NÁBOŽENSTVÁZaujímavosti

Pápež príde v Septembri na Slovensko

Pápež príde v Septembri na Slovensko. Pápežova cesta by sa mala začať návštevou hlavného mesta Slovenska Bratislavy. 

 

 

Pápež príde v Septembri na Slovensko

 

Vatikán 4. júla – Pápež František v nedeľu oznámil, že po krátkej zastávke v maďarskom hlavnom meste Budapešť sa chystá od 12. – 15. septembra navštívi Slovensko. Bude to druhá tohtoročná pápežova cesta mimo Talianska po februárovej ceste do Iraku. Kresťanské zázraky 10 najzaujímavejších zázrakov. Výlet oznámil svojím nedeľným požehnaním na Námestí svätého Petra.

Vatikán v samostatnom vyhlásení uviedol, že pápež bude sláviť omšu ráno 12. septembra v Budapešti, aby uzavrel 52. medzinárodný eucharistický kongres. V to popoludnie začne návštevu Slovenska, kde navštívi hlavné mesto Bratislavu potom Prešov a nakoniec Košice.

 

Pápež František 

 

Narodil sa v Buenos Aires v Argentíne. Za katolíckeho kňaza bol vysvätený v roku 1969. Medzi rokmi 1973 až 1979 pôsobil ako provinciál Spoločnosti Ježišovej v Argentíne. Roku 1998 sa stal biskupom buenosaireským a za kardinála ho vymenoval sv. Ján Pavol II. v roku 2001. Pápež príde v Septembri na Slovensko.  Cirkev v Argentíne viedol aj počas nepokojov v Argentíne v decembri 2001. Vlády Néstora Kirchnera a Cristiny Fernándezovej Kirchnerovej ho považovali za svojho politického rivala. Po rezignácii pápeža Benedikta XVI. dňa 28. februára 2013 konkláve zvolilo 13. marca 2013 kardinála Bergoglia za nového pápeža. Zvolil si meno František na počesť svätého Františka z Assisi. Strata vlasov? Jedzte týchto 9 potravín, aby ste zabránili vypadávaniu vlasov.

 

Pápež František je známy pre svoju pokoru, dôraz na Božie Milosrdenstvo, záujem o chudobných a odhodlanie viesť medzináboženský dialóg. Je uznávaný za to, že má menej formálny vzťah k úradu pápeža než jeho predchodcovia, napríklad, že sa rozhodol radšej žiť v Dome svätej Marty, než aby obýval pápežský apartmán v Apoštolskom paláci, ako to robili predchádzajúci pápeži. Zastáva názor, že Cirkev by mala byť viac otvorená. Nepodporuje neovládaný kapitalizmus, marxizmus, alebo marxistické verzie Teológie oslobodenia. František sa drží tradičných cirkevných pohľadov v otázkach interrupcií, manželstva, vysvätení žien za kňazov a celibátu.

 

Pápež príde v Septembri na Slovensko

 

V medzinárodnej diplomacii sa pričinil o dočasné úplné znovuobnovenie diplomatických stykov medzi Spojenými štátmi a Kubou a podporoval prípady migrantov počas európskej a stredoamerickej migračnej krízy. Od roku 2018 je známy ako kritik neo-nacionalizmu. Kresťanské filmy

 

Svätý Otec František čelí otvorenej kritike, najmä z kruhov teologických konzervatívcov, na jeho konanie v niektorých otázkach, napríklad keď publikáciou Amoris laetitia (slov. Radosť lásky) umožnil niektorým občiansky rozvedeným a znovuzosobášeným katolíkom pristúpiť k Sviatosti Eucharistie, alebo jeho konanie v otázke údajného krytia sexuálnych škandálov duchovných, proti ktorému vydal motu proprio s názvom Vos estis lux mundi.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button