ŠPORTVŠEOBECNÉ ZAUJíMAVOSTIZaujímavosti

Najväčšie futbalové štadióny na svete – Top 10

Najväčšie futbalové štadióny na svete – Top 10. Futbal je jedným z najpopulárnejších športov na svete a pre mnohých fanúšikov je návšteva zápasu na futbalovom štadióne skutočným zážitkom. Preto sme sa rozhodli zozbierať informácie o najväčších futbalových štadiónoch na svete. Tu sú top 10 najväčších futbalových štadiónov na svete:

 

Najväčšie futbalové štadióny na svete

 

Najväčšie futbalové štadióny na svete

 

Tieto futbalové štadióny sú miestami, kde sa konajú dôležité futbalové zápasy a podujatia, ale aj miestami, kde si fanúšikovia môžu užiť nezabudnuteľné zážitky. Najväčšie futbalové štadióny na svete. Každý z týchto štadiónov má svoju vlastnú históriu a kultúru, ktorú si fanúšikovia futbalu určite užijú.

1. Rungrado 1. mája štadión, Severná Kórea

 

Rungrado 1. mája štadión, Severná Kórea

 

S kapacitou neuveriteľných 150 000 divákov je Rungrado 1. mája štadión v Severnej Kórei najväčším futbalovým štadiónom na svete. Okrem futbalových zápasov sa tu konajú aj iné podujatia, ako napríklad gymnastické predstavenia alebo masové podujatia.

 

2. Camp Nou, Španielsko

 

Camp Nou, Španielsko

 

Camp Nou je domovským štadiónom futbalového klubu FC Barcelona a má kapacitu 99 354 divákov. Je to najväčší futbalový štadión v Európe a druhý najväčší na svete. Ako sa stať futbalovou hviezdou – 10 krokov ako na to

 

3. Estadio Azteca, Mexiko – Najväčšie futbalové štadióny na svete

 

Estadio Azteca, Mexiko - Najväčšie futbalové štadióny na svete

 

Estadio Azteca v Mexiku má kapacitu 95 500 divákov a je domovským štadiónom dvoch futbalových tímov – Club América a Club Universidad Nacional. Je to tiež jedno z najznámejších futbalových štadiónov na svete, pretože sa na ňom konali niektoré z najdôležitejších zápasov histórie futbalu, vrátane finále majstrovstiev sveta v roku 1970 a 1986.

 

4. FNB Stadium, Južná Afrika

 

FNB Stadium, Južná Afrika

 

FNB Stadium, ktorý sa niekedy nazýva aj Soccer City, je najväčší futbalový štadión v Južnej Afrike a mal značný vplyv počas majstrovstiev sveta v roku 2010. Má kapacitu 94 736 divákov a je domovským štadiónom juhoafrického národného futbalového tímu.

 

5. Rose Bowl Stadium, USA – Najväčšie futbalové štadióny na svete

 

Rose Bowl Stadium, USA - Najväčšie futbalové štadióny na svete

 

Rose Bowl Stadium v Pasadene, Kalifornii, má kapacitu 90 888 divákov a bol domovským štadiónom futbalového tímu Los Angeles Galaxy. Okrem toho sa tu konali aj ďalšie športové podujatia, ako napríklad majstrovství sveta v americkom futbale, majstrovstvá sveta v futbale žien, ale aj koncerty a kultúrne podujatia. Je pot nebezpečný pre vlasy?Ako mu čeliť

 

6. Wembley Stadium, Anglicko

 

Wembley Stadium, Anglicko

 

Wembley Stadium v Londýne má kapacitu 90 000 divákov a je domovským štadiónom anglického národného futbalového tímu. Je to tiež miesto, kde sa konajú dôležité futbalové zápasy, vrátane finále Ligy majstrov alebo finále FA Cupu.

 

7. Bukit Jalil National Stadium, Malajzia

 

Bukit Jalil National Stadium, Malajzia

 

S kapacitou 87 411 divákov je Bukit Jalil National Stadium najväčší futbalový štadión v Malajzii. Je to domovský štadión malajzijského národného futbalového tímu a často sa tu konajú aj koncerty a iné podujatia.

 

8. Gelora Bung Karno Stadium, Indonézia – Najväčšie futbalové štadióny na svete

 

Gelora Bung Karno Stadium, Indonézia - Najväčšie futbalové štadióny na svete

 

Gelora Bung Karno Stadium v Jakarte, Indonézii, má kapacitu 88 083 divákov a je najväčší futbalový štadión v krajine. Je to tiež miesto, kde sa konajú dôležité futbalové zápasy a iné športové podujatia.

 

9. Azadi Stadium, Irán

 

Azadi Stadium, Irán

 

Azadi Stadium v Teheráne, Iráne, má kapacitu 84 412 divákov a je domovským štadiónom iránskeho národného futbalového tímu. Okrem futbalových zápasov sa tu konajú aj iné podujatia, ako napríklad koncerty a politické zhromaždenia.

 

10. Santiago Bernabéu Stadium, Španielsko

 

Santiago Bernabéu Stadium, Španielsko

 

Najväčšie futbalové štadióny na svete. Bernabéu Stadium v Madride, Španielsko, má kapacitu 81 044 divákov a je domovským štadiónom futbalového klubu Real Madrid. Je to tiež miesto, kde sa konajú dôležité futbalové zápasy, ako napríklad El Clásico proti Barcelone.

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button