CestovanieO PRÍRODEZAHRANIČIE

Najkrajší ostrov Top 10 najkrajších ostrovov na svete

Najkrajší ostrov .Viete, prečo sú ostrovy tak výnimočné? Biele piesočné pláže, koralové útesy, nádherný západ slnka, jedinečné druhy rastlín a zvierat – Majú toľko vecí, ktoré upútajú našu pozornosť . Tu je zoznam 10 najkrajších ostrovov na svete.


10. Moorea, Francúzska Polynézia

Moorea, Francúzska Polynézia

Moorea je úžasne krásny ostrov vo Francúzskej Polynézii. Nachádza sa len 12 km od Tahiti. Moorea je skvelou destináciou pre páry a rodiny.

Obklopený je jasne modrou lagúnou, ostrov je známy svojimi nádhernými horskými vrcholmi, sviežimi kopcami a piesočnatými plážami. Hornatý a kopcovitý terén tohto krásneho ostrova sú ideálnym miestom pre turistiku.

Vodný svet ostrova nie je obmedzený len na pláže a lagúny. Tento ostrov má aj niekoľko vodopádov. Nie sú také veľké, ale sú dostatočne krásne na to aby vás upútali.Najkrajší ostrov .

Ak sa na ostrov Moorea vyberiete určite sa oplati pozrieť si zátoku ktorú nazývajú Opunoha nachádza sa na severnej strane ostrova je úchvatná, nádherná a dlhá 3 km.

9. Fidži Najkrajší ostrov

Fidži

Fidži je jedným z najkrajších súostroví v južnom Tichom oceáne. Pozostáva z 332 ostrovov. Iba tretina z nich je obývaná. Cestovný ruch je základom ekonomiky Fidži. Táto krajina má všetko, čo si milovník pláži želá – nádherné lagúny, koralové útesy a biele piesočné pláže obklopené palmami.

Nielen pláže, Fidži má tiež bujné dažďové pralesy a hory. Prírodný svet Fidži ma úchvatné vodopády. Medzi najkrajšie z nich patrí vodopád Tavoro.Je to séria troch nádherných vodopádov. Prekvapujúco, všetky tri vodopády Tavoro majú prírodné bazény. Surfovanie na svetovej úrovni, nezabudnuteľné potápanie a ďalšie zážitky sú veci, ktoré vás čakajú na ostrove Fidži.

Československý vlčiak – kríženec Vlka a Nemeckého ovčiaka

8. Bali, Indonézia

Bali, Indonézia

Bali je najobľúbenejšou turistickou destináciou v Indonézii. Je to tiež jeden z najkrajších ostrovov na svete. Bali je známy po celom svete pre históriu, spiritualitu a samozrejme pre malebnú krajinu.Najkrajší ostrov .

„Zelená krajina“ musí byť prvým dojmom, ktorý prichádza k akýmkoľvek návštevníkom Bali. Tento magický ostrov je domovom bujných tropických lesov, ikonických ryžových terás, sopečných kopcov, zrelých korálových útesov, vodopádov a nedotknutých pláží.

Tento duchovne bohatý ostrov má mnoho chrámov, ktoré sa líšia veľkosťou a tvarmi. Tieto chrámy sú celosvetovo známe svojou jedinečnou storočnou architektúrou. Najdôležitejšie je, že obyvatelia Bali sú veľmi priateľskí.

7. Seychely

Seychely Najkrajší ostrov

Najkrajší ostrov .

6. Kréta, Grécko

Kréta, Grécko Najkrajší ostrov

Kréta je najväčší a jeden z najkrajších ostrovov Grécka. Najviac presvedčivým dôvodom na návštevu Kréty sú jeho rajovité pláže s krištáľovo čistými vodami. K Vášmu prekvapeniu sa pobrežie Kréty rozkladá viac ako 650 míľ. Môžete dokonca nájsť prázdne pláže na tomto nádhernom ostrove. Na ostrove Kréta sú tiež horské čeľuste, úžasné údolia a strmé rokle.

Krajina na Kréte zahŕňa mnoho kaňonov a roklín. Našťastie veľa klubov ponúka nezabudnuteľný zážitok z horolezectva. Vysoké horské pásma sú ďalšou veľkou atrakciou tohto ostrova, Bielych hôr, Idy a Dikti Range je slávny.

Kréta je ideálnym miestom pre milovníkov vodopádu. Na týchto ostrovoch sú stovky úžasných vodopádov, ktoré sa líšia výškou. Rastlinný život na Kréte je veľmi bohatý – má viac ako 2000 druhov rastlín. Viac ako 300 druhov sa nachádza nikde inde na svete. Do zoznamu atrakcií má aj Kréta lesy, krásne ostrovčeky a úžasné jaskyne.

5. Santorini, Grécko

Santorini, Grécko Najkrajší ostrov

Santorini je pravdepodobne najkrajším ostrovom v Grécku. Tento očarujúci ostrov je najznámejší svojimi magickými západy slnka, určite jedným z najlepších západy slnka na svete. Mesto Oia je najlepšie miesto v Santorini, kde si môžete vychutnať západy slnka.

Čierne, červené a biele piesky s čistými vodami majú pláže Santorini výnimočnú krásu a atmosféru. Tento ostrov je známy aj pre vodné športy, ako je potápanie, paragliding s tryskami, wakeboarding, vodné lyžovanie a banánovanie.

Plešatenie a ako mu čeliť , Vypadávanie vlasov u mužov

Santorini je krásnou zmesou zázrakov, ktoré vytvoril človek aj príroda. Krásne vybalené budovy lemované v útesoch na ostrove Santorini sa stávajú vizuálnym zážitkom pre návštevníkov. To tiež robí Santorini ako fotograf rajom a jedným z najfarebnejších miest na svete.Najkrajší ostrov .

4. Galapágy, Ekvádor

Galapágy, Ekvádor Najkrajší ostrov

Galapagos je naozaj najobľúbenejšími prírodnými oblasťami a jedným z najkrajších ostrovov na svete. Nachádza sa 621 kilometrov od pobrežia Ekvádoru v Tichom oceáne, toto jedinečné súostrovie sa skladá z 18 hlavných ostrovov, troch menších ostrovov a viac ako 100 ostrovčekov. Galapágy sú jedným z mála miest na Zemi, ktoré možno vidieť v pôvodnej podobe. Väčšina ostrovov je nedotknutá ľuďmi.Najkrajší ostrov .

Galapágy sú miestom, kde môžete vidieť najvyššiu úroveň endemizmu na Zemi. Želvy Galapágy, morské iguány, Galapágy kožušinové tesnenie, tučniak galapágy a jastrab Galapagos sú niektoré z hlavných endemických druhov ostrovov Galapágy. Nikde inde nemôžu byť takéto jedinečné zvieratá, ktoré sa nepotrebujú.Najkrajší ostrov .

Nielen divočiny, Galapagos je tiež známy svojimi nádhernými plážami s bielym pieskom a tyrkysovo modrými vodami. Môžete si vychutnať nezabudnuteľné šnorchlovanie, plávanie a jazdu na kajaku. Viac ako čokoľvek inokedy vaša myseľ automaticky ocení bezproblémovú, pokojnú atmosféru Galapágy.

3. Palawan, Filipíny Najkrajší ostrov

Palawan, Filipíny Najkrajší ostrov

Palawan je naozaj najkrajším ostrovom na Filipínach. To môže byť nazývané ako prirodzený zázrak Filipín. Pobrežná oblasť Palawan sa rozprestiera na 1240 míľ. Dobrou správou je, že v Palawane je mnoho nedotknutých pláží s krištáľovo čistou vodou.

Palawan je domovom jedného z nových sedem prírodných divov sveta – Puerto Princesa podzemná rieka. Táto 5-míle dlhá rieka je najdlhšia splavná podzemná rieka na svete. Národný park Podkarpatskej rieky Puerto Princesa, ktorý chráni tento prirodzený zázrak Palawan, bol tiež vyhlásený za svetové dedičstvo UNESCO v roku 1999.

Ďalším Nenechajte si ujsť príťažlivosť Palawan je prírodný park Tubbataha útesu. Je to svetové dedičstvo UNESCO s rozlohou 13028 hektárov, tento prírodný park chráni veľké množstvo morských druhov. Severný ostrovček v tomto parku je domovom morských korytnačiek a vtákov.

Okrem toho všetky nádherné ostrovy Palawan majú dažďové pralesy, mangrovy, niekoľko riek, potokov, jazier a vodopádov.

2. Bora Bora Najkrajší ostrov

Bora Bora Najkrajší ostrov

Bora Bora je najznámejší a najkrajší ostrov vo Francúzskej Polynézii. Je to svetovo preslávená medové týždne. Tiež dokonalé turistické miesto pre rodiny, ako aj pre sólo cestujúcich. Keď uvidíte Boru Boru, na obrázku alebo v skutočnom živote, prvou vecou, ​​ktorá vás zaujme, je nádherná, tyrkysová lagúna okolo ostrova. Je to jedna z najkrajších lagún na svete.Najkrajší ostrov .

Biele piesočné pláže Bora Bora sa môžu cítiť neskutočne pre vaše oči. Vody týchto pláží majú živé odtiene tyrkysovej, smaragdovej a modrej farby. Väčšina pláží v meste Bora Bora je v súkromnom vlastníctve. Najobľúbenejšou a najkrajšou verejnou plážou v meste Bora Bora je pláž Matira.

Prostredníctvom obrázkov je Bora Bora celosvetovo známa svojimi aqua-centric strediská. Len premýšľajte o živote v chatrčiach, ktoré sa nachádzajú nad krištáľovo čistými vodami. Nielen skúsenosť s bývaním, výhľad na lagúny a pláže Bory Bory z tých chatrčí sú skvelé.

V Bore Bore je veľa vodných aktivít, ktoré vám dajú nezabudnuteľné spomienky. Zahŕňa dobrodružstvo s aqua bike, prehliadku lodí so skleneným dnom, parasailing, jet ski, lagúnu, šnorchlovanie, potápačské a stojace paddling.

1. Maledivy Najkrajší ostrov

Maledivy Najkrajší ostrov

Maledivy sú nepochybne najkrajšie ostrovy na svete. Tento magický súostrovia sa nachádza v Indickom oceáne a skladá sa z viac ako 1000 koralových ostrovov. Pláže, lagúny, koralové útesy a morský život na Maledivách majú mimoriadnu krásu, ktorá sa nedá vyjadriť slovom. Je to jedno z najkrajších miest, ktoré chcete navštíviť vo svojom živote.Najkrajší ostrov .

Pláže na Maldivách sú definíciou krásy s bielymi pieskami a čistými vodami. Je to jedno z najlepších miest na Zemi, kde si môžete vychutnať najjasnejšie a najhlbšie vody. Medzi plážami na Maldivách, najatraktívnejšou je lesklá pláž ostrova Vaadhoo. Môžete vidieť kúzlo prírodných trblietavých morských vôd, ktoré vytvára planktons.Maldives je domovom 70 rôznych druhov koralov a bohatého morského života. Takže si môžete vychutnať

Maledivy sú domovom 70 rôznych druhov koralov a bohatého morského života. Takže si môžete vychutnať magický podmorský svet na tomto ostrove. Existuje veľa vodných športov, aby ste to zažili, ako potápanie, šnorchlovanie a podvodná chôdza. Môžete tiež sledovať bohatý morský život na Maledivách jazdením na sklenených lodiach.

Ak chcete vychutnať skutočnú krásu Maledív, musíte si vziať let hydroplánov. Zhora môžete vychutnať nádherný výhľad na pláže a lagúny na Maledivách. Vo večerných hodinách, pohľad na západ slnka v Maledivách vás nechá dych.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button