VŠEOBECNÉ ZAUJíMAVOSTIZaujímavosti

Top 10 najinteligentnejších ľudí sveta

Mozog je najzáhadnejšou časťou ľudského tela. Je to najdôležitejšia súčasť nášho systému. Čo však vlastne spôsobuje, že niektorí ľudia sú takí chytrí? Niektorí ich nazývajú abnormalitami, iní ich berú ako darček. Na celom svete je veľa inteligentnejších ľudí. A mi sme vybrali tych najinteligentnejších z nich Pozrime sa na ľudí s najvyšším zaznamenaným IQ. 10 najinteligentnejších ľudí na svete.

10. Garry Kasparov

Garry Kasparov

Garry Kasparov má údajne IQ 190.

Kasparov úplne ohromil svet, keď odohral remízu proti šachovému počítaču, ktorý v roku 2003 dokázal vypočítať tri milióny pozícií za sekundu. Je to šachový veľmajster z Ruska. Vo veku 22 rokov sa stal najmladším nesporným majstrom sveta porazením vtedajšieho majstra Anatolya Karpova.

9. Philip Emeagwali

Philip Emeagwali


Má údajne IQ 190 .

Philip Emeagwali je nigérijský inžinier, matematik, počítačový vedec a geológ. Bol jedným z dvoch výhercov ceny Gordona Bell za rok 1989, ceny od IEEE, za použitie superpočítača Connection Machine na pomoc pri zisťovaní ropných polí.

8. Marilyn vos Savant

8. Marilyn vos Savant


Marilyn vos Savant má overené IQ 190.

V roku 1985 Guinnessova kniha svetových rekordov akceptovala vos Savantovo skóre IQ je populárnou publicistkou časopisu Parade Magazine. Prostredníctvom „Opýtajte sa Marilyn“ môžu čitatelia posielať hádanky a otázky na rôzne témy, aby ich vos Savant vyriešil a odpovedal. Vojnove filmy

7. Mislav Predavec

7. Mislav Predavec


Mislav Predavec má údajne IQ 192.

Chorvátsky profesor matematiky Mislav Predavec sa umiestnil na 7. mieste v zozname 10 najinteligentnejších ľudí na svete. Je zakladateľom a prezidentom spoločnosti GenerIQ Society. Elitná organizácia najinteligentnejších ľudí na svete. Je tiež vlastníkom a riaditeľom obchodnej spoločnosti.

6. Rick Rosner

6. Rick Rosner


Rick Rosner má údajne IQ 192.

Jednoduchým pohľadom by sa Rick Rosner nepovažoval za jedného z najinteligentnejších ľudí na svete. Má drsné a tvrdé správanie, strávil niekoľko rokov ako vyhadzovač barov. Je to americký televízny producent, ktorý je najznámejší pre tvorbu televíznej show CHiP. Rosner neskôr vyvinul prenosnú satelitnú televíziu v spolupráci so spoločnosťou DirecTV.

5. Christopher Langan

5. Christopher Langan


Christopher Michael Langan má overené IQ 195.

Langan je americký autodidakt s IQ ktoré má byť medzi 195 a 210. Médiá ho označili ako „najchytrejší muža v Amerike“ a „najchytrejšieho muža na svete“ . Začal hovoriť v šiestich mesiacoch. Okrem toho sa naučil čítať, keď mal iba 3 roky. Langan vyvinul „teóriu vzťahu medzi mysľou a realitou“, ktorú nazýva „kognitívno-teoretický model vesmíru“ (CTMU).

4. Dr. Evangelos Katsioulis

4. Dr. Evangelos Katsioulis
Evangelos Katsioulis má údajne IQ 198.

Známy pre jeho vysoké skóre inteligencie. Evangelos Katsioulis je grécky štátny príslušník, ktorý pracuje ako lekár a psychiater. Vyštudoval filozofiu, technológiu lekárskeho výskumu a psychofarmakológiu. Je zakladateľom Svetovej spravodajskej siete (WIN); Medzinárodná organizácia vysokých spoločností IQ. Založil tiež organizáciu AAAA.GR, priekopnícky dobrovoľný tím pre odhaľovanie a podporu nadaných jednotlivcov v Grécku. Katsioulis je tiež dobrý maliar a slušný plavec.

3. Kim Ung-Yong

3. Kim Ung-Yong


Kim Ung-Yong má overené IQ 210.

S overeným IQ 210 je kórejský stavebný inžinier Ung Yong považovaný za majstra v oblasti detských zázrakov. Vo veku 6 mesiacov bol schopný hovoriť a porozumieť kórejským a iným jazykom. Vo veku 3 rokov už vedel čítať niekoľko jazykov vrátane; Kórejčina, japončina, nemčina a angličtina, ako aj riešenie zložitých problémov s kalkulmi, ktoré boli odhalené naživo v japonskej televízii. Bol uvedený v Guinessovej knihe rekordov v kategórii „Najvyššia IQ“

2. Christopher Hirata

2. Christopher Hirata


Hirata má overené IQ 225.

Christopher Hirata bol geniálny už od detstva. Keď mal len 13 rokov získal zlatú medailu na medzinárodnej fyzickej olympiáde. Vo veku 16 rokov pracoval s NASA na jeho misii dobývania Marsu. Vo veku 22 rokov získal doktorát na Princetonskej univerzite. Hirata je autorizovaný detský génius. Je to americký kozmológ a astrofyzik. V súčasnosti vyučuje astrofyziku v Centre pre kozmológiu a fyziku astroParticle (CCAPP) OSU.

1. Terence Tao

1. Terence Tao
Terrence Tao má overené IQ 230.
Terence Tao, obdarený úžasným IQ 230, je na prvom mieste v tomto zozname najinteligentnejších ľudí na svete. Je to čínsky-americký matematik narodený v Austrálii. Pracuje v harmonickej analýze, parciálnych diferenciálnych rovniciach, aditívnej kombinatorike, ergodickej Ramseyho teórie; Teória náhodných matíc a analytické čísla. Len za 8 rokov dosiahol Tao skóre 760 na SAT pred rokom 1995, získal doktorát z Princetonu . V 20 a 24 rokov sa stal najmladším profesorom na UCLA. Získal inšpiratívne ocenenia; rovnako ako cena za výskum hliny v roku 2003, len pár z nich je cena Bôcherovho pamätníka v roku 2002 a cena Salema v roku 2000.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button