RADY DO DOMÁCNOSTIZdravie

Ako zistím tvrdosť vody – Test na tvrdú vodu

Ako zistím tvrdosť vody? Jednoduché spôsoby testovania vody. Ako sa raz a navždy dostať k podstate vašich problémov s vodou? Po zistení príznakov tvrdej vody v domácnosti je prirodzené, že chcete určiť ďalšie kroky na odstránenie problémov – a to rýchlo. A pre rýchle pripomenutie, tvrdá voda sa zvyčajne prejavuje nasledujúcimi spôsobmi:

  • škvrnitý, špinavý riad
  • Mydlo nepení
  • Vane a sprchy sa ťažko čistia
  • Suchá, piskľavá pokožka
  • nahromadená biela kôra okolo vodovodných batérií, odtokov a sprchových hlavíc

 

Ako zistím tvrdosť vody

 

Ako zistím tvrdosť vody

 

Prvým krokom pri riešení problémov s tvrdou vodou je vykonanie testu tvrdosti vody, aby ste mohli nájsť najlepšie riešenie zmäkčovača vody. Tu je niekoľko spôsobov, ako začať:

  • Informujte sa vo svojom meste Ako zistím tvrdosť vody.
  • Mohli by ste si od svojho dodávateľa vody vypýtať papier alebo online oznámenie o krátkej správe o dôvere spotrebiteľov alebo správe o kvalite pitnej vody. V správe sa dozviete, odkiaľ vaša voda pochádza a čo sa v nej nachádza, pričom niektoré správy obsahujú aj údaje o tvrdosti vody. Ak vaša správa neobsahuje, môžete zavolať na miestnu vodárenskú obec, kde by vám to mali vedieť povedať. Zaujímavosti o vode – viac ako 100 zaujímavosti

 

Rýchle testovanie tvrdosť vody

 

Rýchle testovanie tvrdosť vody

Bez toho, aby ste museli chodiť ďaleko, jednou z najjednoduchších možností testu tvrdej vody je použitie priehľadnej, čistej, prázdnej fľaše s uzáverom, čistého tekutého mydla a vody priamo z vášho vodovodu. Naplňte fľašu do jednej tretiny, pridajte niekoľko kvapiek čistého tekutého mydla a niekoľko sekúnd intenzívne pretrepávajte.

Ak sa vo vode objavia nadýchané bublinky a voda sa zdá byť zakalená a/alebo mliečna, vaša voda je tvrdá. Mäkká voda by mala mať hojné bublinky a odpočinutá voda na dne fľaše by mala byť číra. Majte na pamäti, že keďže väčšina mydiel má zloženie so saponátmi, pení bez ohľadu na typ vašej vody. Ak chcete dosiahnuť najlepšie výsledky, používajte základné mydlo, napríklad kastílske, ktoré neobsahuje farbivá, parfumy a detergenty.

 

Pokročilé testovacie metódy vody

 

Pokročilé testovacie metódy vody

Test z fľaše s vodou môže dobre poslúžiť ako základné hodnotenie, ale nie je to najpresnejší spôsob určenia úrovne tvrdosti vašej vody. Na to je potrebný sofistikovanejší test tvrdosti vody. Prečo je more slané a modré? Tu sú odpovede.

Súprava na testovanie tvrdej vody obsahuje testovacie prúžky a farebnú tabuľku. Testovaciu súpravu si môžete zakúpiť v obchode s domácimi potrebami za 5 až 10 eur. Ako zistím tvrdosť vody.

 

Po naplnení pohára studenou vodou z umývadla v kúpeľni vložte na niekoľko sekúnd testovací prúžok a potom ho vyberte. Je tiež dôležité poznamenať, že by ste nemali prúžok len tak strčiť pod tečúcu vodu, pretože to môže poskytnúť nepresné výsledky. Keď prúžok zmení farbu, porovnajte ju s farebnou tabuľkou, ktorá je súčasťou súpravy. Každá farba na grafe zodpovedá tvrdosti vašej vody, pričom výsledky sa merajú v zrnách na galón (gpg).

 

Veľké obchody s domácimi potrebami a mnohí online predajcovia predávajú ďalšie testovacie súpravy, ktoré môžu poskytnúť komplexnejšie hodnotenie vody. Testujú nielen tvrdosť, ale aj alkalitu, chlór, železo, dusičnany a/alebo pH. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

Ak chcete získať čo najdôkladnejšiu analýzu vody, môžete vzorku poslať do laboratória tretej strany, ktoré môže testovať špeciálne kontaminanty, ako sú ťažké kovy a baktérie. Zvyčajne to nie je potrebné, pretože domáca súprava poskytuje okamžité informácie a výsledky pre väčšinu problémov s vodou. Celkovo vám znalosť profilu vašej vody pomôže vybrať vhodné riešenie pre akýkoľvek problém (problémy) s vodou.

 

Aké je vaše číslo? Ako zistím tvrdosť vody?

 

Aké je vaše číslo Ako zistím tvrdosť vody

Viac ako 85 % všetkých domácností sa stretáva s určitým stupňom tvrdosti vody, preto vám znalosť vášho „čísla“ umožní zistiť, aká je vaša tvrdosť. Po otestovaní vody pomocou prúžku alebo súpravy je ďalším krokom použitie vášho „čísla“, aby ste zistili, aká tvrdá je vaša voda. Ako zistím tvrdosť vody.

 

Priemerná tvrdosť je približne 13 grainov, čo sa považuje za „veľmi tvrdú“. Voda s obsahom viac ako 14 zŕn sa považuje za „extrémne tvrdú“. Aj keď nežijete v zónach s vysokou tvrdosťou vody, domácnosť začína pociťovať účinky tvrdej vody približne pri 7 zrnách tvrdosti. Ak poznáte svoje číslo tvrdosti, nájsť správny zmäkčovač pre vašu domácnosť je jednoduché pomocou tohto nástroja s postupnými krokmi.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button