CestovanieDOBRÉ RADY NA CESTY

Čo si zobrať na internát – Ako sa pripraviť

Čo si zobrať na internát – Ako sa pripraviť. Internátna škola je veľkou zmenou pre rodiča aj dieťa. Náš sprievodca vám pomôže pripraviť sa na prvý deň vášho dieťaťa v internátnej škole, od balenia až po plánovanie.

 

Internátna škola môže byť pre deti fantastickou príležitosťou zažiť jedinečné vzdelávacie prostredie, ktoré je osobnostne náročné a akademicky podnetné. Naše internátne školy poskytujú vášmu dieťaťu mnoho príležitostí na rozvoj jeho medziľudských zručností a zároveň ho pripravujú na výzvy dospelosti.

 

Čo si zobrať na internát

 

Čo si zobrať na internát

 

Keď sa blíži prvý deň vášho dieťaťa v internátnej škole, je potrebné vykonať veľa príprav. Okrem balenia správneho oblečenia a osobných vecí môžete urobiť aj ďalšie veci, ktoré zabezpečia, že sa rýchlo začlení do života na internáte. Tu je niekoľko najlepších tipov, ktoré pomôžu vášmu dieťaťu pripraviť sa na internátnu školu a usadiť sa po príchode.

 

1. Porozprávajte sa o tom, čo vás čaká

 

Porozprávajte sa o tom, čo vás čaká

 

Internátna škola je veľkou zmenou v živote vás aj vášho dieťaťa, čo môže viesť k určitým pochybnostiam pred odchodom. Je úplne normálne, že vaše dieťa má pocity úzkosti z toho, čo ho čaká. Je dôležité, aby ste sa o nich s dieťaťom porozprávali a pomohli mu tak upokojiť sa ešte pred jeho príchodom. Čo si zobrať na festival – kontrolný zoznam

 

Internáty sú navrhnuté tak, aby boli neuveriteľne príjemným miestom. Čo si zobrať na internát. Umožňujú deťom rýchlo si nájsť priateľov a personál je po ruke a vie, ako pomôcť, ak je potrebné dodatočné povzbudenie. Porozprávajte sa o týchto bodoch a zbavte svoje dieťa akýchkoľvek pochybností. Čo si zobrať na turistiku – kontrolný zoznam

 

2. Osvojte si pozitívne myslenie

 

Pri diskusii o prechode do internátnej školy nezabúdajte, že to bude s najväčšou pravdepodobnosťou obohacujúce prostredie, v ktorom bude vaše dieťa prosperovať. Priznajte si všetky obavy, ktoré v mysli vášho dieťaťa existujú, a pokúste sa z nich vyťažiť pozitíva. Keď sa v internáte udomácnia, nájdu si nových kamarátov a vy uvidíte, že im táto skúsenosť prospieva, na akúkoľvek skepsu čoskoro zabudnú. Čo si zobrať na dovolenku – 90 kontrolný zoznam

 

Vždy, keď je to možné. uistite sa, že ste ukázali, aké vzrušujúce bude nové dobrodružstvo vášho dieťaťa. Posilňujte pozitívne aspekty života na internáte, aby sa na cestu vydali s čo najlepším naladením.

 

3. Podporujte samostatnosť

 

Existuje mnoho sociálnych zručností a zručností založených na nezávislosti, ktoré rozvíjajú internátne školy. Aby ste svojmu dieťaťu pomohli prispôsobiť sa a stať sa nezávislejším, môžete začať budovať príslušné zručnosti dlho pred tým, ako sa tam nasťahuje. Kedy ísť na Madeiru – Najlepšie počasie v roku

Zaveďte niektoré základné každodenné úlohy, ktoré môžu podporiť väčšiu nezávislosť. Urobte ich čo najrelevantnejšími tým, že budete odrážať to, čo budú musieť robiť, keď začnú chodiť do internátnej školy. Možno ešte nikdy nepotrebovali samostatne vykonávať jednoduché úlohy, ako je ustielanie postele a príprava do školy. Zaveďte ich do rutiny ešte pred odchodom, aby boli schopné tieto nové zručnosti využiť na internáte.

 

4. Usporiadajte návštevu školy

 

V týždňoch pred prvým dňom vášho dieťaťa je nevyhnutná plánovaná návšteva areálu internátnej školy. Poskytne vášmu dieťaťu možnosť zvyknúť si na nové prostredie so známou tvárou po svojom boku. Uistite sa, že ste svoje dieťa oboznámili so všetkými aspektmi nového prostredia. Preskúmajte internáty a zariadenia a predstavte sa čo najväčšiemu počtu rodičov, detí a učiteľov.

 

Keď príde prvý deň, zrazu sa internátna škola nebude zdať taká desivá. Vaše dieťa už bude mať deti, na ktoré si má dávať pozor, a bude môcť čerpať zo svojich vedomostí o usporiadaní areálu.

 

5. Pomoc so smútkom po domove

 

Pomoc so smútkom po domove

 

Bez ohľadu na to, ako dobre ste pripravení, stále existuje možnosť, že vaše dieťa bude trpieť záchvatom smútku po domove, keď zatúži po známom pohodlí domova. Ak k tomu dôjde, buďte pri ňom a ponúknite mu uistenie, že je to normálna emócia. História počítačov – od minulosti až po súčasnosť

 

Poskytnite im nápady, ktoré im pomôžu vyrovnať sa so smútkom za domovom, ak sa tieto pocity opäť objavia. Napríklad im zbaľte dva alebo tri špeciálne predmety z domova, ktoré im prinášajú útechu. Pripomeňte im, že ste na druhom konci telefónneho hovoru alebo Skype, kedykoľvek vás budú potrebovať.

 

Čo si zbaliť na internát

 

Čo si zbaliť na internát

 

Keď sa vaše dieťa teší na veľké sťahovanie, balenie sa môže stať jednou z najpríjemnejších častí prípravy na internátnu školu. Každé dieťa a škola majú svoje vlastné potreby, ale existuje niekoľko vecí, ktoré by malo mať každé dieťa, aby sa ľahšie začlenilo do internátnej školy. Ak máte pochybnosti o tom, čo si máte pribaliť, spojte sa so školou a opýtajte sa, či vaše dieťa niečo konkrétne potrebuje.

 

Vezmite si pero a papier a zapíšte si do nákupného zoznamu každú z nasledujúcich vecí:

 

1. Oblečenie a vešiaky – Čo si zobrať na internát

 

Oblečenie a vešiaky - Čo si zobrať na internát

 

Môže sa to zdať samozrejmé, ale pri balení šatníka vášho dieťaťa je potrebné zvážiť niekoľko vecí. V závislosti od nadchádzajúceho ročného obdobia zabaľte vhodné oblečenie, ktoré bude zodpovedať všetkým možným poveternostným podmienkam. Ak nemáte možnosť cestovať do školy a zo školy tak často, plánujte dopredu a pripravte sa na všetky eventuality.

 

Aby oblečenie vášho dieťaťa neskončilo v hromade na zemi, zabezpečte mu dostatok vešiakov na oblečenie.

 

2. Posteľná bielizeň a bielizeň – Čo si zobrať na internát

 

Posteľná bielizeň a bielizeň - Čo si zobrať na internát

 

Postele a matrace budú súčasťou izby vášho dieťaťa, ale možno bude musieť prísť s vlastnou posteľnou bielizňou.

Na zoznam pridajte dve sady obliečok (jednu na posteľ a druhú na bielizeň), prikrývku a vankúše. Opäť zvážte podnebie, v ktorom bude vaše dieťa žiť, a možné zmeny počasia. Ak bude chladno, pribaľte dieťaťu ďalšiu prikrývku, aby sa v noci cítilo príjemne.

Na dni prania sú nevyhnutné veci ako vrecko, prací prostriedok a stojan na sušenie oblečenia. Niektoré alebo všetky uvedené veci už môžu byť k dispozícii. Nezabudnite sa vopred informovať v škole, aby ste zakúpili len to, čo bude vaše dieťa potrebovať.

 

3. Toaletné a hygienické potreby

 

Toaletné a hygienické potreby

 

Hygienické potreby môžu byť na zozname priorít vášho dieťaťa pomerne nízko, takže je na vás, aby ste sa uistili, že má všetko, čo potrebuje, aby zostalo čisté. Zbaľte všetky základné potreby do kúpeľne: zubná kefka, zubná pasta, šampón, mydlo a vlasové prípravky sú dobrým začiatkom. 10 športových účesov , ktoré sú pekné a praktické

Uteráky a utierky sú tiež nevyhnutné. Podobne ako pri posteľnej bielizni je rozumné zbaliť si aspoň dve, aby ste mohli bielizeň striedať. Ak je leto alebo vaše dieťa bude žiť v teplom podnebí, poskytnite mu potrebnú ochranu vo forme fľaštičiek s opaľovacím krémom a bejzbalovej čiapky.

 

4. Osobné doplnky – Čo si zobrať na internát

 

Osobné doplnky - Čo si zobrať na internát

 

Mnohé z vecí, ktoré si zbalíte, sú praktické predmety dennej potreby, ktoré potrebujeme na každodenný život – nezabudnite si však nechať miesto na predmety, ktoré spĺňajú inú potrebu. Izba vášho dieťaťa je veľmi dôležitá na to, aby sa cítilo ako doma. Môžete to pomôcť podporiť tým, že dieťaťu zabalíte osobné predmety, ktoré majú pre neho význam.

 

Vložte do izby svojho dieťaťa trofeje, knihy alebo spomienkové predmety, ktoré sú preň jedinečné. Ak ide o plagáty alebo obrázky, prineste si so sebou lišty na zavesenie obrázkov pre prípad, že vám škola nedovolí zatĺkať klince do steny.

 

5. Školské a kancelárske potreby

 

Školské a kancelárske potreby

 

Aby vaše dieťa čo najlepšie využilo čas strávený v triede, bude potrebovať rôzne písacie potreby a školské pomôcky. Vyberte dostatočne veľký batoh, do ktorého sa zmestia všetky knihy a potrebné technické zariadenia vášho dieťaťa, a pribaľte doň perá, ceruzky, zvýrazňovače a plánovač.

 

Keď už hovoríme o technológiách, možno už vlastnia notebook alebo tablet, ktoré im môžu pomôcť pri školských úlohách. Doplňte ho o USB disk na ukladanie súborov na cestách.

 

6. Budík – Čo si zobrať na internát

 

Posledná, životne dôležitá súčasť výbavy. Nová rutina vášho dieťaťa si bude vyžadovať disciplínu – počnúc vstávaním z postele bez vašej pomoci. S budíkom sa už nebude môcť ospravedlniť, ak nevstane z postele včas na vyučovanie!

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button