierka plné tropických rýb a 4,5-kilometrová piesočná pláž Hatenohama sú len niekoľkými ohromujúcimi znakmi Kume, malého a pokojného ostrova v rámci skupiny ostrovov Okinawa.

 

11. Ostrov Miyako

 

11. Ostrov Miyako

 

Japonské ostrovy. Návšteva Miyako, najväčšieho z Okinawských ostrovov, s priezračnou tyrkysovou vodou, prašnými plážami, koralovými útesmi a dokonalými západmi slnka je taká zasnená, ako sa len dá. Plešatenie a ako mu čeliť

 

12. Ostrov Chichijima – Japonské ostrovy

 

12. Ostrov Chichijima - Japonské ostrovy

 

Priateľské delfíny, migrujúce veľryby a nočná obloha plná hviezd sú len rozptýlením čistej krásy odľahlých zelených zalesnených kopcov a tyrkysových vôd ostrova Chichijima na ostrovoch Ogasawara.

 

13. Ostrov Minamijima

 

13. Ostrov Minamijima

 

Skalnaté útesy, pláže s bielym pieskom a nedotknutá príroda, ktorá je miestom hniezdenia korytnačiek a morských vtákov. Sú výsadou len pre 100 návštevníkov tohto malého ostrova denne.

 

14. Ostrov Tokašiki – Japonské ostrovy

 

14. Ostrov Tokašiki - Japonské ostrovy

 

Ostrov Tokashiki, najväčší z Keramských ostrovov.  S približne 250 rôznymi druhmi koralov je rajom pre šnorchlistov. Náročná turistika cez jeho bujné vnútrozemie je presvedčivým argumentom aj pre milovníkov pevniny.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button