VÝZORZdravie

Zápach z úst – 9 ciest ako sa ho zbaviť

Čo môžete urobiť so zlým Zápachom z úst? Zápach z úst Zlepšiť svoj dych a zároveň si udržať zdravé zuby a ďasná je jednoduché. Vyskúšajte tieto jednoduché kroky, vďaka ktorým budú vaše ústa svieže a čisté.

 

 

1. Častejšie si čistite zuby a používajte zubnú niť.

 

Častejšie si čistite zuby a používajte zubnú niť

 

Zubný povlak, lepkavý nános na zuboch, zhromažďuje baktérie, ktoré spôsobujú zápach z úst. K problému prispieva aj zachytená potrava. Čistite si zuby aspoň dvakrát denne a aspoň raz použite zubnú niť. Ak vás trápi váš dych, čistite si zuby o niečo častejšie.

 

Nepreháňajte to však. Ak si zuby čistíte príliš intenzívne, môžete si ich opotrebovať, čím sa stanú náchylnými na vznik zubného kazu.

 

 

2. Vypláchnite si ústa.

 

Vypláchnite si ústa

 

Ústna voda okrem osvieženia dychu dodáva ďalšiu ochranu tým, že vás zbavuje baktérií. Svieža mätová chuť vám môže navodiť dobrý pocit. Uistite sa však, že ústna voda, ktorú si vyberiete, ničí baktérie spôsobujúce zápach z úst. Nezakrývajte len zápach. Denne si vyplachujte ústa kvalitnou ústnou vodou a zastavte zápach z úst priamo pri jeho zdroji. Ideálny čas na to je pred spaním.

 

Dychu pomôžete aj vtedy, ak si po jedle vyplachujete ústa čistou vodou. Môžete sa tak zbaviť čiastočiek jedla, ktoré uviazli v zuboch.

 

 

3. Vyškrabte si jazyk.

 

Vyškrabte si jazyk.

 

Povlak, ktorý sa zvyčajne vytvára na jazyku, môže byť hostiteľom zapáchajúcich baktérií. Ak sa ich chcete zbaviť, jemne si jazyk vyčistite zubnou kefkou.

 

Ak je vaša kefka príliš veľká na to, aby ste pohodlne dosiahli na zadnú časť jazyka, vyskúšajte škrabku. „Sú špeciálne navrhnuté tak, aby vyvíjali rovnomerný tlak na celý povrch oblasti jazyka. Tým sa odstránia baktérie, zvyšky jedla a odumreté bunky, o ktoré sa samotné čistenie zubov nedokáže postarať.

 

4. Vyhýbajte sa potravinám, ktoré vám spôsobujú kyslý dych

 

potravinám, ktoré vám spôsobujú kyslý dych

 

Cibuľa a cesnak sú veľkými páchateľmi. Čistenie zubov po ich konzumácii však nepomáha. Látky, ktoré spôsobujú ich nepríjemný zápach, sa dostanú do krvného obehu a putujú do pľúc, kde ich vydýchnete.

 

Najlepší spôsob, ako tento problém zastaviť? Nejedzte ich, alebo sa im aspoň vyhýbajte pred odchodom do práce alebo za priateľmi.

 

5. Zbavte sa tabakového zlozvyku. Zápach z úst

 

zápach z úst

 

Okrem toho, že fajčenie spôsobuje rakovinu, môže poškodiť vaše ďasná, zafarbiť zuby a spôsobiť zápach z úst.

 

Nikotínové náplasti, ktoré sú voľne predajné, môžu pomôcť skrotiť nutkanie. Ak potrebujete trochu pomoci, dohodnite si stretnutie s lekárom a porozprávajte sa o programoch na odvykanie od fajčenia alebo o liekoch na predpis, ktoré vám môžu pomôcť nadobro sa vzdať tabaku. Ako prestať fajčiť.

 

 

6. Vynechajte mentolky po večeri a namiesto nich žujte žuvačku.

 

Vynechajte mentolky po večeri a namiesto nich žujte žuvačku.

 

Baktérie vo vašich ústach milujú cukor. Využívajú ho na tvorbu kyseliny. Tá opotrebováva vaše zuby a spôsobuje zápach z úst. Žujte radšej žuvačku bez cukru.

 

„Žuvačka stimuluje sliny, ktoré sú prirodzeným obranným mechanizmom ústnej dutiny proti kyselinám zubného povlaku, ktoré spôsobujú zubný kaz.

 

7. Udržujte si zdravé ďasná. Zápach z úst

 

 Udržujte si zdravé ďasná. Zápach z úst

 

Ochorenie ďasien spôsobuje zápach z úst. Baktérie sa zhromažďujú vo vreckách pri spodnej časti zubov, čo vytvára zápach. Ak máte ochorenie ďasien, váš zubár vám môže navrhnúť návštevu parodontológa, ktorý sa špecializuje na jeho liečbu. Čo je dobré na zápchu? 14 najlepších potravín.
 

 

8. Zvlhčujte si ústa. Zápach z úst

 

Zvlhčujte si ústa. Zápach z úst

 

Ak sa vám netvorí dostatok slín, môžete mať zubný kaz a zápach z úst. Ak máte suché ústa, pite počas dňa veľa vody.

 

Žujte žuvačku bez cukru alebo cmúľajte tvrdé cukríky bez cukru. Vyskúšajte tiež zvlhčovač vzduchu na noc, aby ste zvlhčili vzduch v domácnosti.

 

9. Navštívte svojho lekára. Zápach z úst

 

 Navštívte svojho lekára. Zápach z úst

 

Ak váš smrad z úst pretrváva napriek vašej snahe, dohodnite si stretnutie s lekárom. Skontroluje, či vaše problémy nesúvisia so zdravotným stavom. Mastné vlasy : 5 domácich liekov.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button