CestovanieVŠEOBECNÉ ZAUJíMAVOSTI

Najdlhšia zjazdovka na svete: Kde sa nachádza

Najdlhšia zjazdovka na svete: Kde sa nachádza a aké má parametre? Najdlhšia zjazdovka na svete sa nachádza v rakúskom stredisku Sölden a má celkovú dĺžku takmer 16 kilometrov. Táto zjazdovka je známa pod názvom „Big3“ a vedie z najvyššie položeného bodu strediska až do údolia. Jej náročnosť je značená ako červená, čo znamená, že je vhodná pre pokročilých lyžiarov.

Najdlhšia zjazdovka na svete

Najdlhšia zjazdovka na svete

 

Zjazdovka Big3 ponúka nezabudnuteľný zážitok pre každého milovníka zimných športov. Lyžiarska trasa začína na vrchole hory Gaislachkogl, kde sa nachádza aj rozhľadňa s nádherným výhľadom na okolité hory. Po štarte sa lyžiari dostanú na ďalšie dve hory, kde ich čakajú náročné zákruty a strmé úseky. Zjazdovka Big3 je však aj veľmi rýchla, pretože jej trasa vedie cez dlhé rovinky a rovnočiary.

Okrem najdlhšej zjazdovky na svete má Sölden aj množstvo ďalších zjazdoviek pre rôzne náročnosti. Stredisko ponúka aj množstvo ďalších aktivít, ako sú napríklad turistika, korčuľovanie alebo wellness. Preto ak hľadáte nezabudnuteľný zážitok v zime, Sölden je skvelou voľbou.

Najdlhšia zjazdovka na svete

Najdlhšia zjazdovka na svete

 

Rekordy a porovnania

Najdlhšia zjazdovka na svete sa nachádza v stredisku Les 3 Vallées vo Francúzsku. Dĺžka zjazdovky dosahuje neuveriteľných takmer 16 kilometrov.

Ak porovnáme najdlhšiu zjazdovku na svete s najvyšším vrcholom, zistíme, že najdlhšia zjazdovka sa nachádza v stredisku Zermatt vo Švajčiarsku. Prevýšenie zjazdovky je 2 200 metrov, čo je viac ako polovica výšky Mont Blancu, najvyššieho vrcholu v Európe.

Geografická poloha

Najdlhšia zjazdovka na svete sa nachádza v stredisku Les 3 Vallées, ktoré sa rozprestiera v Troch údoliach v južnej časti francúzskeho departementu Savoie. Údolia sú obklopené množstvom vrcholov, z ktorých najvyšší má nadmorskú výšku 3 230 metrov.

Zjazdovka sa začína na vrchole a vedie cez niekoľko horských chatiek a lyžiarskych stredísk až do údolia. Cestou sa lyžiari môžu tešiť na krásne výhľady na okolitú krajinu.

Zjazdovka sa nachádza v blízkosti mesta Chamonix, ktoré je známe najmä svojou lyžiarskou tradíciou. Mesto sa nachádza v údolí pod Mont Blancom, najvyšším vrcholom Európy.

Celkovo je najdlhšia zjazdovka na svete jedinečným zážitkom pre každého lyžiara, ktorý sa môže tešiť na niekoľkohodinovú jazdu cez krásne horské prostredie.

Technické charakteristiky

Technické charakteristiky

 

Prevýšenie a sklon

Najdlhšia zjazdovka na svete sa nachádza v Rakúsku, v stredisku Sölden. Prevýšenie tejto zjazdovky je 1 930 metrov a jej celková dĺžka je 15,4 kilometra. Sklon zjazdovky sa pohybuje medzi 9 a 15 percentami, pričom väčšina zjazdovky má sklon 11 až 12 percent.

Lanovky a vleky – Najdlhšia zjazdovka na svete

Na zjazdovke sa nachádza celkovo 3 lanovky a 1 vlek. Prvá lanovka vedie zo strediska Sölden na vrchol hory Gaislachkogl, kde sa nachádza začiatok zjazdovky. Druhá lanovka vedie z konca zjazdovky späť do strediska. Tretia lanovka slúži na prepravu lyžiarov na horské sedlo Tiefenbach, ktoré sa nachádza v polovici zjazdovky. Vlek slúži na prepravu lyžiarov na malú časť zjazdovky, ktorá sa nachádza v blízkosti strediska Sölden.

Celková kapacita lanoviek a vleku na zjazdovke je 5 200 lyžiarov za hodinu. Všetky lanovky sú moderné a vybavené najmodernejšou technológiou, ktorá zabezpečuje bezpečnosť a pohodlie lyžiarov. Tenká kulma na vlasy: Ako vybrať tu najlepšiu

Lyžiarske strediská a trate

Lyžiarske strediská a trate

 

Stredisko a jeho služby

Lyžiarske strediská na Slovensku ponúkajú množstvo trás rôznej obtiažnosti a dĺžky. Medzi najznámejšie strediská patrí Jasná Nízke Tatry, ktoré má najdlhšie zjazdovky na Slovensku. Stredisko sa nachádza v oblasti Nízkych Tatier a ponúka vynikajúce lyžovanie pre všetky úrovne jazdcov. Stredisko má 44 km zjazdoviek, ktoré sú rozdelené do dvoch častí – Jasná juh a Jasná sever.

Roháče Spálená je ďalšie známe stredisko, ktoré sa nachádza v Západných Tatrách. Stredisko ponúka trate pre začiatočníkov aj pokročilých jazdcov. Najdlhšia zjazdovka v Roháčoch má dĺžku 4,5 km a je vhodná pre pokročilých jazdcov.

Starý Smokovec je ďalšie známe lyžiarske stredisko, ktoré sa nachádza v Tatrách. Stredisko ponúka trate pre začiatočníkov aj pokročilých jazdcov. Najdlhšia zjazdovka v Starom Smokovci má dĺžku 3,5 km a je vhodná pre stredne pokročilých jazdcov.

Hrebienok je malé lyžiarske stredisko, ktoré sa nachádza v Tatrách. Stredisko ponúka trate pre začiatočníkov aj pokročilých jazdcov. Najdlhšia zjazdovka v Hrebienku má dĺžku 1,5 km a je vhodná pre začiatočníkov.

Štrbské Pleso je ďalšie známe lyžiarske stredisko, ktoré sa nachádza v Tatrách. Stredisko ponúka trate pre začiatočníkov aj pokročilých jazdcov. Najdlhšia zjazdovka v Štrbskom Plese má dĺžku 2,5 km a je vhodná pre stredne pokročilých jazdcov.

Zasnežovanie a údržba – Najdlhšia zjazdovka na svete

Lyžiarske strediská na Slovensku sú vybavené modernými zasnežovacími systémami, ktoré zabezpečujú kvalitný sneh počas celej zimnej sezóny. Zasnežovacie systémy sú umiestnené na kľúčových miestach na tratiach, ktoré zabezpečujú dostatočné množstvo snehu na lyžovanie.

Okrem zasnežovacích systémov sú lyžiarske trate na Slovensku pravidelne udržiavané a upravované. To zabezpečuje, že trate sú vždy v perfektnom stave a lyžovanie je bezpečné a príjemné.

Zážitky a aktivity

Zážitky a aktivity

 

Adrenalínové aktivity

Najdlhšia zjazdovka na svete, ktorá sa nachádza vo Francúzsku, ponúka pre adrenalínových závislákov množstvo možností. Okrem klasického lyžovania a snowboardovania si môžu skúsení lyžiari vyskúšať aj paragliding, ktorým si užijú nádherný pohľad na okolitú krajinu z výšky. Táto aktivita je však určená iba pre skúsených lyžiarov, ktorí majú dostatok odvahy a skúseností.

Pre tých, ktorí si radi užívajú adrenalín v bezpečí, je k dispozícii aj rýchlostná zjazdovka, na ktorej sa môžu pretekať s priateľmi alebo rodinou. Táto zjazdovka je vhodná pre všetkých, ktorí majú radi rýchlosť a neboja sa jej.

Relaxačné možnosti – Najdlhšia zjazdovka na svete

Okrem adrenalínových aktivít si na najdlhšej zjazdovke na svete môžete užiť aj relaxačné možnosti. Po náročnom dni na svahu si môžete dopriať masáž alebo sa zrelaxovať v termálnych kúpeľoch. Tieto kúpele sú ideálne na uvoľnenie namáhaných svalov a zlepšenie celkového zdravotného stavu.

Pre tých, ktorí si radi užívajú prírodu a chcú sa oddýchnuť od ruchu mesta, je k dispozícii aj prechádzka po okolí. Okrem krásnych výhľadov na okolitú krajinu si môžete vychutnať aj miestnu kuchyňu a ochutnať miestne špeciality.

Najdlhšia zjazdovka na svete je tak ideálnym miestom pre všetkých, ktorí hľadajú zážitky plné adrenalínu alebo chcú relaxovať v príjemnom prostredí.

Praktické informácie

Praktické informácie

 

Doprava a parkovanie

Najdlhšia zjazdovka na svete sa nachádza v stredisku Portillo v Andách v Chile. Ak sa chystáte na túto zjazdovku, najlepšie je letieť do Santiaga a potom si prenajať auto alebo využiť zabezpečenú dopravu do strediska. V stredisku je k dispozícii bezplatné parkovisko pre návštevníkov.

Ceny a dostupnosť

Lyžovanie v Portillo je dostupné od júna do októbra, v období zimy na južnej pologuli. Ceny sa líšia v závislosti od sezóny, sú však pomerne vysoké. Na webovej stránke strediska si môžete zakúpiť lístky na vlek až tri mesiace vopred. Okrem lyžovania je v stredisku k dispozícii aj množstvo ďalších aktivít, ako sú napríklad turistika, jazda na koni a rybolov.

Celková dĺžka najdlhšej zjazdovky na svete je 13,8 kilometra a rýchlosť sa pohybuje okolo 120 kilometrov za hodinu. Táto zjazdovka je určená pre skúsených lyžiarov a snowboardistov. Vzhľadom na vysokú nadmorskú výšku a extrémne podmienky je nutné dodržiavať bezpečnostné opatrenia a riadiť sa pokynmi personálu strediska.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button