CestovanieZAHRANIČIE

Najbezpečnejšie krajiny Top 10 krajín v ktorých je mier

Najbezpečnejšie krajiny Top 10 krajín v ktorých je mier . Zoznám miest kde je mier , Najbezpečnejšie krajiny na svete . Bezpečné krajiny .

Každý si želá žiť v pokojnom štáte , že? Správa o globálnom mieri (GPI) z Ústavu ekonomiky a mieru porovnala kriminalitu v 162 krajinách. Zoradili krajiny podľa 22 rôznych ukazovateľoch vrátane úrovne násilných trestných činov, vzťahov so susednými krajinami, absencie vojny, príspevku k mierovej misii, školskej dochádzky atď..Zoznam následných top  10 krajín v ktorých je mier.

10. Japonsko, GPI Skóre: 1.408 Najbezpečnejšie krajiny

japonsko

Technicky vyspelé Japonsko je tiež dobre známe pre udržanie mieru v spoločnosti. Miera násilného zločinu a vraždy sú v krajine veľmi nízke. Japonsko má iba obrannú silu pre vnútornú bezpečnosť a nemá žiadnu profesionálnu vojenskú silu. Japonsko tiež udržuje dobrý vzťah so susednými krajinami.

10 najzaujímavejších zázrakov

9. Švajčiarsko, GPI Skóre: 1.373 Najbezpečnejšie krajiny

Čisté mestá, nízka miera kriminality a vysokokvalitné potraviny robia Švajčiarsko jednou z najšťastnejších krajín, v ktorej môžete žiť. Švajčiarsko má špičkový vzdelávací a zdravotnícky systém. Nepochybne tento systém pomáha zlepšiť talent ľudí.

Miera platov v krajine je vysoká a sadzba dane je pomerne nízka. Švajčiarsko je tiež jedným z najlepších daňových rajov na svete.

8. Kanada, GPI Skóre: 1.371 Najbezpečnejšie krajiny

kanada

Kanadská vláda považovala bezpečnosť občanov za jeden z kľúčových prvkov dobrého národa. Krajina má veľmi nízku mieru vraždy a kriminality. Podľa správy OECD (Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj) má Kanada skóre životnej spokojnosti vo výške 7,6 z 10.Kanada je tiež jednou z najlepších vzdelaných krajín na svete. Percento populácie terciárneho vzdelávania v krajine je 52,6%.Podiel volebnej účasti v Kanade je 61%. Tieto údaje naznačujú, že občania dôverujú svojej vláde. Vláda v roku 1976 zrušila trest smrti . Miera nezamestnanosti v Kanade je tiež veľmi nízka, len 6,6%.

7. Slovinsko, GPI Skóre: 1,364 Najbezpečnejšie krajiny

slovinsko

Je to krásna krajina v strednej Európe s pokojnou atmosférou. Miera kriminality je veľmi nízka.

6. Česká republika, GPI Skóre: 1.360

česko Najbezpečnejšie krajiny

Česká republika je malá vnútrozemská európska krajina, ktorá má hranice s Rakúskom, Nemeckom, Slovenskom a Poľskom. Cestovný ruch je hlavným odvetvím v Českej republike. Praha, krásne hlavné mesto Českej republiky patrí medzi najnavštevovanejšie mestá v Európe. V Česku sa nemusíte obávať násilia alebo lúpeže. Pretože kriminalita v krajine je veľmi nízka.

5. Dánsko, GPI Skóre: 1.337 Najbezpečnejšie krajiny

dánsko Najbezpečnejšie krajiny

Dánsko je na svete najmenej skorumpovanou a najšťastnejšou krajinou. Vysoká miera gramotnosti, vyspelé systémy zdravotnej starostlivosti, vysoká životná úroveň a prosperita spôsobujú, že Dánsko je mimoriadne dobrá krajina.Táto severská krajina sa tiež zaradila medzi najvyššie krajiny s rodovou rovnosťou. Z toho vyplýva silná účasť žien na politickom posilnení, zdravotnom stave a vzdelávaní v Dánsku.

Strata vlasov? Jedzte týchto 9 potravín, aby ste zabránili vypadávaniu vlasov

4. Rakúsko, GPI Skóre: 1.265 Najbezpečnejšie krajiny

rakusko Najbezpečnejšie krajiny

Táto európska krajina je jedným z najlepších miest na bývanie, pretože krajina má veľmi nízku mieru zločinu a vraždy. Rakúsko je známe aj svojou čistotou a prísnym recyklačným zákonom na ochranu životného prostredia.Rovnako nominálne na HDP Rakúsko je jednou z najbohatších krajín na svete. Krajina má tiež vysokú životnú úroveň a úžasné dopravné systémy. Krása a historická architektúra Rakúska priťahuje každý rok milióny turistov

3. Portugalsko, GPI Skóre: 1.258

 Najbezpečnejšie krajiny

Portugalsko je treťou najmiernejšou krajinou na svete . Táto krajina zaznamenala v rôznych oblastiach výrazné zlepšenie ako v predchádzajúcich rokoch, aby urobila svoju krajinu bezpečnejšou a pokojnejšou. Najdôležitejšie je, že dochádza k výraznému zníženiu vonkajších konfliktov.

2. Nový Zéland, GPI Skóre: 1.241

novy zeland Najbezpečnejšie krajiny

Nový Zéland má naozaj pokročilý spoločenský pokrok, nízke väznenie a priateľský vzťah so susednými krajinami. V krajine existuje aj silný a nezávislý súdny systém a mnoho zaviazaných policajných síl.Táto bezpečná krajina ponúka aj vzdelávací systém svetovej úrovne a pokročilú zdravotnú starostlivosť.

1. Island, GPI Skóre: 1.111

Najbezpečnejšie krajiny

Podľa Globálneho mierového indexu je Island najmiernejšou krajinou. Krajina má demokraciu na vysokej úrovni. Miera gramotnosti v krajine je 99% a školský poplatok sa neúčtuje. Islanďania sú tiež jedným z dobre informovaných ľudí na svete. Sú tiež najlepšie v oblasti čitateľskej gramotnosti a knižnej publikácie.Ženská prítomnosť v politike, vzdelávaní, zdraví a zamestnanosti na Islande. Vigdis Finnbogadottir sa stala štvrtým prezidentom Islandu v roku 1980. Je tiež prvou európskou krajinou, ktorá si zvolila ženu prezidenta. Island je tiež bez komárov, pretože nemôžu prosperovať v islandských podmienkach.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button