CestovanieZAHRANIČIE

Kedy ísť do Dubaja – Najlepšie počasie v roku

Kedy ísť do Dubaja – Najlepšie počasie v roku. Najlepší čas na návštevu Dubaja je v septembri až apríli, keď je slnečno, ale nie príliš horúco. Zatiaľ čo veľká časť severnej pologule sa v tomto období zabalí do zimných vriec, mesto naďalej ponúka jasnú oblohu a príjemné teploty.

 

Kedy ísť do Dubaja

 

Kedy ísť do Dubaja

 

Od mája do augusta teploty stúpajú, takže ceny hotelov klesajú a davy ľudí sa rozptyľujú. Je to vynikajúci čas na návštevu, ak máte radi extrémne teplo alebo plánujete väčšinu času stráviť v klimatizovaných nákupných centrách.

 

počasie dubaj

 

Ramadán je zvyčajne pokojnejší, bez ohľadu na to, kedy počas roka pripadá. Môže to byť vhodný čas na návštevu, ale sviatok môže ovplyvniť niektoré aktivity kvôli obmedzeniam a nemôžete jesť, piť alebo fajčiť na verejnosti. Odporúčame vyhnúť sa Eid al Fitr, trojdňovému festivalu, ktorý označuje koniec ramadánu, pretože v meste môže byť veľmi rušno.

 

Návšteva Dubaja v januári až apríli

 

Návšteva Dubaja v januári až apríli

 

Vďaka modrej oblohe bez mráčika, vysokým teplotám a kalendáru festivalov, ktorý je nabitý podujatiami, je to vynikajúci čas na návštevu Dubaja, hoci budete musieť bojovať s ostatnými návštevníkmi, ktorí prichádzajú z rovnakého dôvodu. Váš špecialista vám môže odporučiť najlepšie hotely ďaleko od hluku, so súkromnými plážami, ktoré nebudú príliš preplnené. V tomto čase sa koná mnoho najdôležitejších podujatí v meste.

Podujatia a festivaly

 • Dubajský svetový pohár, označovaný za najbohatšie konské preteky na svete, je najvýznamnejšou spoločenskou udalosťou v meste.
 • Art Dubai je jedným z najvýznamnejších umeleckých festivalov v regióne.
 • Abu Dhabi Desert Challenge je päť dní rýchlych áut a motoriek v rallye, ktorá je súčasťou svetového pohára FIA v cross-country rallye.
 • Dubajský tenisový šampionát je renomovaný medzinárodný tenisový turnaj.
 • Dubajský jazzový festival je mesiacom vystúpení niektorých popredných umelcov tohto žánru.
 • Omega Dubai Desert Classic je prestížny golfový turnaj.
 • Dubajský nákupný festival je mesiac trvajúce podujatie s výraznými zľavami v obchodoch, ktoré ponúka ohňostroje, každodenné rozdávanie zlatých prútov a automobilov, ako aj nadštandardné kúsky, ako je najväčší kadidelník na svete alebo najdlhší bufet na svete.

 

Kedy ísť do Dubaja v máji až auguste

 

Kedy ísť do Dubaja v máji až auguste

 

Leto v Dubaji je spaľujúco horúce a večne slnečné. Väčšina ľudí sa pred horúčavou utiahne do mnohých klimatizovaných nákupných centier a reštaurácií, čo znamená, že pláže sú menej obsadené, ak vám nevadia vysoké teploty. Je to tiež vhodný čas na návštevu, ak máte v úmysle nakupovať.

Podujatia a festivaly

 

September – Október

 

September - Október

 

Teploty sa v týchto mesiacoch začínajú trochu zmierňovať, ale návštevníci, ktorí sem prúdia počas leta, ešte nezačali prichádzať, takže je to vynikajúci čas na dovolenku na pláži.

November – December

 

November - December

 

Počet návštevníkov sa opäť začína zvyšovať, pretože na zvyšku pologule sa začína ochladzovať. Pre niektorých sú vody v zálive príliš chladné na kúpanie, ale je to vynikajúci čas na opaľovanie na piesku alebo kúpanie v hotelovom bazéne. Koná sa tu aj niekoľko významných podujatí.

Podujatia a festivaly

 • V Dubaji sa každoročne koná prvé kolo svetovej série sedmičkového ragby.
 • Na Medzinárodnom filmovom festivale v Dubaji debutujú na tomto medzinárodne uznávanom regionálnom podujatí nezávislí a umeleckí filmári.
 • zimne oblečenie
 • Spojené arabské emiráty oslavujú svoju nezávislosť ohňostrojmi a veľkolepými predstaveniami.

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button