RADY DO DOMÁCNOSTIZaujímavosti z ríše zvierat

Ako na vinne mušky – 10 tipov ako sa ich zbaviť

Ako na vinne mušky? 10 tipov, ako sa zbaviť ovocných mušiek. Ovocné mušky sú jedným z najodolnejších kuchynských škodcov. Títo drobní okrídlení nájazdníci sa rýchlo množia a zostávajú tu ešte dlho po tom, ako ste vyhodili ovocie a zeleninu, ktoré ich prilákali ako prvé.

 

Ako na vinne mušky

 

Ako na vinne mušky

 

Ak ste s týmito škodcami v koncoch, nezúfajte. Ako na vinne mušky? Zbaviť sa ich si vyžaduje trpezlivosť a dôvtip, ale tieto tipy vám pomôžu odstrániť všetky potenciálne liahne ovocných mušiek vo vašej domácnosti, aby ste ich mohli prinútiť odísť – a zabrániť im vrátiť sa.

1. Zlikvidujte všetko hnijúce ovocie a zeleninu

 

Zlikvidujte všetko hnijúce ovocie a zeleninu

Po prvé: V okamihu, keď zbadáte čo i len niekoľko ovocných mušiek, je čas vyčistiť nechladené produkty. Všetko, čo už nie je zrelé, z čoho vyteká tekutina alebo čo bolo rozrezané či rozbité, musí ísť preč. Nevyhadzujte veci len tak do smetí alebo do kompostu – ak teda nemáte kompostovací kôš vonku a v dostatočnej vzdialenosti od domu. Všetko zabaľte a vyneste von do koša. A nezabudnite upratať všetok zvyšný neporiadok, ktorý zostal na doskách alebo v nádobách. Ako sa zbaviť myší.

 

2. Vydrhnite svoje recyklačné nádoby

 

Vydrhnite svoje recyklačné nádoby

Všetko, čo je sladké, kvasené alebo má trochu vlhkosti, je vhodným prostredím pre ovocné mušky. Plechovky od sódy, fľaše od vína a plechovky od piva úplne vyprázdnite a vypláchnite. Po tom, čo ste vyniesli všetky fľaše a plechovky na zber, dôkladne vydrhnite odpadkový kôš, aby ste odstránili všetky zvyšky piva, vína alebo džúsov. Ako sa zbaviť vošiek.

 

3. Všetky zvyšky kompostu vyneste von

 

Všetky zvyšky kompostu vyneste von

Ak kompostujete kuchynské zvyšky a zistíte, že okolo vás bzučia ovocné mušky, je čas vyčistiť kompostovací zásobník. Kým nedostanete zamorenie pod kontrolu, budete musieť zvyšky z produktov odnášať priamo na vonkajší kompost. Vyprázdnite všetky vnútorné kompostovacie nádoby a tiež ich poriadne vydrhnite. Ako sa zbaviť herpesu.

 

4. Vymeňte staré špongie, mopy a utierky na riad – Ako na vinne mušky

 

 Vymeňte staré špongie, mopy a utierky na riad - Ako na vinne mušky

Vedeli ste, že ovocné mušky sa môžu množiť na kyslých hubkách, mopoch a utierkach na riad? Ak ste v poslednom čase nevymenili kuchynskú hubku alebo náplň do mopu, vymeňte ich. Všetky utierky na opakované použitie hoďte do práčky a tie na jedno použitie vložte do uzavretého vrecka. Čo je dobré na upchaný nos – ako sa zbaviť upchatého nosa.

 

5. Okamžite vyčistite riad – Ako na vinne mušky

 

Okamžite vyčistite riad - Ako na vinne mušky

S umývaním riadu nečakajte do konca dňa, najmä ak sú na ňom zvyšky vecí, ako je želé alebo víno. Prinajmenšom riad poriadne opláchnite, aby ste odstránili všetky zvyšky jedla alebo nápojov. Ako na vinne mušky? Keď zvyšky jedla vyškrabete do koša, nezabudnite ho okamžite vyniesť von. Ak máte umývačku riadu, opláchnite z riadu zvyšky jedla a čo najskôr ju spustite. Ako sa zbaviť krtka.

 

6. Kontrola zásobníkov na zemiaky a cibuľu

 

Kontrola zásobníkov na zemiaky a cibuľu

Väčšina ľudí skladuje zemiaky, cibuľu a inú koreňovú zeleninu v chladnom, tmavom koši alebo skrini. Ak ovocné mušky pretrvávajú, nezabudnite skontrolovať tieto skladovacie priestory, či v nich nie sú staré, hnijúce produkty. Na udržanie populácie ovocných mušiek stačí jeden starý zemiak. Zlikvidujte všetky mäkké alebo kašovité zemiaky alebo cibuľu a pred vložením čerstvých zemiakov alebo cibule vyčistite kontajner. Ako sa zbaviť osieho hniezda

 

7. Nastavte octové pasce na problémové miesta – Ako na vinne mušky

 

 Nastavte octové pasce na problémové miesta - Ako na vinne mušky

Niekedy je najrýchlejším spôsobom, ako zlikvidovať populáciu hmyzích škodcov, vyhubiť rozmnožujúce sa dospelé jedince. Našťastie ovocné mušky nie sú až také inteligentné. Ak niečo vzdialene zaváňa kvasiacim ovocím, hneď sa do toho pustia. Umiestnite niekoľko pascí s jablčným octom na problémové miesta vo vašej domácnosti a môžete sa rýchlo zbaviť veľkého množstva ovocných mušiek. Octovú pascu si môžete vyrobiť za pár minút z vecí, ktoré už pravdepodobne máte doma. Ako sa zbaviť mravcov: 8 domácich typov.

 

8. Opravte pomalé odtoky a udržiavajte vodovodné potrubie čisté

 

8. Opravte pomalé odtoky a udržiavajte vodovodné potrubie čisté

Ovocné mušky sa nevyhýbajú životu v bahne, a to sa týka aj bahna vo vašom vodovode. Ak máte v dome pomaly tečúce odtoky, môže sa vo vnútri potrubia nachádzať dostatok organických látok, ktoré podporujú rozmnožovanie populácie ovocných mušiek. Ako na vinne mušky.

Na niekoľko dní prelepte podozrivé odtoky plastovou fóliou a skontrolujte, či sa v nich nenachádzajú ovocné mušky. Ak na spodnej strane fólie uvidíte dospelé jedince, vo vašom odtoku sa rozmnožujú. Odstráňte všetky problémy s odtokom. Do problémových odtokov nalejte vriacu vodu, ktorá pomôže uvoľniť nahromadené usadeniny. Ak je to dostupné, môžete tiež použiť pevnú kefu na vydrhnutie vnútra potrubia, aby ste ho zbavili nečistôt.

 

9. Dôkladne vyčistite kuchyňu – Ako na vinne mušky

 

Dôkladne vyčistite kuchyňu - Ako na vinne mušky

Boli by ste prekvapení, kde všade sa môžu v kuchyni hromadiť kúsky jedla. Ak máte obzvlášť úporné zamorenie ovocnými muškami, môže si vyžadovať trochu tuku na lakte, aby ste odstránili všetky ich zdroje potravy. Skontrolujte okraj kuchynského drezu. Mohli by sa pod ním nachádzať kúsky jedla. Ak je to možné, vyčistite odkvapkávacie misky horákov a zdvihnite varnú dosku, aby ste odstránili rozliate potraviny, a skontrolujte, či pod chladničkou nie sú lepkavé miesta, kde sa mohla vyliať šťava. Panské zimne topánky – Ako si vybrať zimné topánky

 

10. Pri konzervovaní sa uistite, že sú poháre bezpečne uzavreté

 

Pri konzervovaní sa uistite, že sú poháre bezpečne uzavreté

Ako na vinne mušky? Nie každý sa venuje domácemu konzervovaniu, ale ak sa mu venujete, mali by ste vedieť, že zamorenie ovocnými muškami sa niekedy dá vysledovať aj z jednej nesprávne uzatvorenej nádoby s ovocnými konzervami.

Ak máte po ruke zásoby domácich želé alebo omáčok, venujte trochu času dvojitej kontrole, či sú všetky uzávery dobre uzavreté. Aj keď by si ovocná muška s radosťou pochutnala na niečom, čo ste nechtiac nechali otvorené, aj tak by ste nechceli jesť nič, čo pochádza z nesprávne uzavretej nádoby, však?

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button