VŠEOBECNÉ ZAUJíMAVOSTIZaujímavostiZdravie

Prečo šedivejú fúzy

Prečo šedivejú fúzy. Všimli ste si prvé šediny na svojej brade? Ak áno, sme tu, aby sme vám pomohli.

Je normálne, že sa vám na fúzoch objavia prvé šediny. Ak vás zaujíma, prečo fúzy na brade zbelejú a zošedivejú skôr ako vlasy na hlave a ako tomu zabrániť, pozorne čítajte ďalej.

 

šedivé fúzy

 

Prečo mi šedivejú fúzy?

Dôvodom, prečo máte na brade šedivé fúzy, je zvyčajne genetika. Tak ako genetika určuje typ vašich vlasov, určuje aj to, kedy vám fúzy začnú šedivieť.

Fúzy šedivejú, pretože vaše folikuly prestávajú produkovať pigmentové bunky alebo melanocyty. Tieto bunky vytvárajú vašu prirodzenú farbu fúzov. S pribúdajúcim vekom sa množstvo melanocytov znižuje, čo vedie k šediveniu a bielym fúzom.

Pozrite sa na svoju mamu a otca, aby ste vedeli, kedy začnú vaše vlasy šedivieť. Keď sa u nich začali objavovať šedivé vlasy, je to znamenie toho, kedy začnete vidieť šedivé fúzy.

Čo spôsobuje predčasné šediny u bradáčov?

Na rozdiel od všeobecného presvedčenia stres nespôsobuje predčasné šedivé fúzy. Bežnou príčinou predčasného šedivenia  je opäť genetika. Ak vaša biologická matka alebo otec mali šedivé vlasy skôr, je väčšia pravdepodobnosť, že ich budete mať aj vy.

Aj keď je to zriedkavé, niektoré ochorenia môžu spôsobiť predčasné šedivenie. Nedostatok vitamínu B12 alebo znížená hladina hormónov štítnej žľazy môžu spôsobiť predčasné šediny. Šedivé fúzy je možné zvrátiť vhodnými liekmi na liečbu týchto ochorení.

 

Prečo fúzy na tvári šedivejú skôr ako vlasy na hlave?

Prečo vám šedivejú fúzy na brade skôr ako na hlave? Okrem genetiky to môže byť aj preto, že fúzy na brade rastú rýchlejšie ako vlasy na hlave. Životný cyklus fúzov na brade je kratší ako vlasov na hlave. V dôsledku toho sa môže rýchlejšie využívať viac melanocytov.

Ďalším dôvodom, prečo sa fúzy objavia rýchlejšie ako vlasy, je vizuálne. Brada je na tvári v popredí, takže si pravdepodobne všimnete každý rastúci šedivý fúzik.

 

Zdravé raňajky – 12 potravín na raňajky

Čo je dobre na svalovicu – 14 účinných rád na bolesť svalov

Strata vlasov? Jedzte týchto 9 potravín, aby ste zabránili vypadávaniu vlasov

 

 

prečo šedivejú fúzy

Môžete zabrániť šedinám na fúzoch? Šedivé fúzy.

Ak šedivé fúzy na brade súvisia s genetikou, nemôžete im nijako zabrániť ani ich spomaliť. Ak súvisí so zdravím, môže existovať plán liečby, ktorý pomôže zastaviť rast šedivých fúzov.

Zavedenie týchto zdravých vlasových návykov môže pomôcť spomaliť šedivé vlasy:

  • Slnko môže spôsobiť oxidačný stres folikulov. Vystavenie slnku môže mať vplyv na zdravie fúzov a melanocytov vo vlasoch.
  • Vyhýbajte sa teplu – Vyhýbanie sa vyhrievacím nástrojom, ktoré môžu spôsobiť vysušenie a lámavosť vlasov, môže tiež pomôcť zabrániť šediveniu vlasov. Suché a lámavé vlasy sa môžu lámať alebo spôsobiť rýchlejšie vypadávanie vlasov. Väčšie padanie vlasov znamená kratší cyklus rastu fúzov, čo môže vyčerpať počet melanocytov, ktoré máte.
  • Dobre sa stravujte – Ako už bolo spomenuté, nedostatok vitamínu B12 môže spôsobiť predčasné šedivenie. Zdravá a vyvážená strava by tomu mohla pomôcť zabrániť.

 

Dajú sa šedivé fúzy zvrátiť?

Tak ako nemôžete zabrániť rastu sivých vlasov, nemôžete ani zvrátiť ich rast. Existujú však spôsoby, ako zvládnuť šedivenie vlasov:

Farbenie fúzov – Farbenie fúzov môže pomôcť zakryť a minimalizovať výskyt šedín a bielych vlasov. Bradu si môžete zafarbiť doma pomocou domácich farbiacich súprav alebo sa opýtajte svojho holiča na možnosti farbenia.
Používanie vlákien na vlasy – Ak chcete rýchlejšie zakryť šedivé a biele chĺpky na brade bez použitia farby, vyskúšajte vlákna na stavbu vlasov Toppik. Sú to staticky nabité vlákna, ktoré vytvárajú magnetický efekt a priľnú aj k tým najmenším chĺpkom. Pomáhajú vytvoriť prirodzený vzhľad, ktorý vydrží, kým si vlasy neumyjete.

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button