VZŤAHYZaujímavosti

Valentín , Deň svätého Valentína – Sviatok zaľúbených

Valentín , Deň svätého Valentína – Sviatok zaľúbených . Deň svätého Valentína , ktorý sa tiež nazýva len skrátene Valentín , je sviatok ( 14. februára ) , keď si zaľúbené páry prejavujú svoju náklonnosť darčekmi a romantickými gestami ako sú napríklad Valentínky .Valentínka je romantické vyznanie lásky , je to list v ktorom význame svoje city k svojej polovičke . Sviatok má pôvod v rímskom festivale Lupercalia, ktorý sa koná v polovici februára. Festival, ktorý oslávil príchod jari, zahŕňal obrady plodnosti a párovanie žien s mužmi prostredníctvom lotérie. Na konci 5. storočia pápež Gelasius I. nahradil Lupercaliu dňom svätého Valentína. Sláviť sa začal ako deň romantiky približne od 14. storočia. Deň svätého Valentína sa slávi v nedeľu 14. februára 2021.

Čo je Valentín?

 

čo kupiť na valentína

 

Valentín je sviatok, keď si milenci vyjadrujú svoju náklonnosť Valentínkami a darčekmi. Hovorí sa mu aj Deň Svätého Valentína. Sviatok sa rozšíril tak , aby tiež vyjadril náklonnosť medzi príbuznými a priateľmi.

 

 

Kedy je Valentín?

 

laska Valentín , Deň svätého Valentína - Sviatok zaľúbených

 

Deň svätého Valentína sa oslavuje každoročne 14. februára.

 

Po kom sa volá Valentín?

 

laska na valentina Valentín , Deň svätého Valentína - Sviatok zaľúbených

 

Aj keď bolo niekoľko kresťanských mučeníkov ktorý sa volali Valentin , Deň svätého Valentína sa volá podľa kňaza , ktorého umučil okolo roku 270 n.l. Rímsky cisár Claudius II. Podľa iných sprav je tento deň pomenovaný podľa svätého Valentína z Terni ktorý bol biskupom aj keď je možné že to bola jedna a tá ista osoba .Ďalšia legenda hovorí, že Svätý Valentín sa vzoprel cisárovým príkazom a tajne zosobášil pár , aby zachránil manželov pred vojnou. Z tohto dôvodu sa jeho sviatok spája s láskou.

 

Kde sa oslavuje Valentín?

 

milujuci par Valentín , Deň svätého Valentína - Sviatok zaľúbených

 

Deň svätého Valentína je populárny na celom svete okrem Slovenska sa výrazne oslavuje v Spojených štátoch, Británii, Kanade a Austrálii a oslavuje sa aj v ďalších krajinách, napríklad v Argentíne, Francúzsku, Mexiku a Južnej Kórei. Na Filipínach je to najčastejšie výročie svadby.

 

Ako sa oslavuje Valentín?

 

valentin

 

Deň svätého Valentína sa bežne oslavuje výmenou ručne vyrobených alebo kúpených „Valentínok“ (pohľadníc) alebo iných prejavov náklonnosti, ako sú čokolády a kvety. Na mnohých školách sa stáva zvykom, že študenti si medzi sebou posielajú Valentínky . Tradície sa môžu v jednotlivých krajinách líšiť.

Kokosový olej , zbraň proti vypadávaniu vlasov

Je Valentín komerčným sviatkom?

 

deň svätého Valentína

 

Aj keď má Valentín prastarý náboženský pôvod, jeho význam sa časom zmenil. Sviatok, ktorý sa dnes populárne oslavuje, bol kritizovaný za zdôraznenie materialistickej spotreby – za to, že bol jedným z mnohých „marketingových sviatkov“. Aj keď tento výraz nebol doslova vytvorený spoločnosťou na výrobu pohľadníc, tento výraz sa zameriava na spoločnosti, ktoré sa snažia profitovať z propagácie dovoleniek a drahých darčekov na Valentína .

Romantický film Top 10 romantických filmov

Valentínky sa objavili už v 15. storočí . A od 17. storočia sa už na tento deň predávali špeciálne Valentínky. Valentínky zobrazujú Amora ( Rímskeho Boha lásky ) spolu so srdcami a gestami lásky .

Čo kúpiť na Valentína ?

Medzi tradičné darčeky patria kvety , čokoláda a napríklad aj cukríky . Z kvetov sa odporúčajú najmä červené ruže pretože sú symbolom krásy a lásky . V dnešnej dobe je už bežným darčekom plyšoví medveď , voňavka , oblečenie ale aj väčšie darčeky ako sú masáže , pobyty ale aj zahraničné dovolenky .

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button