ZAUJÍMAVOSTI O ZVIERATÁCHZaujímavosti z ríše zvierat

Čo robiť pri stretnutí medveďa a ako prežiť jeho útok

Aj keď sú útoky medveďov zriedkavé, človek by mal byť na stretnutie s medveďom vždy pripravený. Čo robiť pri stretnutí medveďa. Nikdy neviete, kedy budete tieto informácie potrebovať. To, ako zvládnete útok medveďa, závisí od typu medveďa, na ktorého v prírode narazíte.

 

Čo robiť pri stretnutí medveďa? Ako prežiť útok medveďa:

1. Noste sprej na medveďa. Odborníci odporúčajú turistom v krajine medveďov nosiť so sebou sprej s medvedím korením. Medvedí sprej UDAP je vysoko koncentrovaný sprej kapsaicínu, ktorý vytvára veľký oblak. Táto vec zvyčajne zastaví medveďa v jeho útoku

 

Čo robiť pri stretnutí medveďa a ako prežiť jeho útok

 

2. Neutekaj. Keď bežíte, medveď si myslí, že ste korisťou a bude vás prenasledovať. Nemysli si, že môžeš predbehnúť medveďa; môžu dosiahnuť rýchlosť 50 km/h. Takže je to zbytočné. Najväčší medveď na svete 12 najväčších druhov medveďov

 

3. Ľahnite si na zem v polohe kĺbka a rukami si zakryte zadnú časť krku. Ak nemáte sprej na medveďa alebo medveď útočí aj po postreku, je to vaša ďalšia najlepšia obrana.

 

medved v lese

 

4. Hrajte mŕtveho. Medveď prestane útočiť, keď bude mať pocit, že už neexistuje žiadna hrozba. Ak si budú myslieť, že ste mŕtvi, nebudú si myslieť, že by ste sa vyhrážali. Aj po tom čo sa medveď vzdiali hrajte mrtvého. Medveď je známy tým, že čaká okolo, či sa jeho obeť dostane späť hore. Drahé kamene 10 najcennejších drahých kameňov na svete.

5. Začnite robiť hluk. Medveď môže útok len simulovať a ak začnete robiť rámus, môžu sa zľaknúť a utečú.

 

stretnutie s medvedom

6. Nelezte na strom. Medvede sú dobrými horolezcami, liesť na strom je zbytočné.

7. Bráňte sa. Ak medveď skutočne zaútočí, bráňte sa. Čo robiť pri stretnutí medveďa. Ako zbraň používajte čokoľvek a všetko – kamene, palice, päste a zuby. Namierte svoje údery na tvár medveďa, najmä do očí a na ňufák. Keď medveď vidí, že ich obeť je ochotná bojovať na život a na smrť, obyčajne sa vzdá.

utok medvedice

Otázky ohľadom stretu s medveďom

 

Zabije výstrel medveďa? Pištoľ, ako napríklad 9 mm, môže zabiť medveďa, ak zasiahne hlavu alebo srdce. No sa nespoliehajte na to, že vám zbraň v prípade útoku zachráni život. Medvedí sprej bude skutočne účinnejší.

Ako môžete zistiť, či vás prenasleduje medveď? Medvede zvyčajne nebývajú najtichšími lovcami. Majú hlučnú chôdzu a keby ste medveďa zazreli a on odbehol, buďte v strehu, môže vás pozorovať z okolia.

Ako sa vôbec vyhýbať útokom / stretom medveďov? Čo robiť pri stretnutí medveďa. Túry v skupinách, pobyt na chodníkoch a hlasný hovor / spev, ak sa nachádzate v oblasti s vysokou aktivitou medveďov. Zvony zavesené na batohu tiež fungujú, ale sú menej účinné ako iné hlasné zvuky.

 

Môže medveď predbehnúť človeka? Absolútne nie ! Medvede môžu bežať 50 km/h. Rozhodne sa nesnažte utiecť pred medveďom. Plešatenie a ako mu čeliť , Vypadávanie vlasov u mužov. 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button