OMAĽOVÁNKY A KRESLENIEŽivotný štýl

Ako nakresliť zajaca: Jednoduché návody pre začiatočníkov

Ako nakresliť zajaca. Nakreslenie zvieracieho motívu môže byť zábavnou a relaxačnou aktivitou. Ak sa chcete pokúsiť o niečo jednoduché a roztomilé, nakreslenie zajaca je skvelou voľbou. Bez ohľadu na to, či ste začiatočník alebo skúsený umelec, nasledujúce návody vám pomôžu krok za krokom nakresliť realistického alebo kresleného zajaca.

 

Ako nakresliť realistického zajaca

 

Ako nakresliť realistického zajaca

 

Začnite s obrysom

 

Na papier nakreslite oválny tvar, ktorý bude tvárou zajaca. Tento ovál môže byť mierne sklonený.

 

Pridajte telo

 

Pod oválom nakreslite väčší ovál, ktorý bude tvoriť telo zajaca. Tento ovál by mal byť mierne sklonený nahor.

 

Nakreslite uši

 

Nakreslite uši

 

Z hora hlavy pridajte dve dlhé uši, ktoré sa mierne krútia. Uši môžu byť trochu širšie na základe vašej preferencie.

 

Pridajte oči a nos – Ako nakresliť zajaca

 

Pridajte oči a nos - Ako nakresliť zajaca

 

V strede hlavy nakreslite dve malé oválne tvary pre oči a medzi nimi nakreslite malý ovál pre nos.

 

Pridajte detaily

 

Okolo očí nakreslite mihalnice a vnútri očí pridajte malé bodky pre žiarenie. Pridajte aj jednoduchú líniu pre úsmev čiastočne zakrytú nosom.

 

Nakreslite telo a nohy

 

Nakreslite telo a nohy

 

Pridajte do tela zajaca zaoblené tvary pre brucho a nakreslite štyri nohy s malými oválnymi tvarmi na koncoch pre labky. Zviera na g

 

Pridajte detaily na telo – Ako nakresliť zajaca

 

Pridajte detaily na telo - Ako nakresliť zajaca

 

Môžete pridať jemné čiary na označenie svalov a vrások na tele.

 

Stiahnite obrysy

 

Keď máte hotový náčrtok, stiahnite obrysy gumou, aby zostal len váš výkres zajaca. Potom môžete použiť farebné tužky, pastelky alebo farby na dokončenie vášho diela.

 

Ako nakresliť kresleného zajaca

 

Ako nakresliť kresleného zajaca

 

Začnite s hlavou

 

Nakreslite okrúhly tvar, ktorý bude tvárou zajaca. Môžete ho nakresliť tak, aby bol trochu plochší na vrchu.

 

Pridajte telo

 

Pod hlavou nakreslite oválny tvar, ktorý bude tvoriť telo zajaca. Môžete ho nakresliť tak, aby bol trochu väčší v porovnaní s hlavou.

 

Nakreslite uši – Ako nakresliť zajaca

 

Z vrchu hlavy pridajte dve dlhé uši, ktoré sa mierne krútia. Môžete ich nakresliť trochu zakrivené alebo neostré, aby pôsobili roztomilo.

 

Pridajte tvár

 

V strede hlavy nakreslite dve okrúhle tvary pre oči. Pridajte malý trojuholníkový tvar na nose a jednoduchú zakrivenú líniu pre ústa. Môžete tiež pridať bodky pre žiarenie v očiach.

 

Nakreslite telo a nohy

 

Nakreslite telo a nohy

 

Pridajte za hlavou zaoblený tvar pre chrbát a potom nakreslite štyri nohy pomocou jednoduchých, zakrivených čiar. Dajte malé oválne tvary na koncoch noh pre labky.

 

Pridajte detaily

 

Môžete pridať niekoľko čiar na telo, aby pôsobilo ako srst. Pridajte aj jemné línie pre detaily na tvári, ako sú očné mihalnice, obočie a vrásky na nose. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

Doplňte farby – Ako nakresliť zajaca

 

Použite farebné ceruzky, pastelky alebo farby na vyplnenie vášho kresleného zajaca. Môžete použiť svetlé odtiene hnedého, béžového alebo sivej farby pre telo a tmavšie odtiene pre detaily, ako sú oči a nos. Nebojte sa experimentovať s farbami a vytvorte si svoj vlastný unikátny zajac.

 

Detaily a stiahnutie obrysov

 

Akonáhle máte hotový kresbu a farby sú suché, môžete pridať ďalšie detaily, ak je to potrebné. Môžete tiež stiahnuť obrysy gumou, aby zostal len váš kreslený zajac.

 

Teraz, ako máte návod na ruku, môžete sa pustiť do kreslenia svojho vlastného zajaca. Nezabudnite, že každý je jedinečný a váš zajac môže mať vlastné charakteristické rysy a výrazy. Buďte kreatívni a experimentujte s rôznymi štýlmi a farbami, aby ste vytvorili jedinečného a roztomilého zajaca. Ako držať zajaca – Kedy môžeme chytať malé zajace do rúk

 

Ako nakresliť zajaca. Ak sa chcete ďalej zdokonaliť, odporúčam vám pravidelné cvičenie a experimentovanie s rôznymi technikami kreslenia. Skúste nakresliť zajaca v rôznych pózach, s rôznymi výrazmi tváre alebo v rôznych scenériách. Čím viac budete cvičiť, tým lepší budete v kreslení a rozvíjanie vlastného štýlu.

 

Nakreslenie zajaca je skvelý spôsob, ako si oddýchnuť a vyjadriť svoju kreativitu. Takže vezmite pero a papier a začnite kresliť! Nezabudnite sa baviť a užívať si proces. Možno objavíte novú vášň pre umenie a kreslenie zvierat. Veselé kreslenie!

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button