DizajnRADY DO DOMÁCNOSTI

Ako vyčistiť žehličku: 11 spôsobov, ako si poradiť

Ako vyčistiť žehličku? Ak spodná časť vašej žehličky začína vyzerať menej sviežo alebo je úplne spálená, pravdepodobne vás zaujíma, ako vyčistiť žehličku… bez toho, aby ste si popálili prsty. Je to úplne možné.

 

Ako vyčistiť žehličku

 

Ako vyčistiť žehličku

 

Ako vyčistiť teflónovú žehličku. Správnym prístupom môžete obnoviť spodnú časť žehličky a udržať ju v takej istej funkčnosti ako v prvý deň, keď ste ju dostali. Prečítajte si 11 tipov, ako vyčistiť žehličku – bez použitia fantastických čistiacich prostriedkov.

 

1. Rozpustite tylenol v horúcej podkladovej doske žehličky

 

Rozpustite tylenol v horúcej podkladovej doske žehličky , Pripálená žehlička
Pripálená žehlička

Jeden z najlepších hackov na čistenie žehličky s pripálenými zvyškami je pomerne nečakaný: Tylenol. Nemusí ísť o značkový výrobok – stačí akákoľvek tableta paracetamolu. Zapnite žehličku na najvyšší stupeň. Keď je horúca, pritlačte tabletu priamo na spálené miesto. Tableta sa roztopí a zmení sa na gél, ktorý rozpustí spálené miesto. Na vyčistenie žehliacej plochy použite vlhkú handričku alebo papierovú utierku a podľa potreby opakujte, kým sa spálenina úplne neodstráni. Pripálená žehlička.

 

Samozrejme, je dôležité chrániť si prsty, preto si pri používaní tejto metódy nasaďte kuchynskú chňapku alebo rukavice chrániace pred teplom. Nepokúšajte sa však držať tabletu kliešťami alebo pinzetou – stačí jedno pošmyknutie a žehličku poškriabete, a to sa už nedá napraviť. Jednoducho si nasaďte niečo, čo vám ochráni ruky, a mali by ste byť v pohode.

 

2. Vytvorte si pastu na čistenie žehličky pomocou sódy bikarbóny

 

Vytvorte si pastu na čistenie žehličky pomocou sódy bikarbóny Sóda bikarbóna na žehličku
Sóda bikarbóna na žehličku

Ako vyčistiť keramickú žehličku. Sóda bikarbóna na žehličku. Jedlá sóda je zázračný prostriedok, ktorý vyčistí všetko od rúry ( Ako vyčistiť rúru za 5 minút ) až po umývačku riadu. Dokáže vyčistiť aj vašu žehličku. Vytvorte si pastu proti škvrnám len z dvoch polievkových lyžíc jedlej sódy a jednej polievkovej lyžice vody. Opatrne ju rozotrite po doske žehličky, ale snažte sa, aby sa sóda nedostala do otvorov na paru. Ak sa vám pasta dostane do parných otvorov, nezabudnite ich vyčistiť… čo ma privádza k ďalšiemu tipu na čistenie žehličky.

 

3. Na vyčistenie parných otvorov použite vatový tampón

 

Na vyčistenie parných otvorov použite vatový tampón

Vatové tampóny sú dokonalým nástrojom na to, aby ste sa skutočne dostali do vnútra parných otvorov a vyčistili ich. Pred vložením ich namočte do destilovaného bieleho octu, aby ste vyrovnali silu boja so špinou.

 

4. Namočte uterák do octu – Ako vyčistiť žehličku

 

Namočte uterák do octu - Ako vyčistiť žehličku

Ďalším spôsobom, ako použiť ocot na čistenie pozdĺž žehliacej dosky, je namočiť uterák do octu a potom žehličku položiť na uterák žehliacou plochou smerom nadol. Nechajte ju 30 minút pôsobiť a potom ju utrite, samozrejme studenú žehličku. Je ako nová! Táto metóda je obzvlášť užitočná, ak má vaša žehlička koróziu. Prečítajte si aj článok ako prať uteráky.

 

5. Do zásobníka na vodu pridajte ocot

Ak máte naparovaciu žehličku, ďalším spôsobom, ako vyčistiť parné otvory žehličky, je naplniť zásobník na vodu zmesou polovice destilovaného bieleho octu a polovice vody. Potom vezmite starú tkaninu alebo uterák a žehličku naparíte. Pri naparovaní budú z prieduchov vychádzať zvyšky spolu s octom.

 

6. Urobte kúzlo s magickou gumičkou

Magická guma dokáže so žehličkou zázraky, najmä ak je vaša žehlička poznačená tvrdou vodou. Navlhčite magickú gumu a potom ňou trite vychladnutú žehličku, kým sa škvrny neodstránia. V prípade potreby hubku znovu navlhčite.

 

7. Žehlenie cez noviny a soľ – Ako vyčistiť žehličku

 

Žehlenie cez noviny a soľ - Ako vyčistiť žehličku
Ako vyčistiť keramickú žehličku

Verte tomu alebo nie, ale aj soľ a noviny môžu urobiť svoju prácu. Nastavte žehličku na najhorúcejšie nastavenie a na žehliacu dosku položte noviny. Noviny posypte poriadnou dávkou soli a žehlite slané noviny dokola, kým nebudú čisté. Ak nemáte po ruke noviny, môžete použiť hnedé papierové vrecko – funguje rovnako dobre.

 

8. Na odstránenie roztopeného plastu použite kocky ľadu a nôž na plast

 

Na odstránenie roztopeného plastu použite kocky ľadu a nôž na plast

Ak sa vaša žehlička dostane do kontaktu s niečím plastovým, budete mať trochu neporiadku, s ktorým sa budete musieť vysporiadať – ale je dosť jednoduché ho odstrániť. Hneď ako sa vaša žehlička dostane do kontaktu s plastom, odpojte ju zo zásuvky a nechajte ju vychladnúť.

Naplňte kovovú misku alebo panvicu kockami ľadu a položte dosku žehličky na ľad, aby plast rýchlo stvrdol (tento krok môžete preskočiť, ak plast už stvrdol na vychladnutej žehličke). Teraz vezmite nôž na plasty a oškrabte plast, potom povrch utrite octovým sprejom alebo vlhkou handrou. Je veľmi dôležité odstrániť všetok plast predtým, ako žehličku opäť použijete – inak sa plast nakoniec roztopí vo vašom oblečení.

 

9. Prepnite žehličku na nízku teplotu a vydrhnite ju pomocou utierok zo sušičky

Toto je tak jednoduché, ako to len ide: Keď je žehlička nastavená na najnižší stupeň, potrite dosku suchými utierkami. Hneď ako sa list zo sušičky príliš zahreje, vyhoďte ho a siahnite po inom. Opakujte, kým nebude žehlička čistá. Účesy pre riedke vlasy.

 

10. Vytiahnite podložku Brillo – Ako vyčistiť žehličku

Ak máte na žehličke prilepené lepidlo z remeselného projektu, napríklad z lepenia záplat, podložka Brillo môže byť účinná pri odstraňovaní všetkých zvyškov bez poškriabania žehliacej dosky.

 

11. Na odstránenie zvyškov použite odstraňovač laku na nechty

Posledný tip, ako vyčistiť žehličku: Použite odlakovač na nechty! Vezmite vatovú tyčinku a namočte ju do acetónového odlakovača na nechty. Pomocou kuchynskej rukavice alebo rukavice chrániacej pred teplom prechádzajte vatovou tyčinkou po povrchu horúcej žehličky. Zvyšky sa v okamihu rozpustia. Ak sa chystáte použiť túto metódu čistenia žehličky, mali by ste to robiť vonku, aby ste sa vy (alebo vaša rodina či domáce zvieratá) nenadýchali chemických výparov.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button