PENIAZE A BIZNISŽivotný štýl

Ako zarábať peniaze na TikToku – 7 tipov

Ako zarábať peniaze na TikToku. Fantazírovali ste niekedy o tom, že by ste dostávali veľké peniaze za to, že budete celý deň blbnúť na telefóne?

Zdá sa, že presne to sa stane, keď zistíte, ako zarobiť na TikToku. Vidíme to každý deň: existujú tony influencerov, ktorí prostredníctvom svojich účtov na TikToku zarábajú milióny eur ročne.

A to nie je žiadna záhada. TikTok od svojho debutu v roku 2016 neuveriteľne rýchlo rastie – je to prvá aplikácia, ktorú nevlastní Facebook, ktorá dosiahla tri miliardy inštalácií. Hoci speňaženie účtu TikTok nie je jednoduchá úloha, je absolútne dosiahnuteľná, ak máte odhodlanie, stratégiu a ochotu naučiť sa, ako sa to robí.

 

Ako zarábať peniaze na TikToku

 

Ako zarábať peniaze na TikToku

 

Zarábanie peňazí na TikToku: 7 spôsobov, ako začať ešte dnes. Existuje veľa príležitostí, ako si v obľúbenej aplikácii zarobiť nejaké peniaze. Pozrime sa na niektoré z najlepších stratégií speňažovania TikToku.

 

1. Staňte sa influencerom TikTok

 

Staňte sa influencerom TikTok

Poznáte príslovie „Postavte to a oni prídu“. Tento koncept platí aj pre TikTok.

Ak si vybudujete účet s vernými a angažovanými sledovateľmi, budete môcť získať influencerské partnerstvá so značkami z celého sveta, ktoré sa chcú spojiť s vaším publikom.

V rámci dohody o influencerskom marketingu vás značka požiada, aby ste vo svojich videách na TikToku propagovali jej produkty alebo služby. Najčastejším typom platby sú peniaze alebo veci zadarmo od spoločnosti.

Napríklad Charli D’Amelio, jeden z najväčších TikTokerov, je influencerom pre P&G, jednu z najväčších značiek.

Hoci si niektorí ľudia myslia, že na to, aby ste sa stali influencerom, potrebujete milióny sledovateľov ako Charli, nie je to tak.

Veľa značiek radšej spolupracuje s mikroinfluencermi alebo influencermi s menším počtom sledovateľov. Definícia mikroinfluencera sa môže líšiť v závislosti od toho, s kým hovoríte, a od veľkosti trhu, na ktorý sa zameriavate, ale vo všeobecnosti je to od 5 000 do 50 000 sledovateľov.

Ak sa chcete stať úspešným influencerom, je dobré mať pre svoj účet a príspevky určitý výklenok alebo konkrétnu tému či námet. Takto budú môcť značky jasne identifikovať, či sa hodíte k produktom a službám, ktoré by chceli, aby ste pomohli propagovať. Najviac sledovateľov na Instagrame – Top 10 účtov

 

2. Pestujte a predávajte účty TikTok – Ako zarábať peniaze na TikToku

 

Pestujte a predávajte účty TikTok - Ako zarábať peniaze na TikToku

Mnohé podniky by chceli byť prítomné na TikToku, ale nemajú čas ani prostriedky na vytvorenie a pestovanie účtu.

Prečo im neponúknuť rýchlu cestu k rastu TikTok? Môžete to urobiť tak, že budete pestovať a predávať účty TikTok.

Už nejaký čas ľudia vytvárajú účty na sociálnych sieťach a predávajú ich, aby zarobili peniaze. Napríklad 23-ročný Ramy Halloun pomocou tejto stratégie monetizácie TikTok zarába približne 30 000 eur ročne.

Na úspešný predaj účtov TikTok potrebujete viac než len atraktívnu ponuku videí na svojom účte. Budete tiež potrebovať špecifické zameranie a oddaných sledovateľov. Ako zarobiť 40 eur za deň

Tematické alebo „výklenkové“ účty sa predávajú ľahšie, pretože kupujúci môže po kúpe pokračovať vo vytváraní rovnakého druhu obsahu, aby si udržal sledovateľov.

Ak napríklad predáte účet, ktorý obsahuje krátke videá týkajúce sa unboxingu, značka, ktorej účet predávate, môže v budúcnosti pokračovať v uverejňovaní rovnakého typu videí.

Osobné účty je oveľa ťažšie predať, pretože sledovateľov môže skôr priťahovať osoba než štýl obsahu.

Pri preklopení účtov TikTok budete musieť vytvoriť silnú obsahovú stratégiu, pravidelne sa zapájať do komunikácie so sledovateľmi a poskytovať kupujúcim rady, ako získať ďalšie zapojenie na novozakúpenom účte.

 

3. Publikovanie sponzorovaných príspevkov

 

Publikovanie sponzorovaných príspevkov

 

Ďalším spôsobom, ako speňažiť svoje konto TikTok, je sponzorovaný obsah. To je, keď vás značky oslovia (alebo vy ich), aby ste vo svojom videu uviedli ich ponuku. Na oplátku vám zaplatia poplatok ako kompenzáciu za vaše služby. Čo to je OnlyFans

 

Začať môžete spoluprácou s menšími značkami, aby ste si vytvorili portfólio. Oslovte miestne podniky vo svojom okolí a zistite, či by mali záujem o prezentáciu na TikToku. Na začiatku by mohlo byť dobré účtovať si minimálny poplatok a potom, keď začnete získavať uznanie ako tvorca TikTok, sa dopracovať k vyššiemu.

 

Ak však chcete radšej účtovať vysoké poplatky a značky prídu za vami, zvážte možnosť pripojiť sa k TikTok Creator Marketplace (TCM). Pre tých, ktorí nie sú oboznámení, TCM je platforma na spoluprácu, ktorá umožňuje značkám spájať sa s TikTokermi a realizovať s nimi marketingové kampane. Ako ušetriť za elektriku – 10 tipov plať menej

 

Aby ste sa však mohli prihlásiť, musíte mať viac ako 100 000 sledovateľov, byť starší ako 18 rokov a za posledných 28 dní získať viac ako 100 000 lajkov videí.

 

Ak ste teda novým tvorcom, najlepšie je zamerať sa na tvorbu kreatívnych videí TikTok, ktoré môžete zdieľať so značkami a získať tak nejaké sponzorské príspevky.

 

4. Predávajte svoje vlastné produkty – Ako zarábať peniaze na TikToku

 

Predávajte svoje vlastné produkty - Ako zarábať peniaze na TikToku

 

Ak máte účet TikTok pre firmy, možno budete môcť do svojho profilu pridať kartu s nákupmi a odkazmi na produkty.

Nákupná karta je v podstate nová funkcia vyplývajúca z partnerstva TikToku so spoločnosťou Shopify. Je navrhnutá tak, aby pomáhala používateľom TikTok s obchodom Shopify propagovať svoje produkty prostredníctvom aplikácie. Používatelia, ktorí kliknú na odkaz na produkt, sú presmerovaní do obchodu Shopify obchodníka, kde si ho môžu kúpiť.

Hoci nejde o priamy spôsob zarábania peňazí na TikToku, aj tak by ste zarobili generovaním predaja pre svoj podnik.

Profesionálny tip: Ak nemáte veľa sledovateľov na TikTok, môžete podporiť svoje produkty vytvorením jedinečných videí TikTok. Ak napríklad podnikáte v oblasti predaja potravinárskych výrobkov, môžete vytvoriť 30-sekundové videá s receptami a zdieľať ich na TikTok. Buďte kreatívni!

 

5. Zbierajte dary

 

Zbierajte dary

TikTok má zaujímavú funkciu nazývanú mince. Ak máte nárok na živé vysielanie, môžete tieto mince zbierať od svojich najoddanejších a najobdivovanejších sledovateľov. Potom ich prípadne môžete vymeniť za hotovosť.

Funguje to takto: Povedzme, že váš najväčší fanúšik si kúpi mince, ktorých cena začína na 1,39 eur za 100 mincí (a stúpa až na 139,99 eur za 1 000 mincí).

Ak vysielate naživo, tento používateľ vám môže mince poslať alebo za ne kúpiť darčeky. Mince a darčeky potom môžete premeniť na diamanty a diamanty potom premeniť na hotovosť pomocou služby PayPal.

Celkom v pohode, však?

Jediný háčik je v tom, že živé vysielanie nie je prístupné pre každého. TikTok ručne vyberá používateľov pre živé vysielanie, takže predtým, ako budete môcť zarábať na TikTok pomocou tejto možnosti, budete musieť mať solídny účet.

Čínska verzia TikToku, Douyin, má podobnú funkciu: počas živého vysielania môže majiteľ účtu ponúknuť možnosť „nákupného košíka“, aby mohol počas vysielania priamo predávať svoje produkty a služby.

Niektorí ľudia predpovedajú, že táto funkcia nakoniec príde aj do TikToku – čo by bol ďalší úžasný prístup k zarábaniu peňazí na TikToku. Chlapčenské zimné topánky – Ako správne vybrať

6. Staňte sa konzultantom TikTok – Ako zarábať peniaze na TikToku

 

Staňte sa konzultantom TikTok - Ako zarábať peniaze na TikToku

 

TikTok je pre mnohé spoločnosti jednou z ťažších platforiem na zvládnutie. Jedinečná povaha kanála znamená, že trendy sa zvyčajne menia veľmi rýchlo.

Každý sa môže stať virálnou senzáciou cez noc a ľahko sa môže stať, že stratíte aj časť svojich sledovateľov.

Preto sú konzultanti TikTok veľmi žiadaní. Ako zarábať peniaze na TikToku.

Konzultanti TikTok sú špecialisti, ktorých si značky najímajú, aby im pomohli budovať ich prítomnosť a zvyšovať návštevnosť ich účtov TikTok.

Ak viete, ako vytvárať trendové videá TikTok, môžete za poplatok naučiť ostatných, ako robiť to isté. Je to skvelý spôsob, ako speňažiť svoje zručnosti a zároveň budovať obchodné vzťahy.

Ak chcete uspieť ako konzultant TikTok, budete musieť preukázať svoju schopnosť získať tisíce alebo dokonca milióny zobrazení videí. Budete tiež musieť vedieť, ako využívať rôzne funkcie aplikácie na zdieľanie videí.

 

Ak máte na TikToku veľký úspech, mali by ste mať tieto veci pokryté.

 

7. Založte si agentúru TikTok Talent Management – Ako zarábať peniaze na TikToku

 

 Založte si agentúru TikTok Talent Management - Ako zarábať peniaze na TikToku

Máte skúsenosti so správou talentov, marketingom sociálnych médií alebo produkciou? Mohli by ste si založiť firmu, ktorá bude poskytovať konzultácie a spravovať účty pre slávnych TikTokerov.

Ak sa nad tým zamyslíte, je to podobné, ako keď majú herci svojich talentových manažérov.

Je to obzvlášť užitočná služba pre tých ľudí, ktorí sa stali virálnymi zo dňa na deň. Natočia úžasné video, ráno sa zobudia a BUM! Majú viac sledovateľov ako kedykoľvek predtým – ale netušia, ako si udržať toto tempo.

Tu prichádzate na rad vy ako manažér talentov. Môžete influencerom pomôcť:

  • nájsť partnerstvá so značkami, ktoré zodpovedajú ich imidžu a záujmom sledovateľov
  • vyjednávať dohody a zmluvy v ich mene
  • poradiť im so stratégiou obsahu s cieľom maximalizovať ich expozíciu a angažovanosť
  • vymýšľať nové a zaujímavé spôsoby, ako zarobiť peniaze (pre vás oboch!)

Koľko peňazí môžete zarobiť na TikToku?

 

Koľko peňazí môžete zarobiť na TikToku

Hoci na zarábanie na TikToku nemusíte mať 20 miliónov sledovateľov, účet, ktorý zarába peniaze, musí mať silných a angažovaných sledovateľov.

Pokiaľ ide o stratégie, ako je marketing influencerov, suma peňazí, ktorú môžete zarobiť, vo všeobecnosti súvisí s počtom sledovateľov, ktorých máte. Nie je žiadnym tajomstvom, že známe účty môžu za jeden príspevok priniesť od desiatok tisíc eur až po milión eur. Ako zarábať peniaze na TikToku.

 

Existuje niekoľko nástrojov, ktoré dokážu odhadnúť, koľko peňazí by ste mohli zarobiť na základe štatistík vášho účtu. Dobrý je napríklad TikTok Money Calculator od Influencer Marketing Hub.

Vezmite si známeho TikTokker Kodyho Antla, ktorého preslávilo vystúpenie jeho otca vo virálnej šou Tiger King.

S 28 miliónmi sledovateľov a 0,75 % mierou zapojenia by Kody mohol zarobiť až 27 800 eur za príspevok.

Ak ste ešte len v štádiu mikroinfluencera, vaše zárobky budú nižšie.

Napríklad Carlos Ayala má 112 900 sledovateľov a 3,07 % mieru zapojenia a podľa odhadov môže zarobiť až 114 eur za príspevok.

Majte na pamäti, že vaše zárobky sa budú líšiť v závislosti od toho, akú stratégiu na speňaženie TikToku použijete a ako túto stratégiu uvediete do života.

Koľko sledovateľov potrebujete na zarábanie peňazí na TikToku

 

Koľko sledovateľov potrebujete na zarábanie peňazí na TikToku

Technicky môžete začať zarábať na TikToku už s 1 000 sledovateľmi. Museli by ste však nájsť značky ochotné sponzorovať váš obsah.

Ďalším spôsobom je zapojiť sa do živých videí so svojimi divákmi, aby ste sa stali obľúbenými fanúšikmi a získali darčeky.

TikTok umožňuje používateľom podporiť svojich obľúbených tvorcov zaslaním darčekov v rôznych formách a sumách. Po prijatí darčeka sa tento premení na diamant na vašom profile TikTok. Keď nazbierate dostatok diamantov, môžete ich vymeniť za hotovosť a peniaze si vybrať prostredníctvom služby PayPal alebo inej podporovanej platobnej služby. Ako zarábať peniaze na TikToku.

Minimálny limit na výber je 100 eur. TikTok umožňuje tvorcom vybrať až 1 000 eur týždenne.

Okrem týchto dvoch možností môžete požiadať o vstup do fondu pre tvorcov TikTok. Ide o program, ktorý TikTok používa na odmeňovanie tvorcov, ktorí často publikujú kvalitný obsah a vytvárajú hodnotu pre svoje publikum.

 

Tu sú uvedené požiadavky pre TikTok Creator Fund:

 

  • Vaše konto TikTok má aspoň 10 000 sledovateľov.
  • Za posledných 30 dní ste vytvorili aspoň 100 000 zobrazení videí.
  • Máte minimálne 18 rokov

Táto možnosť je najvhodnejšia pre tvorcov, ktorým sa za posledných niekoľko mesiacov podarilo vybudovať slušnú sledovanosť.

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button