SPOLOČENSKÉ HRYŽivotný štýl

Ako hrať poker – 10 tipov ako hrať

Ako hrať poker – 10 tipov ako hrať. 10 rýchlych tipov na pokrovú stratégiu, ktoré pomôžu vašej hre. Ak hľadáte ľahko zapamätateľné a rýchle pokrové tipy, ktoré vám pomôžu vyhrať, máte šťastie! Dnes sme pre vás pripravili 10 taktík a stratégií, ktoré z vás urobia sebavedomejšieho a ziskovejšieho pokerového hráča.

 

Ako hrať poker – 10 tipov ako hrať

 

Ako hrať poker - 10 tipov ako hrať

 

Tento zoznam Vás nenaučí, ako zakaždým vyhrať – to nedokážu ani tí najlepší pokroví hráči – ale pomôže Vám zlepšiť sa, či už hráte cash games, turnaje, v živých pokerových herniach alebo online. Poďme sa do toho ponoriť!

 

10 tipov na pokerovú stratégiu

 

 1. Hrajte menej rozdaní a hrajte ich agresívne
 2. Nebuďte prvým hráčom, ktorý Limpuje
 3. „Semi-Bluffujte agresívne s Vašimi remízami
 4. Rýchlo hrajte svoje silné kombinácie, aby ste vytvorili bank a zarobili viac peňazí
 5. Bráňte svoj Big Blind (so správnymi rukami)
 6. Pasujte, keď si nie ste istí
 7. Útočte, keď súper ukáže svoju slabosť
 8. Hrajte solídny poker na začiatku turnajov (nestarajte sa o prežitie)
 9. Hrajte len vtedy, keď máte chuť
 10. Hrajte len v dobrých hrách
 11. Poker pravidlá

Tip č. 1: Hrajte menej kombinácií a hrajte ich agresívne

 

1 Hrajte menej kombinácií a hrajte ich agresívne

Ak sa pokúsite odohrať príliš veľa rozdaní, vyčerpáte svoj zásobník žetónov (pokiaľ nie je šťastie na vašej strane).

Vypracovanie solídnej preflop pokerovej stratégie je zďaleka najjednoduchší a najrýchlejší spôsob, ako si zlepšiť svoje výsledky. Avšak aj keď je vytvorenie solídnych preflop rozsahov pomerne jednoduché, je ťažké mať disciplínu a držať sa ich. Nedovoľte si byť netrpezliví a hrať rozdania, ktoré sa neoplatí hrať.

Najlepším prístupom je hrať úzku škálu silných a/alebo hrateľných kombinácií a tieto kombinácie musíte hrať agresívne. Agresívne hranie všetkých kombinácií, vrátane tých špekulatívnejších, ako napríklad 7♠ 6♠ alebo 5♥ 5♣, vám umožní zamaskovať silu vašich skutočných kombinácií.

Keď navýšite, súperi nebudú vedieť, či máte A-A, A-K alebo 7-6, čo z vás robí super ťažkú partiu. Pevná a agresívna hra vyhráva! Cena striebra – aktuálna cena a prečo sa mení

 

Tip č. 2: Nebuďte prvým hráčom, ktorý limpuje – Ako hrať poker

 

Nebuďte prvým hráčom, ktorý limpuje - Ako hrať poker

Limpovanie (dorovnanie veľkého blindu pred flopom) je absolútne zakázané, keď vstupujete do banku ako prvý hráč. Existujú dva hlavné dôvody, prečo by ste sa tejto hre mali vyhnúť:

 • Nemôžete vyhrať bank pred flopom, ako by ste mohli, keby ste navýšili.
 • Hráčom za vami dávate veľmi lákavé pot odds, čím sa zvyšuje pravdepodobnosť, že budete čeliť viacerým hráčom, a tým sa znižuje pravdepodobnosť, že vyhráte bank. Ako hrať poker.
 • Jediná prijateľná situácia, v ktorej môžete limpovať, je, keď už limpuje aspoň jeden ďalší hráč. Tento postup sa nazýva over-limping a môže to byť dobrá hra, pretože získate veľké potové šance na to, aby ste sa pripojili k akcii a mohli tak s nádejou trafiť niečo dobré na flope.

 

Tip č. 3: Agresívny semibluff s vašimi draws – Ako hrať poker

 

Agresívny semibluff s vašimi draws - Ako hrať poker

Ak chcete poker skutočne rozdrviť, musíte účinne blafovať. Neefektívne blafovanie je však jedným z najrýchlejších spôsobov, ako prísť o peniaze pri stole. Ako teda udržať frekvenciu blafovania pod kontrolou?

 

Najefektívnejší spôsob blafovania je nechať karty, ktoré máte, diktovať, či budete blafovať alebo nie. To znamená, že blafujte s listami, ktoré majú outy na zlepšenie na najlepší list na neskoršej ulici, ako sú napríklad postupky, flush draws alebo dokonca len overcard alebo dve karty na rade. Ako hrať poker.

Myslite na tieto draws ako na záložný plán pre prípad, že váš bluf bude dorovnaný.

 

Tip č. 5: Bráňte svoj Big Blind (so správnymi kartami)

 

Bráňte svoj Big Blind (so správnymi kartami)

Big blind je špeciálna pozícia, pretože do banku ste už investovali 1 big blind. Z tohto dôvodu vždy, keď budete čeliť navýšeniu, keď sedíte na big blinde, budete mať lepšie šance na dorovnanie banku ako na ostatných pozíciách – myslite na to, že máte zľavu.

Vďaka zľave a skutočnosti, že ste poslednou osobou, ktorá koná preflop, môžete výhodne dorovnať oveľa viac kombinácií, ako keby ste sedeli na inej pozícii. To neznamená, že by ste mali dorovnávať raisy s odpadovými kombináciami ako 9♠ 5♦, ale hraničnejšie kombinácie ako K♣ 9♦ a Q♥ 6♥ sa stávajú hrateľnými vo väčšine situácií.

To, ako široko by ste mali brániť, závisí od množstva faktorov – tu sú štyri základné:

 • Pozícia raisera (proti skorým pozíciám hrajte tesnejšie a proti neskorým pozíciám voľnejšie).
 • Počet hráčov v hre (ak už 1 alebo viac hráčov dorovnalo navýšenie, hrajte prísnejšie a dorovnávajte len s rukami, ktorým sa darí v multiway potoch).
 • Veľkosť navýšenia (čím väčšia je veľkosť stávky, tým tesnejšie by ste mali hrať a naopak).
 • Veľkosť stacku (pri krátkom stacku hrajte menej špekulatívnych kombinácií a uprednostnite silu vysokých kariet). Ako hrať poker.
 • Existujú aj ďalšie dôležité faktory, ako napríklad to, ako často bude váš súper po flope pokračovať v stávke, ale tri vyššie uvedené sú tie hlavné, ktoré by ste mali zvážiť.

 

Tip č. 6: Zložte, keď si nie ste istí – Ako hrať poker

 

Zložte, keď si nie ste istí - Ako hrať poker

Chcete vedieť, aký je najväčší rozdiel medzi zlým a profesionálnym hráčom? Je to schopnosť dobrého hráča zložiť dobrý list, napríklad top pár, keď si myslí, že je porazený. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

Znie to veľmi jednoducho, ale v praxi je to veľmi ťažké, čiastočne kvôli tomu, ako je náš mozog postavený. Sme prirodzene zvedaví a prirodzene chceme vyhrať. Keď zložíme karty, vzdávame sa šance vyhrať bank a nemáme možnosť uspokojiť svoju zvedavosť tým, že zistíme, čo má náš súper.

 

Príliš časté dorovnávanie v nesprávnych situáciách je druhým najrýchlejším spôsobom, ako v pokri prehrať (po neefektívnych blafoch). Vždy, keď si nie ste istí, či dorovnať alebo zložiť karty oproti stávke alebo navýšeniu, urobte si službu a zložte karty.

 

Profesionálny tip: Keď v niektorej z týchto situácií zložíte karty, nezabudnite si zapísať detaily rozdania, aby ste sa po skončení hry mohli pokúsiť zistiť, či ste zložili správne. Štúdium a/alebo diskusia o týchto druhoch rozdaní je skvelý spôsob, ako neustále zlepšovať svoje zručnosti a dopĺňať medzery vo svojich pokerových vedomostiach.

 

Tip č. 7: Zaútočte, keď súper ukáže svoju slabosť

 

Zaútočte, keď súper ukáže svoju slabosť

Hráči nekontrolujú karty, ktoré môžu dorovnať viacnásobné stávky, tak často, ako by mali. To znamená, že keď už checknú, zvyčajne majú relatívne slabé karty, ktoré často zložia, ak čelia viacerým stávkam. Toto je situácia „blafovania s ničím“, na ktorú som už spomínal.

 

Keď váš súper ukáže v heads-up pote veľkú slabosť (napríklad ak checkne na flope a turne), môžete ho využiť pomocou agresívnej stratégie blufovania. Nielenže by ste mali vsádzať so svojimi obvyklými semi-bluffmi, ale mali by ste vsádzať aj ako čistý bluff s niektorými nič nehrajúcimi kombináciami, ideálne s takými, ktoré majú dobrý blokovací efekt.

 

Tip č. 8: Hrajte solídny poker na začiatku turnajov a nestarajte sa o prežitie – Ako hrať poker

 

Tip č. 8: Hrajte solídny poker na začiatku turnajov a nestarajte sa o prežitie - Ako hrať poker
Tip č. 8: Hrajte solídny poker na začiatku turnajov a nestarajte sa o prežitie – Ako hrať poker

 

Existuje čas a miesto na zachovanie stacku a začiatok pokerových turnajov ním nie je. Ide o jeden z najviac nepochopených aspektov turnajovej pokerovej stratégie.

Uvážte, že na to, aby ste skončili v peniazoch, budete musieť svoj počiatočný stack minimálne zdvojnásobiť alebo strojnásobiť (zvyčajne viac). Namiesto defenzívnej hry by ste mali na začiatku hrať solídny a agresívny poker, aby ste si vybudovali stack na deep run.

 

Ak sa ocitnete s krátkym stackom a blízko bubliny peňazí alebo výplatného skoku, až potom by ste mali začať používať štýl hry viac orientovaný na prežitie.

 

Tip č. 9: Hrajte len vtedy, keď sa vám chce

 

Hrajte len vtedy, keď sa vám chce

Poker by mal byť zábavou bez ohľadu na to, či ho hráte ako hobby alebo ste profesionálny hráč. Najlepšie výsledky dosiahnete, keď ste spokojní, preto je logické, že by ste túto psychicky náročnú hru mali hrať len vtedy, keď sa tak cítite. Ako začať konverzáciu – 7 praktických tipov

 

Ak cítite narastajúcu frustráciu, únavu alebo hnev, mali by ste hneď vtedy hru ukončiť. Je veľmi pravdepodobné, že si tým ušetríte kopec peňazí. Poker tu bude aj zajtra.

 

Profesionálny tip: Predtým, ako začnem hrať, predstavujem si, že idem all-in a prehrám celý svoj stack hneď v prvej ruke. Ak ma myšlienka na túto možnosť neznepokojuje, viem, že som pripravený hrať svoju A-game počas dlhej hry. Ale ak sa mi zdá, že ísť all-in a prehrať jeden z mojich buy-inov hneď v prvom rozdaní je neznesiteľné, zvážim svoju hru.

 

Tip #10: Hrajte len v dobrých hrách – Ako hrať poker

 

Hrajte len v dobrých hrách - Ako hrať poker

Ak počas prvej polhodiny pri stole nedokážete rozpoznať frajera, potom ste ním vy.

Toto tvrdenie je dnes rovnako pravdivé, ako keď ho povedal Mike McDermott (v podaní Matta Damona) vo filme Rounders (1998). Ak chcete hrať poker a vyhrávať, musíte hrať proti slabším hráčom, ako ste vy sami.

Premýšľajte o tom takto: Ak ste 9. najlepší hráč pokru na svete, budete najlepším hráčom takmer pri každom stole. Ak si však sadnete k stolu s tými 8 hráčmi, ktorí sú lepší ako vy, stanete sa lúzrom.

Vždy by ste sa mali umiestniť na pozície, kde je vaša šanca na výhru najväčšia. Preto je pri hraní pokru dôležité nechať svoje ego za dverami.

Záverom je, že ak chcete mať pozitívnu mieru výhry, musíte byť vo všeobecnosti lepší ako polovica hráčov pri stole. A ak chcete dosiahnuť chorobne dobrý zisk, chcete hrať proti najhorším hráčom, akých nájdete.

Tu je kontrolný zoznam pre dobrú pokerovú hru:

 •  Aspoň jeden hráč pravidelne limpuje.
 • Je tu veľa multiway potov.
 • Re-raise sú buď veľmi zriedkavé, alebo veľmi časté.

 

Ak ste v hre, v ktorej sú zaškrtnuté viac ako 2 z týchto políčok, máte veľkú šancu zarobiť peniaze. Ak nie je zaškrtnuté žiadne z týchto políčok, vstaňte a nájdite si ziskovejší stôl (pokiaľ nemáte chuť vyskúšať svoju pokerovú stratégiu). Ako hrať poker.

 

Ak hráte online poker, nezabudnite využiť štatistiky stolov, ktoré poskytuje väčšina pokerových stránok. Vyberte si online pokerový stôl s vysokou priemernou veľkosťou banku a vysokým percentom hráčov, ktorí vidia flop. Toto je kľúčová online pokerová stratégia, ktorú noví hráči zvyčajne prehliadajú.

 

 

 

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button