CestovanieZAHRANIČIE

Kedy ísť na Madeiru – Najlepšie počasie v roku

Kedy ísť na Madeiru – Najlepšie počasie v roku. Madeira sa môže pochváliť príjemným stredomorským podnebím po celý rok, takže najlepší čas na návštevu je kedykoľvek, keď máte čas. Napriek bujnej zeleni na ostrove neprší enormné množstvo dažďa, ale nie je tu ani nepríjemne horúco.

 

Kedy ísť na Madeiru

 

Kedy ísť na Madeiru

 

Vzhľadom na hornatý terén sa stretnete s rôznorodou mikroklímou. Pričom najvýraznejší rozdiel je medzi veterným a vlhkým severovýchodom a suchším a chráneným juhom. Každoročný karneval a kvetinový festival sa konajú na jar a sú hlavnými udalosťami v kalendári podujatí na Madeire. Zatiaľ čo dovolenky pre peších sa konajú po celý rok. Ale sú obzvlášť krásne na jar a v lete s bujnou vegetáciou a teplým slnkom. Ranné upratovanie – Ako upratujú ranné vtáčatá

 

Počasie po mesiaci

 

Počasie po mesiaci

Ak hľadáte zimné slnko, na Madeire ho bez problémov nájdete. V decembri, januári a februári môžu denné teploty dosahovať 20 °C v nižších častiach ostrova pod tzv. banánovou čiarou, kde je najlepšie na pestovanie banánov.

Ak sa však pozriete na vrcholky hôr z Funchalu, možno uvidíte sneh, ktorý sa trbliece v slnečnom svetle. Slávne karnevalové oslavy na ostrove sa začínajú v piatok pred pôstom a trvajú do masopustu, takže ak plánujete cestovať v týchto dňoch, mali by ste si včas rezervovať ubytovanie.

Najlepším obdobím na cestu na Madeiru môže byť jar. V marci, apríli a máji a najmä ku koncu sezóny sa môžete tešiť na počasie v šortkách a tričkách, hoci sem-tam hrozí aj silný dážď. Zeleň, ktorú budete počas prechádzky míňať, je na jar obzvlášť živá. Množstvo farieb uvidíte vo Funchale aj počas Kvetinového festivalu, mimoriadne obľúbeného májového podujatia, keď sú ulice plné sprievodov a plavákov odetých do aromatických kvetov.

Leto je najlepší čas na pozorovanie veľrýb. Denné teploty sa zvyčajne pohybujú okolo 24 °C, ale v období od júna do augusta môže leste, suchý a horúci vietor vanúci zo západu od Sahary, zvýšiť teplotu až na 33 °C. Skoro ráno v júni a júli je ostrov často zahalený v mrakoch, ktoré sa počas dňa postupne rozptyľujú.

Jesenné mesiace september, október a november bývajú na Madeire oveľa pokojnejšie, ale stále je tu príjemne slnečno a more je dostatočne teplé na pohodlné kúpanie. Zrážky sa začínajú zvyšovať, ale teploty sú stabilné. Môžete očakávať teplotu okolo príjemných 22 °C, ktorá je ideálna na prechádzky, pretože v okolí je dostatok tieňa. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

ČO ROBIŤ NA MADEIRE

 

ČO ROBIŤ NA MADEIRE

 

Madeira je výnimočnou destináciou pre pešiu dovolenku. Cez ostrov sa tiahne sieť levád – zavlažovacích kanálov, ktoré sú vytesané do svahu a odvádzajú vodu na vyprahnutý juh. Dnes ešte stále slúžia svojej pôvodnej funkcii, ale slúžia aj ako pešie a horské cyklistické trasy, ktoré vedú cez niektoré z najúchvatnejších scenérií Madeiry. Prechádzky po Madeire si vyžadujú primeranú fyzickú zdatnosť – predsa len je to horská krajina – a keďže niektoré z levád vedú cez tunely, odporúča sa mať so sebou aj baterku.

Prehliadka ostrovov. Madeira je najväčším ostrovom malého atlantického súostrovia a niektoré trasy vedú na krátku cestu trajektom na severovýchod do Porto Santo. Vegetácia je tu redšia, ale je tu úžasný 9-kilometrový úsek zlatého piesku, po ktorom sa môžete prechádzať bosí, ako aj možnosť pešej turistiky so sprievodcom alebo výletu džípom. Južne od Funchalu sa nachádzajú ostrovy Desertas, ktoré nie sú obývané ľuďmi, ale sú domovom kolónie tuleňov mníchov a mnohých druhov vtákov. Môžete sa sem plaviť na tradičnej drevenej gulette, čo je veľmi elegantný spôsob cestovania.

Madeira je známa pozorovaním veľrýb a delfínov, ktorých sa v období od apríla do októbra v mori vyskytuje viac ako 20 druhov. Z prístavu Funchal vyrážajú malé výlety loďou alebo sa môžete zabaviť skákaním po vlnách na člne RIB, niekedy v sprievode morského biológa. Len máloktorý zážitok je tak povzbudzujúci ako šnorchlovanie s delfínmi.

 

Čo nerobiť na Madeire – Kedy ísť na Madeiru

 

Čo nerobiť na Madeire - Kedy ísť na Madeiru

Madeira je síce portugalské územie, ale nečakajte rovnaké podnebie. Niektorí návštevníci očakávajú nepretržitý slnečný svit a môžu ich zastihnúť lejaky, ktoré môžu niektoré prechádzky urobiť náročnými. V zime a na jar sú teploty príjemné a ľudí je tu oveľa menej, ale je tu väčšia pravdepodobnosť plných daždivých dní. Lepšie je zbaliť si nepremokavé oblečenie a nepotrebovať ho, ako ho potrebovať a nemať ho. Kedy ísť na Madeiru.

Nevydajte sa na cestu bez skúseností s chôdzou. Stredom Madeiry prechádza horský hrebeň a niektoré náročnejšie chodníky môžu byť dosť strmé a úzke. Aj keď určite nemusíte mesiace vopred trénovať, aby ste tu mohli chodiť, budete chcieť byť v primerane dobrej kondícii a mať rozchodené dobré topánky alebo obuv. Pri zostupoch môžu byť užitočné aj palice. Ak chcete, vždy máte možnosť vybrať si na Madeire dovolenku na mieru s vlastným sprievodcom, kde sa trasy môžu prispôsobiť vašim požiadavkám.

Deti nechajte doma. Madeira je dobrodružným ihriskom pre deti od ôsmich rokov. Od jazdy na morskom kajaku po šnorchlovanie s delfínmi, od lanoviek po kaňoning. Jeden deň sa môžu brodiť v prírodných skalných bazénoch a skúmať lávové jaskyne. Druhý deň jazdiť na horskom bicykli cez les alebo plávať pod vodopádom. Ak sa vaše deti nebudú dožadovať. Aby ste sa tam na budúci rok vrátili, budeme veľmi prekvapení.

 

RADY NA CESTU NA MADEIRU – Kedy ísť na Madeiru

 

RADY NA CESTU NA MADEIRU - Kedy ísť na Madeiru

 

Kedy ísť
„Za seba môžem povedať, že koniec apríla alebo máj je najlepšie ročné obdobie na dovolenku na Madeire. A to kvôli kvetom, ktoré sú úžasné, a agapanthusom, ktoré sa používajú na udržiavanie pôdy na svahoch.“ Kedy ísť na Madeiru.

Vezmite si baterku
„Ak plánujete pešiu dovolenku na Madeire. Než je potrebná dobrá fyzická zdatnosť, ale sú tu rôzne prechádzky rôznej miernosti a tiež prechádzky so sprievodcom. Takže je to naozaj otázka plánovania. Levády vedú po ostrove v dĺžke viac ako 1 000 km. Pričom mnohé z nich vedú cez tunely, takže vždy odporúčame vziať si so sebou baterku! Nachádza sa tu aj niekoľko úžasných vodopádov, pod ktorými sa dá prejsť. Vtáctvo vo vnútrozemí aj na pobreží je skutočným zážitkom.“

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button