HISTÓRIA A DINOSAURYZaujímavosti

Top 10 Najväčších bojovníkov všetkých čias

 

V dejinách ľudstva sa odohralo nespočet konfliktov a vojen kvôli moci , pôde a surovinám . Preto ten kto mal armádu , dobrú stratégiu a výzbroj vedel ľahko vyhrať každú vojnu . Existovali králi , veritelia a bojovníci ktorých si vďaka ich zásluhám a statočnosti pamätáme dodnes . Zoznámte sa s našim top 10 rebríčkom najlepších bojovníkov z histórie .O mnohých je natočený film podľa skutočných udalostí . Zoznam Najväčších bojovníkov všetkých čias :

 

10. Richard I. Levie srdce

 

Richard I. Levie srdce

 

Náš list top 10 najväčších bojovníkov všetkých čias začína muž menom Levie srdce , bol desať rokov anglickým kráľom a jedným z najväčších bojovníkov svojej éry. Vládol v Normandii, Anjou, na Cypre, v Bretónsku, v Gaskonsku, v Akvitánsku a v Nantes. Richard I. je jedným zo vzácnych anglických kráľov, ktorí sú známi skôr svojou prezývkou ako menom . Pre svoju výnimočnú odvahu a vojnové stratégie dostal prezývku Coeur de Leon alebo Levie srdce . Svoje vlastné vojsko začal viesť, keď mal iba 16. Levie srdce sa stalo hlavným kresťanským vodcom proti Saladinovi. Keď si však uvedomil, že nebude schopný dobiť Jeruzalem, aj keby ho zajal, podpísal so Saladinom mierovú zmluvu a vrátil sa do Francúzska.

 

9. Saladin

 

Saladin

 

V západnom svete je Saladin často zobrazovaný ako záporák tretej križiackej výpravy, ale kurdský sultán je na Blízkom východe oslavovaný ako hrdina, ktorý rozdrvil európskych križiakov a vrátil Jeruzalem do rúk moslimov. Saladin, ktorý sa narodil ako obyčajný obyvateľ v roku 1138 v Mezopotámii, založil dynastiu ajjúbovcov a v roku 1175 sa stal prvým egyptským a sýrskym sultánom. Vyučil ho jeho strýko Asad al-Din Shirkuh. Na začiatku svojej vojenskej kariéry spojil Saladin arabské sily. Aj po prevzatí vlády Saladin osobne viedol všetky hlavné vojenské ťaženia. Pred svojou smrťou v roku 1193 štedrý sultán rozdal väčšinu svojho majetku chudobným.

 

8. Musaši Mijamoto

 

Musaši Mijamoto

 

Tento samurajský čarodejník, ktorý sa narodil v roku 1584, je nepochybne jedným z najväčších bojovníkov, aký kedy chodil po Zemi. Musašiho vychovával a trénoval jeho strýko po smrti jeho otca. V čase, keď mal 13 rokov, cestoval naprieč Japonskom a vyzval na súboj jedných z najlepších šermiarov éry. Sám Mijamotov otec bol vycvičený šermiar a bojovník . Mijamoto vyhral počas celého života viac ako 60 duelov a nikdy neutrpel porážku. Hovorí sa o ňom, že zomrel s palicou v jednej ruke a mečom v druhej. Vytvoril techniku nitoryu, kde bojujete s dvoma mečmi.

 

7. Atila

 

atila hun

 

Attila bol vodcom barbarskej skupiny zvanej Huni v rokoch 434 až 453. Báli sa ho dokonca aj veľké východné a západné rímske ríše. Na vrchole svojej kariéry sa Atilova ríša rozšírila od Rýna po Ural k Dunaju až k Baltickému moru. Prešiel cez rieku Rýn, aby napadol Galiu (Francúzsko) a spustošil veľkú časť Talianska. Bol porazený z rímskou ríšou a v roku 453 zomrel.

 

6. Spartakus

 

spartakus historia

 

Spartakus, sa narodil v roku 109 pred naším letopočtom v Trácii, bol gladiátor, ktorý sa vzbúril proti Rímskej ríši. Keď bol Rím vo vojne s Nemeckom, rozhodol sa namiesto boja s Nemcami opustiť armádu. Ríša nebola spokojná s jeho rozhodnutím, a tak ho zajali a predali do otroctva. Vďaka svojej sile, urastenému telu a schopnosti bojovať bol predaný ako gladiátor. Spartakus a jeho nasledovníci pokračovali v budovaní armády otrokov a nakoniec mali 90 000 silnú armádu. Je jedným z najväčších bojovníkov nielen pre svoje sily a vojnové schopnosti, ale aj pre svoju odvahu a súcit. Bol zabitý v bitke v roku 71 pred Kr.Preto určite patrí na zoznam Najväčších bojovníkov všetkých čias .

 

5. Sun-c’

 

Sun-c- Najväčších bojovníkov všetkých čias

 

Všetci sme čítali alebo počuli o knihe Umenie vojny, ktorú napísal Sun-c’ v 5. storočí pred naším letopočtom. Starodávny čínsky generál je uctievaný pre svoju vojenskú stratégiu, bojové umenia a filozofiu. Je známy tým, že kráľovské konkubíny premenil na mocnú vojenskú silu. Ikonická Sun-c’ ova kniha po celé storočia ovplyvňovala vojenské stratégie nielen ázijských vládcov, ale aj stratégie Henryho Kissingera, Napoleona a mnohých západných vodcov.

 

4. Gaius Julius Caesar

 

Gaius Julius Caesar Najväčších bojovníkov všetkých čias

 

Julius Caesar bol pravdepodobne najväčší generál v rímskych dejinách. Vyhral veľa bitiek v Británii, Nemecku a Galii (Francúzsko) a zdokumentoval svoje vojenské dobrodružstvá. K moci sa dostal ako kvestor a praetor a ďalej sa z neho stal konzul a prokonzul. Senát nebol nadšený pre jeho moc a vplyv, a požiadal Caesara, aby rozpustil jeho sily. Ale nevzdal sa a nakoniec sa stal v roku 44 pred Kr. diktátorom Ríma .

 

3. Hannibal Barkas

 

Hannibal Barkas Najväčších bojovníkov všetkých čias

Hannibal Barkas bol považovaný za najväčšieho nepriateľa Ríma. Viedol kartáginské sily v druhej púnskej vojne. Barkas často označujú za otca vojenskej stratégie. Prešiel cez Alpy s 37 vojnovými slonmi a 46 000 vojakmi. Po vstupe na rímske územie obliehal Rimanov viac ako desať rokov. Barkas zničila stovky miest a vyhral mnoho bitiek, kým ho v bitke pri Zame porazil Scipio. Scipio ho prinútil podpísať mierovú zmluvu v roku 201 pred Kr.

 

2. Leónidas I.

 

Leónidas I. Sparta Najväčších bojovníkov všetkých čias

 

Leonidas, odvážny, bol 17. kráľom Sparty z línie Agiad. Jeho rané roky nie sú dobre zdokumentované, ale hovorí sa o ňom, že je priamym potomkom Herakla. Leonidas je známy predovšetkým vďaka svojim hrdinským vojenským dobrodružstvám v bitke pri Termopylách počas druhej invázie Peržanov v roku 480 pred Kr. Perzský kráľ Dárius sa pokúšal dobyť Grécko takmer desať rokov . Keď kráľ Dárius zomrel, jeho syn Xerxes naďalej viedol perzskú armádu. Leonidas sa pokúsil zastaviť Xerxovu armádu pri priesmyku Thermopylae so 7 000 vojakmi vrátane 300 Sparťanov, ktorí tvorili jeho osobnú stráž. Keď ho niektorí z Leonidasových vojakov zradili, poslal väčšinu svojich vojakov preč a nechal si iba 300 Sparťanov. Zvyšok je história!

 

1. Alexander Veľký

 

Alexander Veľký  Najväčších bojovníkov všetkých čias

 

Alexander Veľký je pravdepodobne najväčší bojovník všetkých čias. Bol macedónskym kráľom medzi rokmi 336 pred Kr. A 323 pred Kr. Jeho ríša sa rozšírila z Grécka do Indie a podmanila si Perziu, Sýriu, Balkán, Egypt a mnoho ďalších oblastí. Veľkú časť svojich raných rokov strávil pod vedením Aristotela. Alexander Veľký bojoval na fronte takmer pri každej bitke. Mal v pláne napadnúť aj Arábiu, ale ochorel a zomrel v roku 323 pred Kr.

Toto sú najväčší bojovníci všetkých čias. V dávnej a modernej histórii je mnoho ďalších, ako napríklad Džingischán, gróf Roland, Vercingetorix , Marcus Cassius Scaeva a William dobyvateľ tých všetkých si tiež pamätáme pre ich vojenské zásluhy a odhodlanie .

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button