AUTO A MOTOZaujímavosti

Zimná údržba vozidla – pripravte auto na zimu

Zimná údržba vozidla, ako pripraviť auto na príchod zimy. Na čo je Zimná údržba vozidla je veľmi dôležitá, hlavne pre bezpečnosť vás a všetkých okolo.

 

Zimná údržba vozidla

 

Zimná údržba vozidla

 

Je dôležitá pre bezpečnosť a spoločenskú zodpovednosť vodiča. Nie je nič horšie ako cestovať počas zimy a zistiť, že vaše auto je nepripravené na chladné počasie a sneh.

 

Zimné pneumatiky

 


 

Prvým krokom v zimnej údržbe vozidla je vymeniť pneumatiky. Je dôležité mať pneumatiky s dobrým profilom a správnym tlakom, aby ste mali dobrú trakciu na ceste. Zimné pneumatiky sú ideálne pre zimné cestovanie, pretože poskytujú lepšiu trakciu na snehu a ľade. Ak však nemáte zimné pneumatiky, môžete použiť celoročné pneumatiky s dobrým profilom. Prečítajte si náš článok Ako si vybrať zimné pneumatiky – 9 dôležitých rád

pneumerac

 Pneumerač Digital, 2v1

Compass-Snehove-retaze-Winter-ONORM-X90-2-ks

Snehové reťaze Winter ÖNORM X90, 2 ks

 

 

Zimná zmes do odstrekovačov

 

Zimná zmes do odstrekovačov

 

Ďalším dôležitým krokom v zimnej údržbe vozidla je kontrola ostrekovačov. Je dôležité mať čisté a funkčné ostrekovače, aby ste mohli vidieť cestu pred sebou v daždivom alebo snehovom počasí. Skontrolujte, či sú všetky ostrekovače v poriadku a vyplňte zásobník ostrekovača zimnou zmesou do odstrekovača.

 

Skontrolujte svetlá na vozidle – Zimná údržba vozidla

 

Skontrolujte svetlá na vozidle - Zimná údržba vozidla

 

Ďalej je dôležité skontrolovať smerové svetlá, brzdové svetlá a kontrolky. Je dôležité, aby všetky svetlá fungovali správne, aby vodiči okolo vás vedeli, kam idete a čo robíte. Tiež je dôležité vedieť, či sú všetky kontrolky v poriadku, aby ste vedeli, či je s vašim vozidlom niečo v poriadku alebo nie.

 

Kontrola hladiny kvapalín

 

Kontrola hladiny kvapalín

 

Ďalšou dôležitou súčasťou zimnej údržby vozidla je kontrola kvapalín. Je dôležité mať dostatok oleja, chladiacej kvapaliny a brzdovej kvapaliny. Tiež je dôležité skontrolovať, či sú všetky kvapaliny v poriadku a čisté.

 

Batéria – Zimná údržba vozidla

 

Batéria - Zimná údržba vozidla

 

Poslednou dôležitou súčasťou zimnej údržby vozidla je kontrola akumulátora. Je dôležité mať akumulátor v dobrom stave, pretože v zime sa ťažšie štartuje motor a akumulátor môže byť vyťažený. Skontrolujte, či má akumulátor dostatok elektrickej energie a či sú všetky kontakty čisté a bez korózie.

startovacie kable

Štartovacie káble Zipper Bag 200 A, 2,5 m

 

Prenosná nabíjačka akumulátorov 6 Amp, 6 12 V

 

 Prenosná nabíjačka akumulátorov 6 Amp, 6 / 12 V

 

Výbava na zimu – Najlepšia Zimná údržba vozidla

 

Výbava na zimu - Najlepšia Zimná údržba vozidla

 

Okrem týchto krokov je dôležité mať v aute aj nejaké základné vybavenie, ako sú štetce na sneh, lopatka, teplé oblečenie a jedlo, ak by ste sa dostali do nečakanej situácie na ceste.

 

Compass-Skrabka-s-metlickou-Skate-41-cm

škrabka na sneh 

 

Lopata na sneh

Lopata na sneh Gold, 65 cm

 

V závere je dôležité pamätať, že zimná údržba vozidla je dôležitá pre bezpečnosť na ceste a pre spoločenskú zodpovednosť vodiča. Ak sa o svoje auto staráte a dbáte na bezpečnosť, môžete vyhnúť mnohým problémom a nepríjemnostiam počas zimy.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button