DOBRÉ RADY K VARENIUZdravie

Najviac kalorické jedla – 10 vysoko kalorických jedál

Najviac kalorické jedla. Pokiaľ ide o chudnutie, kalórie sa stali neslávne známym nepriateľom. Veľa ľudí používa kalórie ako vodítko pre to, koľko jedla by mali zjesť za deň, a preto sa všetko, čo má pomerne vysoký obsah kalórií, často považuje za absolútne nevhodné.

 

Ide však o to, že v skutočnosti prichádzame o niektoré potraviny, ktoré majú veľkú výživovú hodnotu, len preto, že sú plné kalórií. Ako vysvetlil odborník na športovú výživu, „niektoré potraviny s vysokým obsahom kalórií sa nepovažujú za ‚dobré potraviny‘, ale niektoré určite áno“.

 

Najviac kalorické jedla

 

Najviac kalorické jedla

 

A ak tieto potraviny bohaté na živiny vyškrtávame zo svojho jedálnička len kvôli ich kalorickej hodnote, o veľa prichádzame. Tu je teda 10 potravín, ktoré možno považujeme za vysokokalorické, ale v skutočnosti sú plné funkčných živín, čo znamená, že by mali byť nevyhnutnou súčasťou vašej vyváženej stravy:

 

1. Pistácie

 

Pistácie

(560 kcal/100 g, priemerná porcia 30 g)

„Sú to asi najlepšie orechy zo všetkých stromov a odporúčam jesť tie, ktoré boli pražené v škrupine, pretože lúpanie škrupiny spomaľuje čas jedenia a umožňuje vášmu mozgu dobehnúť žalúdok. „Zelený a fialový pigment je plný antioxidantov a nedávny výskum ukázal, že pravidelná konzumácia môže pomôcť pri kontrole tehotenskej cukrovky.“ (Čo je skvelé, ak plánujete v blízkej dobe otehotnieť.)

 

2. Avokádo

 

Avokádo

(160 kcal/100 g, priemerná porcia 200 g)

Avokádo sa v poslednom čase stalo takým populárnym, že sa dokonca objavili obavy z jeho nedostatku vo svete. A dáva to zmysel, keď si uvedomíte, aké je zdravé. „Sú naozaj skvelé pre každého, kto chce zvýšiť množstvo zdravých tukov, a aj pre profesionálnych športovcov. Sú dobrým zdrojom mnohých vitamínov, ale obzvlášť skvelé sú pre rastlinné steroly a zdravé tuky. Zápach z úst – 9 ciest ako sa ho zbaviť

 

3. Semienka chia – Najviac kalorické jedla 

 

Semienka chia - Najviac kalorické jedla 

(480 kcal/100 g, priemerná porcia 10 g)

„V súčasnosti sú jednou z najlepšie hodnotených superpotravín a poskytujú príliš veľa skvelých živín na to, aby sme ich spomenuli v jednom odseku. Jednou z kľúčových vecí, ktoré si treba zapamätať, je, že na uvoľnenie všetkých omega 3 tukov a živín by mali byť namočené alebo pomleté,“ poradil odborník na výživu. Práve z tohto dôvodu sú chia semienka obľúbenou voľbou do nočných ovsených vločiek – čas, ktorý sa nechajú namočené v mlieku, znamená, že sa uvoľní množstvo živín.

4. Čokoláda – Najviac kalorické jedla 

 

Čokoláda - Najviac kalorické jedla 

(580 kcal/100 g, priemerná porcia 40 g)

Možno vás prekvapí, že čokoláda je na tomto zozname, ale čokoláda s vysokým obsahom kakaa (myslím 85 % a viac) môže byť pre telo veľmi prospešná. „Vysoký obsah kakaa dodáva ľuďom čokoládový hit, po ktorom túžia, ale kakao je aj dobrým dodávateľom kakaových flavonoidov, ktoré môžu zlepšiť náladu a krvný obeh, a dokonca dodáva minerály, ako je železo a vápnik.

5. Steak z filé

 

Steak z filé

(300 kcal/100 g, priemerná porcia 150 g)

„Z výživového hľadiska je filetový steak skvelým zdrojom bielkovín, železa a vitamínov skupiny B,“ vysvetlil odborník na výživu s tým, že štandardná porcia 150 g poskytne približne 30 g bielkovín. „Dôležité je obmedziť porcie a nejesť príliš často. Najsilnejší prírodný testosterón – 5 spôsobov ako ho získať

6. Kokosový olej – Najviac kalorické jedla 

 

Kokosový olej - Najviac kalorické jedla 

(895 kcal/100 g, priemerná porcia 10 g)

„Kokosový olej obsahuje zmes prírodných tukov, z ktorých niektoré sú tuky so stredne dlhým reťazcom, ktoré sú oveľa ľahšie stráviteľné. „O kokosovom oleji sa tiež tvrdí, že obsahuje tuky, ktoré podporujú imunitný systém tým, že majú antimikrobiálne vlastnosti.“ Dodal, že nasýtené tuky v oleji pomáhajú podporovať zdravý cholesterol.

 

7. Quinoa – Najviac kalorické jedla 

 

Quinoa - Najviac kalorické jedla 

(360 kcal/100 g sušiny, priemerná porcia 50 g sušiny)

Quinoa je možno najzložitejšia superpotravina na vyslovenie, ale oplatí sa ju pridať do svojho jedálnička. „Toto semienko (nie zrno) obsahuje širokú škálu živín a má obzvlášť vysoký obsah zdravých tukov, bielkovín a pomaly sa uvoľňujúcich sacharidov. Môžete ho variť ako ryžu, aby ste dosiahli efekt zrna, alebo z neho môžete pripraviť kašu.“ Ako si zjemniť vlasy: 5 prírodných spôsobov

8. Makrela

 

Makrela

(305 kcal/100 g, priemerná porcia 100 g)

Najviac kalorické jedla . „Existuje 30 rôznych druhov makrel, ktoré patria do rovnakej rodiny ako tuniak. Má naozaj vysoký obsah omega 3 tukov – najmä kyseliny eikosapentaenovej (EPA), ktorá pôsobí protizápalovo, a kyseliny dokosahexaenovej (DHA), ktorá je dôležitá pre mozog a nervový systém. Okrem zdravých tukov a bielkovín je dobrým zdrojom vápnika a vitamínu D, ktorého väčšina ľudí potrebuje viac, najmä v zime.

9. Zmes sušeného ovocia

 

Zmes sušeného ovocia

(360 kcal/100 g, priemerná porcia 50 g bez pridaného cukru)

Sušené ovocie môže byť sladké, ale ak si vyberiete druh bez pridaného cukru, môže byť skvelou desiatou. „Majú vysoký obsah vitamínov, ako je vitamín C, vlákniny a antioxidantov. Potraviny pre zdravé vlasy : Top 10 potravín pre zdravé vlasy

 

10. Tahini – Najviac kalorické jedla 

 

 Tahini - Najviac kalorické jedla 

(595 kcal/100 g, priemerná porcia 20 g)

Táto obľúbená nátierka sa často používa do dipov, ako je napríklad hummus, a vyrába sa zo sezamových semienok, ktoré sa opečú, olúpajú a potom pomelú. Najviac kalorické jedla. Je prospešná, pretože obsahuje „veľa bielkovín a zdravých tukov“.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button