CestovanieHISTÓRIA A DINOSAURYZAHRANIČIE

Najkrajší hrad v Česku – Top 10 hradov v Česku

Najkrajší hrad v Česku – Top 10 hradov v Česku . Zoznam najkrajších hradov v Českej republike . Najkrajší hrad v Česku – Top 10 hradov v Česku :

 

10.Hrad Pernštejn

 

10.Hrad Pernštejn

Hrad Pernštejn, postavený v 13. storočí, je ohromujúca kamenná stavba umiestnená na skale. Gotický a renesančný štýl je pôsobivý, ale pôsobivejšia je skutočnosť, že Pernštejn nebol nikdy dobytý. Jeho pozícia bola zvolená s ohľadom na obranu a bolo to jednoznačne správne rozhodnutie. Nedávna renovácia hradu odhalila, že pod vrstvou omietky boli maľby a nápisy zo 16. storočia. Tieto umelecké diela sú teraz zachované a môžete si ich prezrieť pri prehliadke hradu Pernstejn.

Najkrajší hrad v Česku 

Tiež si pozrite : Najväčší hrad na svete 10 najväčšie hrady na svete.

 

9. Hrad Kokořín

 

9. Hrad Kokořín

Hrad Kokořín sa môže pochváliť neobvyklou a slávnou históriou. Hrad, ktorý bol postavený v 14. storočí, bol po tridsaťročnej vojne zaradený na zoznam „Prekliate hrady“ od cisára Ferdinanda. Podľa zákona nesmel byť hrad Kokořín obnovený. Na hrade z času na čas prespali rytieri, umelci a cestovatelia. V 20. storočí však bola konečne povolená rekonštrukcia. Dnes je v súkromnom vlastníctve a slúži ako hlavná turistická destinácia a určite stojí za návštevu.

8. Hrad Bouzov

 

8. Hrad Bouzov

Umiestnený v srdci Moravy je hrad Bouzov. Hrad Bouzov, ktorý bol postavený v 15. storočí, je ohromujúcim gotickým majstrovským dielom. Minimálne od 15. storočia je český hrad sídlom nemeckých rytierov a dodáva budove tajomstvo a intrigy. Izby hradu Bouzov boli starostlivo zrekonštruované a sú otvorené pre prehliadky. Najpamätnejším spôsobom, ako spoznať hrad, je však večerná prehliadka so sprievodcom, kde sa zamestnanci a dokonca aj niektorí hostia obliekajú do dobového oblečenia.

 

7. Hrad Kost

 

7. Hrad Kost

 

V severných Čechách nájdete hrad Kost, stavba z 15. storočia zasadená medzi divočinu a pieskovec. Názov Kost znamená v češtine kosť, pretože sa myslelo, že hrad je tvrdý ako kosť a nemožno ho dobyť. Keď sa poškodili hrádze obklopujúce hrad, hrad sa zmenil na stavbu s vodnou priekopou, čo pre obyvateľov hradu bolo nezvyčajné, ale fantastické šťastie. Prehliadky hradu zahŕňajú zrekonštruované miestnosti a tmavú a strašidelnú mučiareň, ktorá sa v stredoveku hojne využívala.

6. Trosky

 

6. Trosky Najkrajší hrad v Česku

Hrad Trosky môže vypadať ako troska, ale nechcite ho prehliadnuť. Hrad je postavený na dvoch samostatných čadičových sopečných zátkách, ktoré mu dávajú dvojúrovňový vzhľad. Spodná z týchto dvoch štruktúr sa nazýva Baba alebo Stará žena. Vyššia z nich sa volá Panna alebo Virgin. Aj keď je hrad opustený, pre nadšencov architektúry a fotografie je to ohromujúci predmet. Existujú povesti o podzemných tuneloch a pivniciach, ktoré sú stále neobjavené, je však potrebné ich preskúmať opatrne a na vaše vlastné riziko.

5. Hrad Zvíkov

 

5. Hrad Zvíkov Najkrajší hrad v Česku

Tam, kde sa zbiehajú rieky Otava a Vltava, nájdete hrad Zvikov. Už v prvom storočí sa na tomto konkrétnom mieste nachádzala pevnosť. Až v 13. storočí bol postavený stály hrad. Súčasťou hradu Zvikov je hranolová obytná veža spolu s krásnym nádvorím pod holým nebom. Mnohé zo stien sú zdobené nástennými maľbami a niektoré z najslávnejších malieb sa nachádzajú v pokojnej a historickej kaplnke svätého Václava.

4. Hrad Křivoklát

 

4. Hrad Křivoklát Najkrajší hrad v Česku

Jedným z najstarších a najdôležitejších hradov v Českej republike je hrad Křivoklát . Bol postavený v 13. storočí pre Priemyslovcov, vtedajšiu šľachtickú a bohatú rodinu. Na tomto hrade, ktorý sa môže pochváliť množstvom pozoruhodných architektonických prvkov, žilo veľa českých kráľov. Nenechajte si ujsť neuveriteľné hviezdne Kráľovskej sály, ohromujúci výhľad z vrcholu Veľkej veže a knižnicu, v ktorej je viac ako 52 000 rôznych kníh.

Najkrajší hrad v Česku zoznam

3. Hrad Hluboká

 

3. Hrad Hluboká Najkrajší hrad v Česku

Tento český hrad bol postavený v 13. storočí, ale od tých čias prešiel mnohými významnými renováciami. To, čo vzniklo ako gotický hrad vo vlastníctve rodiny Schwarzenbergovcov, bolo o storočie neskôr rozšírené v renesančnom štýle. V 18. storočí získal barokovú podobu. Potom v 19. storočí bol hrad Hluboka vymodelovaný priamo podľa zámku Windsor v Anglicku. Hrad je teraz otvorený pre verejnosť a môže sa pochváliť veľkými záhradami, kde sa môžete prejsť alebo piknikovať po prehliadke interiéru.Najkrajší hrad v Česku – Top 10 hradov v Česku . Zoznam najkrajších hradov v Českej republike . Najkrajší hrad v Česku – Top 10 hradov v Česku

2.  Pražský hrad

 

2.  Pražský hrad Najkrajší hrad v Česku

Najnavštevovanejším hradom v celej krajine je Pražský hrad, nachádzajúci sa v hlavnom meste Českej republiky. Hrad je skutočne obrovský a považovaný za jeden z najväčších hradných komplexov na svete. Pražský hrad postavili v deviatom storočí pre knieža Bořivoja. Vzhľad hradu sa však za posledných 1 200 rokov drasticky zmenil, a to vďaka niektorým gotickým prestavbám v 14. storočí a niekoľkým novším prírastkom z 20. storočia.Najkrajší hrad v Česku – Top 10 hradov v Česku . Zoznam najkrajších hradov v Českej republike . Najkrajší hrad v Česku – Top 10 hradov v Česku.

1. Hrad Karlštejn

 

1. Hrad Karlštejn Najkrajší hrad v Česku

Iba 30 minút od Prahy sa nachádza hrad Karlštejn. Je obklopený sviežim zeleným lesom a vynára sa z neho ako z rozprávky. Vonok hradu je zo 14. storočia veľmi nádherný, ale to, čo skutočne ukrýva je vo vnútri. Hrad Karlštejn sa môže pochváliť obrovskou zbierkou klenotov zo Svätej rímskej ríše. Okrem toho uvidíte duplikáty českých kráľovských klenotov a v niektorých prípadoch sa ich môžete dotknúť aj sami.Najkrajší hrad v Česku – Top 10 hradov v Česku . Zoznam najkrajších hradov v Českej republike . Najkrajší hrad v Česku – Top 10 hradov v Česku.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button