ZAHRANIČIEZaujímavosti

Praha zaujímavosti: 20 fascinujúcich miest v Prahe a okolí

Praha zaujímavosti: 20 fascinujúcich faktov. Praha je jedno z najkrajších a najnavštevovanejších miest v Európe. S bohatou históriou, úchvatnou architektúrou a kultúrnym dedičstvom ponúka množstvo zaujímavostí. V tomto článku sa pozrieme na 20 fascinujúcich faktov o Prahe.

 

Praha zaujímavosti

 

Praha zaujímavosti

 

Praha je fascinujúce mesto plné histórie, kultúry a krásy. Tieto 20 zaujímavých faktov len dotknúť povrch toho, čo mesto ponúka. Bez ohľadu na to, či ste milovníkom histórie, architektúry, umenia alebo jednoducho chcete objaviť nové miesta, Praha vám určite poskytne nezabudnuteľný zážitok.

 

1. Staré Mesto a Pražský hrad

 

Staré Mesto a Pražský hrad

 

Praha je domovom dvoch UNESCO svetového dedičstva – Starého Mesta a Pražského hradu. Staré Mesto je plné historických budov, úzkych uličiek a známych pamiatok, zatiaľ čo Pražský hrad je najväčší obývaný hrad na svete.

 

2. Karlov most

 

Karlov most

 

Tento slávny most je jedným z najstarších kamenných mostov v Európe. Svojou nádhernou architektúrou a sochami je jednou z najobľúbenejších turistických atrakcií v Prahe.

 

3. Astronomický orloj – Praha zaujímavosti

 

Astronomický orloj - Praha zaujímavosti

 

Praha je domovom jedného z najstarších stále prevádzkovaných astronomických hodin na svete. Tento zázrak stredovekej technológie sa nachádza na Staromestskom námestí a každú hodinu priláka dav divákov svojimi animovanými ukážkami.

 

4. Vyšehrad

 

Vyšehrad

 

Tento historický hrad sa nachádza na kopci nad riekou Vltavou. Ponúka úchvatné výhľady na mesto a je miestom, kde sa nachádza mnoho významných hrobov českých osobností.

 

5. Pražský orloj na Vyšehrade

 

Pražský orloj na Vyšehrade

 

Vyšehradský orloj je menšou kópiou slávneho astronomického orloja na Staromestskom námestí, no je rovnako pôsobivý a menej preplnený turistami.

 

6. Vltava – Praha zaujímavosti

 

Vltava - Praha zaujímavosti

 

Rieka Vltava je najdlhšou riekou v Českej republike a ponúka krásne scenérie, prechádzky pozdĺž jej brehov a romantické plavby loďou.

 

7. Karlovy Vary

 

Karlovy Vary

 

Toto slávne lázeňské mesto, nachádzajúce sa v blízkosti Prahy, je známe svojimi minerálnymi prameňmi a historickou architektúrou.

 

8. Pražské pivá

 

Pražské pivá

 

Praha je známa svojou bohatou pivnou kultúrou. Má dlhú tradíciu varenia piva a je domovom mnohých pivovarov, vrátane slávneho pivovaru Staropramen. Návštevníci si môžu vychutnať tradičné české pivá, ako napríklad Pilsner Urquell, Budweiser Budvar a mnoho ďalších. Najznámejšie krčmy v Prahe – Top 10 najlepších

 

9. Letná záhrada Praha zaujímavosti

 

Letná záhrada Praha zaujímavosti

 

Nachádzajúca sa na kopci Letná, táto nádherná záhrada ponúka úžasné výhľady na mesto. Je ideálnym miestom na prechádzku, piknik alebo relax počas letných mesiacov.

 

10. Vyšehradský cintorín

 

Vyšehradský cintorín

 

Tento historický cintorín je posledným odpočinkovým miestom pre mnoho významných českých osobností, vrátane skladateľa Antonína Dvořáka a spisovateľa Karla Čapka. Jeho atmosféra a nádherná architektúra ho robia zaujímavým miestom na návštevu.

 

11. Petřínská rozhledna

 

Petřínská rozhledna

 

Táto ikonická veža je inšpirovaná Eiffelovou vežou v Paríži. Ponúka panoramatický výhľad na mesto a je obľúbeným miestom pre turistov aj miestnych obyvateľov.

 

12. Staroměstské náměstí

 

Staroměstské náměstí

 

Toto námestie je srdcom historického Starého Mesta. Je obklopené krásnymi budovami, reštauráciami a obchodmi. Je tiež miestom, kde sa každoročne koná slávny Pražský vánočný trh.

 

13. Národní divadlo

 

Národní divadlo

 

Toto nádherné divadlo je jedným z najvýznamnejších divadelných komplexov v Českej republike. Jeho významná architektúra a bohatý program sú príťažlivými faktormi pre milovníkov kultúry a umenia.

 

14. Vinohrady – Praha zaujímavosti

 

Vinohrady - Praha zaujímavosti

 

Táto mestska časť Prahy je známa svojimi vinicami a vínami. Ponúka príjemnú atmosféru, pekné parky a skvelé vinárske podniky, kde si môžete vychutnať kvalitné české víno.

 

15. Čertovka – Praha zaujímavosti

 

Čertovka - Praha zaujímavosti

 

Čertovka je malebný kanál nachádzajúci sa v Malostranských nábrežích. Svoje meno získal podľa legendy, že sem údajne čerti vyhadzovali neposlušné mníšky. Je to skvelé miesto na romantickú prechádzku a ponúka jedinečný pohľad na Prahu.

 

16. Strahovský kláštor

 

Strahovský kláštor

 

Tento benediktínsky kláštor je známy svojou bohatou knižnicou, kde sa nachádza mnoho vzácnych kníh a rukopisov. Okrem toho tu nájdete aj nádherný barokový kostol a úchvatné záhrady. Účesy pre riedke vlasy

 

17. Tančiaca budova

 

Tančiaca budova

 

Praha zaujímavosti. Táto moderná architektonická perla je jednou z najzaujímavejších stavieb v Prahe. Jej tvar pripomína tančiace postavy a ponúka výhľad na celé mesto z jej vyhliadkovej terasy.

 

18. Letecké múzeum Kbely

 

Letecké múzeum Kbely

 

Pre všetkých nadšencov letectva je Letecké múzeum Kbely skutočným rajom. S bohatou zbierkou historických lietadiel a artefaktov ponúka pohľad do histórie letectva v Česku.

 

19. Vyhlídka na Petříne

 

Vyhlídka na Petříne

 

Praha zaujímavosti. Ak si chcete vychutnať panoramatický výhľad na Prahu, nezmeškajte návštevu vyhliadkovej veže na Petříne. Po zdolaní početných schodov sa odmeníte úchvatným výhľadom na mesto.

 

20. Pivní lázně – Praha zaujímavosti

 

Pivní lázně - Praha zaujímavosti

 

Praha je domovom aj unikátnych pivných kúpeľov, kde si môžete vychutnať relaxačnú kúpeľ s pivom. Táto netradičná skúsenosť je obľúbená medzi turistami, ktorí chcú zažiť niečo iné.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button