CestovanieZAHRANIČIE

Najkrajšie dediny Top 10 najkrajších obcí v Európe

Najkrajšie dediny Top 10 najkrajších obcí v Európe . Pozrite si najkrajšie dediny v Európe . Dediny ako z rozprávky . Krásne obce z Európy .Miesto s čerstvým vzduchom, sladkou vodou a množstvom krásnych prírodných scenérií. Našťastie Európa je domovom pre niektoré z najkrajších dedín na svete. Nasledujúcich 10 najkrajších dedín v Európe.


10. Bosa, Oristano, Taliansko Najkrajšie dediny

Bosa, Oristano, Taliansko

Bosa je malé malebné mesto nachádzajúce sa na malom kopci na severozápadnom pobreží mesta Sardínia v Taliansku. Je postavený okolo impozantného stredovekého hradu s názvom „Castello Malaspina“. Cez Bosa prechádzala rieka Temo, jediná splavná rieka v meste Sardínia. Toto magické mestečko je tiež známe svojim dedičstvom, kultúrou a architektonickou krásou. Živé, pestré domy na pozadí hradu Malaspina v meste sú skutočne úchvatnou scénou. V areáli Sa Costa, v historickom centre mesta Bosa, môžete vidieť úžasné stredoveké ulice a kamenné schodiská. Nájdete tu tiež kaviarne, reštaurácie a bary . Z vrcholu kopca Malaspina si môžete vychutnať krásu mesta Bosa v najlepšom. . Bosa Marina je najbližšia a najčistejšia pláž pri meste Bosa. Architektonická krása, kultúrna a historická hodnota mesta Bosa láka návštevníkov z celého sveta.

9. Cochem, Rhineland-Palatinate, Nemecko Najkrajšie dediny

Cochem, Rhineland-Palatinate, Nemecko

Cochem je tradičné nemecké mesto nachádzajúce sa v krásnom údolí rieky Moselle v juhozápadnej časti krajiny. Toto malé mestečko je skvelou dovolenkovou destináciou, ktorá môže ponúknuť veľa fascinujúcich vecí na objavovanie. Cochem je známy svojim úžasným údolím rieky, malebnými vinohradmi a polovičnými drevenými domami. Zámok Cochem na kopci s výhľadom na údolie rieky stojí ako ikona mesta. Vzácne 2 eurové mince

 

Pohľad na údolie Cochem z hradu je neuveriteľný. Okrem všetkých týchto atrakcií má mesto Cochem príjemné mierne podnebie. Cyklistika je najlepší spôsob, ako preskúmať krásu tohto mesta. Jedna jazda pozdĺž krásnych riečnych dolín a viníc mesta Cochem môže byť pre vás skvelým zážitkom.

8. Marsaxlokk, Malta Najkrajšie dediny

Marsaxlokk, Malta

Marsaxlokk je tradičná rybárska dedina nachádzajúca sa v juhovýchodnej časti Malty. Táto dedina je známa svojim rybárskym trhom a farebnými loďami. Tieto lode sú pomenované ako „Luzzus“ a majú veľký význam v každodennom živote dediny. Majú tiež dlhú históriu. Miestni obyvatelia používajú Luzzus od roku 800 pred naším letopočtom.

Na každom Luzzu môžete vidieť namaľované mýtické oči Osiris . Miestni ľudia verili, že maľované oči Boha môžu chrániť svoje lode pred zlom.
Marsaxlokk je tiež historicky významná dedina. Hrad Tag-Silg Marsaxlokk skrýva zvyšky megalitického chrámu. Z tohto kopca bolo nájdených mnoho nástrojov z doby bronzovej.

Ako rybárska dedina si tu môžete vychutnať vynikajúce morské plody. Táto dedina má množstvo dobrých reštaurácií a kaviarní.

7. Murren, Bernská vysočina, Švajčiarsko Najkrajšie dediny

Murren, Bernská vysočina, Švajčiarsko

Murren je úžasná horská dedina nachádzajúca sa v nadmorskej výške 1649 m. n. m., v Bernskej obci vo Švajčiarsku. Je to najvyššia obývaná dedina v kantóne Bernského mesta. Z tejto horskej dediny si môžete vychutnať krásne tri alpské vrcholy – Monch, Eiger a Jungfrau. Táto dedina je známa svojou bezkonkurenčnou scenériou .

Strata vlasov? Jedzte týchto 9 potravín, aby ste zabránili vypadávaniu vlasov

6. Gasadalur, Faerské ostrovy, Dánsko

Gasadalur Najkrajšie dediny

Gasadalur je malá dedinka nachádzajúca sa na ostrove Mykines v súostroví Faerských ostrovov. Nachádza sa na okraji vysokého útesu a je obklopená hornými vrcholmi . Gasadalur je určite jedna z najkrajších dedín na Zemi. Kvôli odľahlosti má táto dedina iba 18 obyvateľov. Napriek tomu, že osada dediny v jedinečnej polohe s výhľadom na more je úchvatná.

Až do otvorenia tunelu do dediny v roku 2004 musel obyvateľ Gasadalura vystúpiť na 200 metrov vysokú horu, aby sa dostal do svojich domov. Dnes tunel dlhý 4,9 km uľahčuje prístup do dediny a otvára dvere cestovnému ruchu.

Nie je prekvapením, že príjem príjmov obyvateľov mesta Gasadalur sa prevažne opiera o rybolov. Jedinečné osídlenie dediny priťahuje aj turistov z celého sveta.

5. Giethoorn, Holandsko

Giethoorn Najkrajšie dediny

Giethoorn je pekná a pokojná dedina nachádzajúca sa v holandskej provincii Overijssel. Je to dedina bez auta. Namiesto ciest tu nájdete krásne kanály . Rovnako ako v Benátkach je pevnina Giethoorn spojená približne 150 mostmi. Keďže táto dedina má toľko podobností s Benátkami, bola nazvaná ako Holandská Benátky.

Obec Giethoorn je pokojná a zelenkastá. Na rozdiel od preplnených miest si v tejto dedine môžete vychutnať hlboké ticho. Je úplne bez hlučných vozidiel.

Do tejto krásnej dediny sa môžete dostať pešo,na bicykli alebo kanoe.

Giethoorn je tiež jedným z najzelenejších miest v Holandsku. Je obklopená rozsiahlym národným parkom De Weerribben-Wieden a domovom mnohých stromov. Takže atmosféra v dedine Giethoorn je tiež veľmi čistá, ako jej okolie.

4. Bibury, Anglicko, U.K

Bibury Najkrajšie dediny

Bibury je očarujúca dedinka nachádzajúca sa na brehu rieky Coln v grófstve Gloucestershire v Anglicku. Jeden slávny anglický dizajnér William Morris opísal Bibury ako „najkrajšiu dedinu v Anglicku“. Kamenné domčeky zo 17. storočia a krásna rieka Coln pretekajú po dedine sú hlavnými atrakciami mesta Bibury. Je to tiež najviac fotografovaná dedina v Anglicku.Kamenné chalúpky v tejto dedine sú známe ako Arlingtonové radové chaty.

Najväčší ostrov na svete – 10 Najväčších ostrovoch na svete

3. Freudenberg, Rhine-Westphalia, Nemecko

Freudenberg Najkrajšie dediny

Freudenberg je pekné stredoveké mesto nachádzajúce sa v nemeckej provincii Porýnie-Vestfálsko. Toto malé mesto sa rozprestiera len na ploche 93 km2. Môže byť nazvané ako najkrajšie mestečko v Nemecku. . Prekvapivo, takmer všetky domy v meste majú rovnakú veľkosť a vzor.

Čisté a dobre udržiavané ulice Freudenbergu uľahčujú prechádzku mesta pešo. Kvalita ovzdušia v tomto meste je skvelá. Alter Fleken je najdôležitejšia a najstaršia časť mesta. Väčšina domov v meste je sústredená v tejto oblasti. Okrem skvelého prostredia domov si môžete vychutnať krásnu krajinu a vynikajúce jedlá z Freudenbergu.

2. Hallstatt, Rakúsko

Najkrajšie dediny

Nachádza sa medzi malebným jazerom Hallstatt a mohutnými pohoriami Dachstein Hallstatt Je to nádherná alpská dedina, ktorá stojí za návštevu. Táto neuveriteľne krásna dedina na brehu jazera je jedným z najfotografovaných miest v Rakúsku. Okrem krásnej osady má veľký historický význam. Hallstatt má jeden z najstarších solných bání na svete.

Soľné ložiská v obci našli už v 2. storočí pred našim letopočtom . Múzeum v dedine Hallstatt je tiež domovom 7 000 rokov starých artefaktov. Vzhľadom na historický význam a architektonickú krásu UNESCO bolo v roku 1997 uznané alpský región Hallstatt-Dachstein ako miesto svetového dedičstva.
Počas prechádzky okolo Hallstattu môžete cítiť veľmi pokojnú atmosféru. Táto obec je bez hluku vozidiel. Ulice v obci sú úzke a čisté. Takmer všetky domy v Hallstatt sú z dreva a vyzerajú úžasne. Obec má veľa zaujímavých pamiatok. Jazda na lodiach v jazere Hallstatte je hlavnou turistickou aktivitou v obci. Výhľad na Hallstatt z jazera je tiež úžasný .

1. Reine, kraj Nordland, Nórsko

Reine Reflection Najkrajšie dediny

Umiestnený medzi dramatickými útesmi a modrými vodami, nórska rybárska dedina Reine si zaslúži titul „Najkrajšia dedina“ na svete. Nachádza sa na ostrovoch Lofoten v kraji Norland. Pre turistov táto dedina vyzerá ako magická krajina. Reine je tiež pokojná a tichá dedina. Počet obyvateľov tejto dediny je len 300. Jedinečná poloha a prekrásne nádherná krajina ju však robia jednou z hlavných turistických destinácií na ostrovoch Lofoten.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button