ZdravieZDRAVIE A STRAVOVANIE

Ako sa zbaviť herpesu? Najrýchlejšie liečby proti oparu

Nech už uprednostňujete akékoľvek meno pre tieto boľavé miesta, ktoré sa zvyknú vytvárať na perách alebo okolo úst, môžete za ne viniť vírus herpes simplex, zvyčajne typu 1. Vírus, tiež známy ako HSV-1, spôsobuje pľuzgiere alebo vredy, ktoré môžu byť bolestivé a nepekné. Ako sa zbaviť herpesu.  Cesnak na herpes. Ak si však niektorú všimnete na ústach, niet sa za čo hanbiť. Veľa ľudí má opary. Je pravdepodobné, že poznáte niekoho, kto už nejaký mal, alebo ste ho možno tiež mali.

 

HSV-1 je najčastejšie sa opakujúca vírusová infekcia. V skutočnosti tento vírus nosí viac ako polovica všetkých ľudí vo veku od 14 do 49 rokov, čo pomaha na herpes. Opary sa zvyčajne prejavia do 2 týždňov u zdravých ľudí – to znamená u ľudí so zdravým imunitným systémom a bez ďalších základných zdravotných stavov, ako je ekzém. Bohužiaľ, nič nemôže opar vyčistiť. Ale niektoré lieky a liečby môžu skrátiť životnosť oparu a tiež sa budete cítiť lepšie.

 

Ako sa zbaviť herpesu co na herpes

 

Liečba herpesu – čo na herpes

 

Jedna z najdôležitejších vecí, ktorú si musíte pri liečbe oparu pamätať: Nečakajte. Okamžite to začnite liečiť a možno budete môcť skrátiť čas, ktorý máte k dispozícii. Keď spozorujete toto rozprávavé mravčenie, pokračujte a začnite nanášať lokálne antivírusový liek na miesto na koži.

 

Ako začať liečiť herpes Ako sa zbaviť herpesu

 

co pomaha na herpes

 

Zvážte použitie voľnopredajnej (OTC) antivírusovej masti. Možno ste už v miestnej drogérii videli skúmavky s dokozanolom (Abreva). Mnoho ľudí začína s touto bežnou voľbou OTC a používa ju až do vyliečenia oparov.

 

S týmto produktom môžu byť doby hojenia porovnateľné s inými spôsobmi liečby.

 

OTC lokálny krém nie je vaša jediná možnosť. Môžete tiež vyskúšať antivírusové lieky na predpis. Niekedy môžu tieto silnejšie lieky urýchliť proces hojenia. Poraďte sa so svojím lekárom, či niektorý z nich môže byť pre vás dobrou voľbou:

 

Acyclovir (Zovirax): dostupný v perorálnej forme a ako topický krém
Famciclovir: dostupný ako perorálny liek
Penciklovir (Denavir): dostupný ako krém
Valacyklovir (Valtrex): dostupný vo forme tabliet

Odborníci dôrazne odporúčajú užívať alebo používať tieto lieky čo najskôr, aby ste urýchlili liečebný cyklus. Keď sa vám opar začne krustiť a vytvárať chrastu, môžete tiež vyskúšať použiť hydratačný krém.
Domáce opravné prostriedky

 • Možno vás zaujíma doplnkový prístup k liečbe oparu. V tejto aréne máte na výber z niekoľkých možností
 • Nie je však dostatok údajov na podporu rutinného používania týchto doplnkových terapií pri liečbe oparov. Pred použitím by sa mali prekonzultovať s lekárom a nemali by nahrádzať známejšie spôsoby liečby.
 • Pri nanášaní akýchkoľvek nových látok na pokožku buďte opatrní. Je známe, že pri niektorých z týchto ošetrení sa vyskytujú reakcie, ako je dráždivá a alergická kontaktná dermatitída.
 • Je napríklad známe, že propolis, ktorý je uvedený nižšie, môže u niektorých jedincov spôsobiť alergickú kontaktnú dermatitídu. Pred použitím tejto liečby je najlepšie poradiť sa najskôr so svojím dermatológom.
 • Môžete ho tiež vyskúšať na malej ploche kože, napríklad na vnútornom predlaktí, aby ste zistili, ako reagujete, skôr ako ho použijete inde. Čo robiť keď sa nudím

 

Jablčný ocot na herpes – Ako sa zbaviť herpesu

 

Ako sa zbaviť herpesu co pomaha na herpest

 

Mnoho ľudí láka použitie jablčného octu ako liečby kvôli navrhovanej schopnosti bojovať proti baktériám, vírusom a iným choroboplodným zárodkom. Plný jablkový ocot je príliš silný na to, aby sa dal použiť priamo na opar. Môže vážne podráždiť vašu pokožku. Uistite sa, že ste ho pred použitím zriedili a potom nanášajte iba raz alebo dvakrát denne.

 

Čajovníkový olej na herpes Ako sa zbaviť herpesu

Ak sa vám páči vôňa čajovníkového oleja, môže to byť váš liek na opar podľa vášho výberu. Aj keď je výskum v dôveryhodnom zdroji obmedzený, zdá sa, že olej z čajovníkového oleja ukazuje určitý prísľub v boji proti vírusu herpes simplex. Herpes v nose. Rovnako ako v prípade jablčného octu, aj tento si budete chcieť zriediť predtým, ako si ho namočíte do pokožky.

 

Kanuka zlato na herpes

Med si už získal povesť pomáhajúcich pri hojení rán a poranení kože. Nedávna štúdia v časopise BMJ Open teraz zistila, že med kanuka, ktorý pochádza zo stromu manuka na Novom Zélande, by mohol byť užitočný aj pri liečbe oparov.

 

Veľká randomizovaná klinická štúdia v skutočnosti zistila, že medicínska verzia tohto medu sa zdala byť rovnako účinná ako acyklovir.

 

Propolis na herpes

Rovnako ako med, aj propolis je ďalším včelím produktom, ktorý sľubuje hojenie rán a kožných lézií. Antivírusové vlastnosti propolisu Trusted Source by ho mohli stať kandidátom na rýchlejší hojenie oparov.

 

Citrónový balzam na herpes – Ako sa zbaviť herpesu

Výskum z roku 2006 naznačuje, že aplikácia krému s citrónovým balzamom, čo je bylina z čeľade mäty, na opar, by mohla pomôcť procesu hojenia. Citrónový balzam je dostupný aj vo forme kapsúl a používa sa na rôzne iné terapeutické účely.

Lyzín na herpes

 

herpes na perách

Niektoré štúdie preukázali, že u ľudí užívajúcich lyzín bolo menej pravdepodobné, že sa u nich objavia opary, ale tieto štúdie majú svoje limity, čo na herpes. Zápach z pračky , Smrad z pračky – príčiny a ako sa ho zbaviť. Napríklad sa neodporúčala žiadna optimálna dávka alebo dokonca konkrétny typ prípravku.

 

Novšie výskumy tiež naznačujú, že použitie lyzínu nezabráni výskytu oparu, ale nezaškodí vyskúšať ho. Táto esenciálna aminokyselina je k dispozícii ako orálny doplnok alebo krém. Je dôležité vedieť, že OTC perorálne doplnky vrátane lyzínu sú FDA slabo regulované.

 

Predtým, ako začnete užívať akýkoľvek perorálny doplnok, mali by ste sa o ňom najskôr poradiť so svojím lekárom. Niektoré doplnky môžu byť kontaminované dôveryhodným zdrojom aktívnymi liečivami, ktoré vám môžu škodiť.

 

Pepermintový olej

Laboratórne testy ukazujú, že mätový olej je účinný v boji proti vírusu HSV-1 aj vírusu herpes simplex typu 2 (HSV-2). Ak chcete vyskúšať tento liek, naneste na miesto zriedený kúsok pepermintového oleja, hneď ako pocítite mravčenie vyvíjajúceho sa oparu.

 

Ostatné éterické oleje – Ako sa zbaviť herpesu

Aj keď dôkazy o tomto domácom lieku sú v najlepšom prípade neoficiálne, možno budete chcieť pridať tieto éterické oleje do svojho zoznamu doplnkových terapií, aby ste zvážili:

 • zázvor
 • tymián
 • yzop
 • santalové drevo
  Výskum ukazuje, že môžu byť dokonca účinnou liečbou verzií vírusu herpes simplex rezistentných na lieky.

Esenciálne oleje by sa nikdy nemali nanášať priamo na pokožku bez toho, aby boli najskôr zriedené nosným olejom.

 

Čo nerobiť keď máte herpes 

 

Ako sa zbaviť herpesu herpes na pere

 

Keď máte opar, je veľmi lákavé dotknúť sa ho alebo si ho vybrať. Pokúste sa odolať pokušeniu robiť tieto veci, ktoré môžu brzdiť proces hojenia:

 • Dotknite sa otvorenej rany. Kedykoľvek sa dotknete otvoreného blistra a neumývate si hneď potom ruky, riskujete šírenie vírusu z vašich rúk na niekoho iného. Môžete tiež zaviesť baktérie z vašich rúk do bolesti, ak do nich strčíte alebo ich bodnete.
 • Pokúste sa vystreliť boľavé miesto. Opar nie je pupienok. Ak ho stlačíte alebo sa pokúsite vyskočiť, nebude to menšie. Môžete iba vytlačiť vírusovú tekutinu von na pokožku. Vírus môžete nechtiac rozšíriť na niekoho iného.
 • 5 vecí, ktoré musíte vedieť o mužskom plešatení
 • Vyberte si na chrastavu. Možno sa ocitnete v chraste, bez toho, aby ste si uvedomili, že to robíte. Skúste však od toho držať ruky čo najviac. Chrasta bude trvať niekoľko dní a potom sama zmizne. Ak by ste to vybrali, mohlo by to zanechať jazvu.
 • Agresívne umývať. Bolo by skvelé, keby ste si mohli opar len umyť, ale bohužiaľ, jeho energické drhnutie iba podráždi vašu už aj tak krehkú pokožku.Ako sa zbaviť herpesu.
 •  Ak stále máte pľuzgier, je najlepšie vyhnúť sa intímnemu kontaktu s partnerom, ktorý sa týka vašich úst. Pred obnovením sexuálnej aktivity počkajte, kým sa to vyjasní.
 • Jedzte kyslé jedlo. Potraviny s vysokým obsahom kyselín, ako napríklad citrusové plody a paradajky, môžu pri kontakte s oparom spôsobiť pálenie. Možno by ste sa im chceli vyhnúť a zvoliť si na pár dní nevýrazné cestovné.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button