Uncategorized @skVŠEOBECNÉ ZAUJíMAVOSTIZdravie

Najtučnejší človek na svete – 10 najťažších ľudí

Najtučnejší človek na svete – 10 najťažších ľudí na svete. Zatiaľ čo väčšinu z nás občas trápi kilo alebo dve navyše, niektorí bojujú s hmotnosťou úplne inak. V prípade týchto ľudí ide o stovky kilogramov – a ich boj nie je len bojom so špekmi ale bojom na život a na smrť.

 

Najtučnejší človek na svete

 

Najtučnejší človek na svete - 10 najťažších ľudí

 

Často vedia, že ich stav nakoniec povedie k smrti, ak v ňom budú pokračovať, ale považujú za takmer nemožné obmedziť svoju závislosť od jedla. Alebo u iných to môže byť spôsobené genetickou predispozíciou k obezite.

Výskum ukázal, že za obezitu treba zaplatiť obrovskú cenu, medzi ktorú patria ochorenia srdca, cukrovka 2. typu, rakovina maternice, hrubého čreva a prsníka, ochorenia pečene a žlčníka a degenerácia chrupaviek a kostí. Môže dokonca spôsobiť spánkové apnoe a problémy s dýchaním a postihnutý môže jednoducho zomrieť v spánku.

 

Nech už je to akokoľvek, dobrou správou je, že v mnohých prípadoch je tento stav liečiteľný. Okrem zdravého životného štýlu s dobrou stravou a dostatkom pohybu existujú aj lieky, ktoré možno užívať, a chirurgické zákroky, ktoré môžu odstrániť nadváhu alebo obmedziť chuť do jedla.

 

1. Paul Mason

 

Paul Mason

 

51-ročný Paul Mason bol kedysi považovaný za najtučnejšieho muža na svete, keďže vážil šokujúcich  444,5 kg. Denne spotreboval 20 000 kalórií, čo je desaťnásobok toho, čo skonzumuje bežný človek. Povedal, že vedel, že ho to zabíja, ale nedokázal prestať. Začalo sa to, keď mu v dvadsiatich rokoch zlomilo srdce smrť otca a zhoršenia zdravotného stavu matky.

 

Bol bez práce, no napriek tomu dokázal ročne minúť na jedlo neuveriteľných 40 000 eur. Bolo mu povedané, aby podstúpil bypass žalúdka, inak riskuje istú smrť. Po operácii schudol na 181 kg.

 

2. Donna Simpsonová

 

Donna Simpsonová

 

45-ročná Donna Simpsonová je Američanka, ktorá v roku 2008 oznámila, že sa chce stať jednou z najťažších žien sveta. Jej ideálna váha bola 450 kg a založila si webovú stránku, na ktorej jej fanúšikovia platili za to, aby ju mohli sledovať pri jedle. Najtučnejší človek na svete.

V roku 2008 vážila 290 kg, ale v roku 2010 sa jej hmotnosť znížila na 273 kg. V roku 2010 získala pochybnú poctu držiteľky Guinnessovho rekordu za „najťažšiu ženu, ktorá porodila“, keď cisárskym rezom porodila dieťa menom Jacqueline.

 

Porod dieťaťa si vyžiadal tím 30 lekárov. V súčasnosti má syna a dcéru so svojím partnerom Phillippom Gouambom, s ktorým sa zoznámila na online chate pre ženy s nadváhou. V auguste 2011 sa Simpsonová konečne rozhodla držať diétu, aby znížila svoju hmotnosť na 170 kg, pretože chcela byť podľa svojich slov sebestačnejšia a lepšie vychovávať svoje deti.

 

3. Manuel Uribe

 

Manuel Uribe

 

Manuel Uribe sa narodil v roku 1965 v Monterrey v mexickom štáte Nuevo León a je známy tým, že sa nafúkol na váhu šiestich mužov. Na diéte pozostávajúcej z tacos a pizze dosiahol maximálnu hmotnosť približne 597 kg a od roku 2001 bol pripútaný na lôžko. Jeho matka sa starala o každú jeho potrebu, ale on túžil jedného dňa opustiť izbu a vydať sa do sveta.

 

Keď Manuel vyrastal, hovoril, že je normálny. Keď sa narodil, vážil priemerne. Vždy mal veľký apetít, ale až po dvadsiatke sa začali jeho problémy.  Oženil sa a presťahoval sa za prácou do USA. Keď odchádzal, jeho hmotnosť bola 127 kg. Povedal, že život v USA bol veľmi sedavý. Z domu sa presúval len k svojmu pracovnému stolu, za ktorým sedel celý deň.

 

V kombinácii s rýchlym občerstvením v USA sa jeho hmotnosť zvýšila na 249 kg. Na pravom stehne sa mu začal vytvárať výrastok, ktorý ho obmedzoval v pohybe. S pomocou lekárov a odborníka na výživu znížil svoju hmotnosť na 360 kg. Jeho úsilie o zníženie hmotnosti pokračuje dodnes. V polovici roka 2009 sa objavila nepravdivá správa, že Manuel zomrel. Vo februári 2012 vážil 200 kg.

 

5. Kenneth Brumley – Najtučnejší človek na svete

 

Kenneth Brumley - Najtučnejší človek na svete

 

Kenneth Brumley si získal pozornosť sveta, keď sa objavil v dokumentárnom filme Channel 4 BodyShock „Half Ton Dad“. Otec štyroch detí vážil takmer 468 kg a štyri roky bol pripútaný na lôžko.

 

Neskôr ho prijali ako pacienta s bypassom žalúdka v nemocnici Renaissance Hospital v Houstone v Texase. Aby ho však mohli dostať z domu do nemocnice, musela hasičská posádka zbúrať stenu, aby ho vytiahli von.

Prvým krokom v jeho liečbe bolo obmedzenie stravy na 1 200 kalórií denne. Na tejto diéte schudol 76 kg za 40 dní. Lekári mu okrem odstránenia 18-kilogramových nádorov medzi nohami museli postupne urobiť žalúdočný bypass. Každé chirurgické odstránenie trvalo približne 5 hodín.

 

Na konci dokumentu sa už dokázal postaviť na vlastné nohy, aj keď len na niekoľko sekúnd.

 

6. Michael Hebranko

 

 

 

Príbeh Michaela Hebranka je úžasný v tom, že počas svojho života pribral a schudol viac ako 1 360 kg a získal si špeciálnu zmienku moderátorky talk show Oprah, ako aj pozornosť celebritného fitnes trénera Richarda Simmonsa. Vo veku 34 rokov dosiahla jeho váha vrchol 498 kg. Najtučnejší človek na svete. 

„Na jedno posedenie som zjedol 24 bravčových kotliet, 1 kg slaniny, tri tucty vajec. “ Nakoniec dosiahol dno a stratil chuť do života. Raz si vložil do úst zbraň a takmer stlačil spúšť. ‚ Namiesto toho však napísal list osobnosti v oblasti chudnutia Richardovi Simmonsovi. Cezmína pestovanie, rozmnožovanie a starostlivosť o rastlinu

 

Richard potom za 19 mesiacov schudol svetový rekord – viac ako 317 kg. Pri oslavných jedlách po svojom ohromujúcom úbytku hmotnosti však rýchlo vystrelil späť na váhu takmer 453 kg.

Jeho príbeh jojo chudnutia pokračoval a musel byť opakovane hospitalizovaný. Teraz žije v New Yorku a váži 249 kg.

7. Mayra Rosales

 

 Mayra Rosales

 

Najtučnejší človek na svete. Mayra Rosales sa dostala na titulné stránky novín, keď bola obvinená z vraždy syna svojej sestry – ale odišla na slobodu, keď súd rozhodol, že je „príliš veľká na zabitie“. Tridsaťjedenročná Rosalesová z Texasu na svoju obhajobu uviedla, že pri svojej tučnosti nemohla ani len zdvihnúť ruku, aby udrela svojho synovca.

Dvojročný Eliso mladší zomrel v roku 2008 a 495-kilogramová Rosalesová tvrdila, že spôsobila jeho smrť, keď na neho spadla. Vyšetrovanie však ukázalo, že jeho smrť bola spôsobená úderom do hlavy. Rosalesová sa potom priznala, že si túto historku vymyslela, aby ochránila svoju sestru Jamie, ktorá podľa nej predtým niekoľkokrát udrela chlapca po hlave kefou na vlasy.

 

Jamie sa neskôr priznala k spôsobeniu zranenia dieťaťa a bola odsúdená na 15 rokov väzenia. Stres z týchto udalostí spôsobil, že zdravotný stav Rosalesovej sa zhoršil natoľko, že musela byť hospitalizovaná. Povedala, že začala zadržiavať v nohách toľko vody, že sa jej natiahla koža a vznikli jej vredy, čo jej spôsobilo obrovské bolesti.

 

Trpela chronickými kožnými infekciami spôsobenými početnými záhybmi tuku okolo tela. Lekári sa ju pokúsili liečiť tak, že jej z tela odstránili veľkú časť tuku a litre tekutín.

 

8. Jon Brower Minnoch – Najtučnejší človek na svete

 

 Jon Brower Minnoch - Najtučnejší človek na svete

 

Jon Brower Minnoch žil v rokoch 1941 až 1983 a vážil pravdepodobne viac ako 635 kg. Len na jeho prevrátenie v posteli bolo potrebných 13 ľudí a trpel masívnym edémom – hromadením tekutiny v telesných tkanivách.

 

Edémom trpí mnoho obéznych ľudí a v čase Minnochovej najväčšej hmotnosti jeho telo zadržiavalo najmenej 408 kg tekutín. Väčšiu časť svojho života bojoval s nadváhou, pretože bol celý život ťažký. V roku 1963 mal 317 kg. V roku 1966 mal 442 kg.

Vo veku 37 rokov bol hospitalizovaný kvôli zlyhaniu srdca a dýchania a z nemocnice ho prepustili po 16 mesiacoch na prísnej diéte s 1 200 kalóriami denne. Zomrel 10. septembra s hmotnosťou 362 kg a po svojej 50-kilogramovej manželke Jeanette zanechal dve deti. Manželia údajne získali svetový rekord za najväčší rozdiel v hmotnosti medzi manželom a manželkou.

 

9. Terri Smithová – Najtučnejší človek na svete

 

Terri Smithová - Najtučnejší človek na svete

 

„Diéta alebo smrť“: To povedali matke jedného dieťaťa Terri Smithovej, keď lekári zistili, že váži 317 kg.

Trpela silnými bolesťami hlavy a potrebovala vyšetrenie mozgu, pretože bola príliš veľká na to, aby sa zmestila do prístroja na magnetickú rezonanciu.

Táto 49-ročná žena, ktorá bola minimálne tri roky pripútaná na lôžko, potrebovala pomoc manžela Myrona a najstaršej 30-ročnej dcéry Najah, aby mohla čokoľvek robiť. Smithová povedala, že bola vždy veľká. V siedmich rokoch vážila takmer 51 kg. Vypadávanie vlasov: 3 jednoduché domáce produkty na zabránenie rednutia vlasov

Povedala, že vyrastala na „jedle pre dušu“ a nikdy sa nad tým nezamýšľala – ako to robili všetci. „Vôbec sme nesledovali, čo jeme, a nevedeli sme, čo je zdravé a čo nie,“ povedala pre britský denník Daily Mail.

 

Keď dovŕšila 32 rokov, objavila sa u nej silná artritída v kolenách a nemohla prejsť viac ako pár krokov, čo spôsobilo, že jej pribúdali kilá. Okrem toho po zmene diuretických liekov pribrala za 30 dní neuveriteľných 41 kg. Smithová sa teraz pustila do chudnutia, ktoré spočíva v zdravej strave a cvičení, v snahe získať nárok na bypass žalúdka.

10. Džambik Chatochov – Najtučnejší človek na svete

 

Džambik Chatochov - Najtučnejší človek na svete

 

Známy ako Džambik, 11-ročný chlapec z Ruska, váži 147 kg pri výške 157,5 cm, čím vytvoril svetový rekord pre najtučnejšie dieťa na svete.

Pri narodení vážil 2,89 kg, čo je na dieťa primeraná hmotnosť. Keď však dosiahol vek jedného roka, vážil 12,7 kg a vo veku troch rokov dvíhal činky ťažké až 3 kg. V šiestich rokoch mal 71 kg a odvtedy pribral takmer 50 kg pri diéte pozostávajúcej z kaše a zmrzliny.

Jeho matka Nelya si nemyslí, že jeho váha je dôvodom na obavy. Povedala, že Jambik „len rastie“ a že ho tak „Boh stvoril“. Jambik je však aktívne dieťa, ktoré päť dní v týždni trénuje zápasenie a často chodí plávať. Povedal, že keď vyrastie, chce byť športovcom alebo dokonca olympijským víťazom. „Rád by som bol silný,“ povedal.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button