ZdravieZDRAVIE A STRAVOVANIE

Smiech liek na stres – Prečo je smiech taký dôležitý ?

Smiech liek na stres – Prečo je smiech taký dôležitý ? Tu sú dôvody prečo smiech pomáha proti stresu . Smiech je ozajstný lekár .Smiech prospieva nášmu telu či už sa zasmejeme na komédii v tv alebo počujeme dobrý vtip . Smiech je forma ktorou odbúravame z tela stres.

Smiech – úľava od stresu

 

smiech

 

Dobrý zmysel pre humor nedokáže vyliečiť všetky choroby, ale pribúdajú údaje o pozitívnych veciach, ktoré smiech dokáže.

 

Krátkodobé výhody Smiechu :

Smiech má veľké krátkodobé účinky . Zľahčuje vašu psychickú záťaž , no zároveň vytvorí aj fyzické zmeny vo vašom tele :

  • Zvyšuje príjem vzduchu bohatého na kyslík , stimuluje vaše srdce, pľúca a svaly a zvyšuje endorfíny, ktoré uvoľňuje váš mozog.
  • Zmierňuje stresovú reakciu . Náhle zvýši a potom zníži srdcový rytmus a krvný tlak . Výsledkom je uvoľnený pocit .
  • Upokojuje napätie . Smiech stimuluje krvný obeh a tým pomáha uvoľniť svaly , čo môže pomôcť znížiť niektoré z fyzických príznakov stresu.
  • Vtipne obrázky

 

Dlhodobé výhody Smiechu :

je pre vás dobrý aj z dlhodobého hľadiska .

  • Zlepšuje imunitný systém . Negatívne myšlienky sa prejavujú chemickými reakciami, ktoré môžu ovplyvniť vaše telo tým, že do vášho systému vnesú viac stresu a znížia imunitu. Naopak, pozitívne myšlienky môžu skutočne uvoľňovať neuropeptidy, ktoré pomáhajú bojovať proti stresu a potenciálne vážnejším chorobám.
     Zmierňuje bolesť . Môže zmierniť bolesť tým, že si telo začne vyrábať svoje vlastné prírodné lieky proti bolesti.
  • Môže tiež uľahčiť zvládanie zložitých situácií. Zvýšiť osobnú spokojnosť. Pomáha vám tiež spojiť sa s inými ľuďmi, zlepšiť si náladu.
  • Mnoho ľudí prežíva depresiu, niekedy v dôsledku chronických chorôb. Smiech vám môže pomôcť zmierniť depresiu a a budete sa cítiť šťastnejší.

Zlepšite svoj zmysel pre humor

 

smiech lieči

Bojíte sa, že nemáte dostatočne vyvinutý zmysel pre humor? Žiaden problém. Humoru sa dá naučiť. Rozvíjanie alebo vylepšovanie vášho zmyslu pre humor môže byť v skutočnosti jednoduchšie, ako si myslíte.
Dajte humor na svoj obzor. Nájdite niekoľko jednoduchých predmetov, ako sú fotografie, pohľadnice alebo komiksy, ktoré vás rozosmejú. Potom si ich zaveste doma alebo vo svojej kancelárii. Majte vždy po ruke vtipné filmy, knihy, časopisy alebo komediálne videá, keď potrebujete ďalšiu dávku humoru. Prezrite si online vtipné webové stránky. Choďte do komediálneho klubu.

Smejte sa a svet sa bude smiať s vami. Nájdite spôsob, ako sa zasmiať na svojich vlastných situáciách a sledujte, ako váš stres začína slabnúť. Aj keď smiatie sa zo začiatku vyzerá ako by bol vynútený, trénujte ho. Robí vášmu telu dobre.

 

 

Zdieľajte smiech

 

Zdieľajte smiech

 

Skúste tráviť viac času s priateľmi, ktorí vás rozosmejú. Prečítajte si rôzne humorné kníhy. V miestnom kníhkupectve alebo knižnici si prečítajte a do svojho zoznamu pridajte niekoľko vtipov, ktoré môžete zdieľať s priateľmi.

Veď čo nie je sranda. Nesmejte sa na úkor ostatných. Niektoré formy humoru nie sú vhodné. Podľa najlepšieho úsudku rozoznáte dobrý vtip od zlého alebo zraňujúceho. 10 tipov na krásne oči

Smiech je najlepší liek

 

smieško

 

Len do toho. Otočte kútiky úst hore do úsmevu a potom sa zasmejte, aj keď je to trochu nútené. Keď ste sa už zasmiali, urobte si prehľad o tom, ako sa cítite. Sú vaše svaly o niečo menej napäté? Cítite sa uvoľnenejšie alebo vzrušujúcejšie? To je prirodzený pocit radosti z práce. Strata vlasov? Jedzte týchto 9 potravín, aby ste zabránili vypadávaniu vlasov

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button