DizajnRADY DO DOMÁCNOSTI

Ako vyčistiť rúru za 5 minút

Ako vyčistiť rúru za menej ako päť minút? Čistenie rúry je jednou z najopovrhovanejších povinností. Je mimoriadne jednoduché ju ignorovať – stačí zatvoriť dvierka – ale má hrozný valcujúci účinok. Kým si naplno uvedomíte celú hrôzu situácie, môžu uplynúť mesiace – a vtedy už máte pred sebou vrstvy zapečenej mastnoty a špiny. Na celú metódu budete potrebovať len sódu bikarbónu, vodu, biely ocot, vlhkú handričku na riad, gumené rukavice a fľašu s rozprašovačom.

 

Ako vyčistiť rúru

 

Ako vyčistiť rúru

 

Ako vyčistiť rúru? Je veľmi lákavé siahnuť po jednom z tých univerzálnych čističov rúry, ktoré sa nechávajú pôsobiť cez noc, ale varovania pred chemickými výparmi môžu byť odradzujúce. Existuje prirodzenejší spôsob, ako si poradiť s touto úlohou. Stačí postupovať podľa nášho sprievodcu v 8 krokoch a za päť minút (plus čas potrebný na namočenie) budete mať opäť žiarivý spotrebič pripravený na akciu. Zápach z pračky , Smrad z pračky – príčiny a ako sa ho zbaviť.

 

1. Uistite sa, že je rúra vypnutá a vychladnutá
Skôr ako začnete drhnúť nečistoty a prebytočné jedlo, začnite čistením roštov rúry.

 

2. Zmiešajte si vlastný čistiaci roztok z jedlej sódy a vody
Skvelým hackom na čistenie rúry je použitie jednoduchého domáceho roztoku z jedlej sódy a vody.

 

Čo použiť na čistenie rúry?

 

Čo použiť na čistenie rúry

 

  • Čo použiť na čistenie rúry? Na celú metódu budete potrebovať len sódu bikarbónu, vodu, biely ocot, vlhkú handričku na riad, gumené rukavice a fľašu s rozprašovačom. Mastné vlasy : 5 domácich liekov
  • Ako skvelú alternatívu sódy na pečenie môžete použiť aj čpavok.
  • V malej miske zmiešajte 1/2 šálky jedlej sódy s niekoľkými lyžicami vody, kým nezískate hmotu podobnú paste.

 

3. Čistiacou pastou potrite rúru
Domácu pastu rozotrite po celom vnútornom priestore rúry. Ak je vaša rúra obzvlášť špinavá, použite na to gumené rukavice. Ak sa pasta sfarbí do hnedastej farby, je to normálne.

Uistite sa, že ste pastou pokryli všetky časti rúry – vrátane sklenených dvierok.

4. Nechajte ju odstáť cez noc
Roztok jedlej sódy nechajte na rúre odpočívať 12 hodín (alebo cez noc). Medzitým by mohlo byť dobré stráviť tento čas dôkladným čistením roštov. Ako vyčistiť rúru.

5. Utrite rúru
Po tom, čo rúra strávila 12 hodín (alebo cez noc) v roztoku jedlej sódy, vezmite vlhkú utierku na riad a utrite jej vnútro, ako sa len dá. Špachtľou môžete zoškrabať všetky tvrdé, vyskúšané zvyšky jedlej sódy na ťažko prístupných miestach.

 

Čistenie rúry

 

Čistenie rúry

 

6. Postriekajte ju octom
Čistenie rúry. Do fľaše s rozprašovačom nalejte trochu bieleho octu a postriekajte ním celý vnútorný priestor rúry, aby ste zaistili žiarivé a dôkladné čistenie. Keď ocot zreaguje s roztokom jedlej sódy, začne sa tvoriť pena – to je normálne!

7. Poslednýkrát utrite rúru
Vezmite vlhkú handričku a naposledy ju utrite, pričom vyčistite každý kút a zákutie, aby ste sa uistili, že všetky zvyšky zvyškov jedlej sódy sú preč. Postriekajte ju navyše octom, aby ste sa uistili, že je stopercentne čistá.

8. Vymeňte rošty rúry
Keď je vnútro rúry úplne vyčistené a suché, utrite rošty rúry a vráťte ich späť dovnútra. Potom, hej presto! Vaša rúra bude žiarivo čistá a pripravená na ďalšie používanie.

 

Ďalšie tipy na čistenie rúry Ako vyčistiť rúru

 

Ďalšie tipy na čistenie rúry

Ak vám dochádza čas alebo nemáte ingrediencie na výrobu vlastnej domácej pasty, v obchodoch s potravinami, , je k dispozícii niekoľko ďalších možností.

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button