HISTÓRIA A DINOSAURYZaujímavosti

Kto bol Hannibal – všetko o Hannibalovi

Kto bol Hannibal? Pripravili sme pre vás zaujímavosti o Hannibalovi. Viete Kto bol Hannibal, kedy žil a čím sa zapísal do histórie? Čítajte.

 

Kto bol Hannibal

 

Kto bol Hannibal

 

Hannibal bol karthágsky vodca a vojvodca, ktorý žil v 3. storočí pred n. l. Je najlepšie známy svojou účasťou v Punských vojnách proti Rímu, kde viedol veľkolepú inváziu cez Alpy a porazil rímske armády v mnohých bitkách.

Hannibal bol synom karhágskeho vodcu Hamilkar Barkasa a počas svojej vojenskej kariéry dokázal viesť svoje vojská na veľké úspechy proti Rímu. Je považovaný za jedného z najvýznamnejších vojenských stratégov v histórii a jeho taktiky a stratégie boli používané mnohými neskôr.

Hannibal história

 

Hannibal historia

 

Ako mladý muž sa zúčastnil mnohých bojov proti rímskym jednotkám v Sicílii a v Taliansku. V roku 218 pred n. l. sa rozhodol prejsť Alpy so svojimi vojskami a vstúpiť do Talianska z nečakanej strany, čím prekvapil Rím.

Hannibal dokázal viesť svoje vojská na veľké úspechy proti Rímu a porazil rímske armády v mnohých bitkách, vrátane slávnej bitky pri Trasimene v roku 217 pred n. l. a bitky pri Cannae v roku 216 pred n. l. Top 10 Najväčších bojovníkov všetkých čias.

 
 
Hannibalova cesta

 

Hannibalova cesta

 

Hannibalova cesta cez Alpy je príbeh o Hannibalovi, karthágskom vodcovi a vojvodcovi. Ktorý viedol svoje vojská cez Alpy do Talianska počas Punských vojen proti Rímu. Tak Hannibalova cesta cez Alpy je považovaná za jednu z najväčších vojenských výziev v histórii. Je považovaná za jeden z najväčších vojenských triumfov v histórii.

Hannibal sa rozhodol prejsť Alpy so svojimi vojskami v roku 218 pred n. l. a vstúpiť do Talianska z nečakanej strany, čím prekvapil Rím. Prechod Álp bol považovaný za nemožný a mnohí verili, že Hannibal sa na ceste cez Alpy zrúti. Napriek tomu sa Hannibalovi a jeho vojskám podarilo prejsť Alpy a vstúpiť do Talianska. Čím Rím prekvapili a vytvorili si výhodu na bojisku. Darček pre mamu – 10 typov a pre aký sa rozhodnúť.

Hannibalovo prechodenie Álp sa stalo slávnym a je považované za jednu z najväčších vojenských chvíľ v histórii. Je tiež považované za symbol Hannibalej schopnosti prekonávať výzvy a dosahovať veľké úspechy.

Hannibal smrť

Hannibal smrť

Podľa niektorých zdrojov zomrel Hannibal v roku 183 pred n. l. v meste Bithynia v modernom Turecku. Iné zdroje uvádzajú, že zomrel v roku 182 pred n. l. v Líbyi. O presnom dátume jeho smrti sa však vedie mnoho debát. Jeho smrť je spojená s rôznymi legendami a príbehmi, vrátane toho, že sa rozhodol obesiť na hranici, aby sa vyhol rímskej kliatbe.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button