ZdravieZDRAVIE A STRAVOVANIE

Kedy je najlepšie si urobiť tehotenský test

Kedy je najlepšie si urobiť tehotenský test.  Pre mnohé ženy môže byť rozhodnutie, kedy si urobiť tehotenský test, hlavným zdrojom úzkosti. Niekedy je stres spôsobený tým, že chcete byť tehotná. Niekedy je to preto, že nechcete byť.

Bez ohľadu na to, či dúfate v negatívny alebo pozitívny výsledok, môže sa vám zhotovenie skorého testu zdať ako dobrý spôsob, ako hneď zistiť, či ste tehotná. Bohužiaľ, skoré testovanie vám môže poskytnúť negatívny výsledok, aj keď ste tehotná.

 

Kedy je najlepšie si urobiť tehotenský test

 

Kedy je najlepšie si urobiť tehotenský test

 

Je dôležité urobiť si test v správnom čase, aby ste maximalizovali šancu na získanie presného výsledku. Prečítajte si, aký je najlepší čas na vykonanie tehotenského testu, aby ste získali čo najpresnejší výsledok, ako aj riziká spojené s príliš skorým testovaním. Kedy je najlepšie otehotnieť – najlepší vek

 

Ako skoro si môžete urobiť tehotenský test?

 

Ako skoro si môžete urobiť tehotenský test

Najlepší čas na vykonanie tehotenského testu je po meškaní menštruácie. Pomôže vám to vyhnúť sa falošne negatívnym výsledkom. Najskôr by ste si mali urobiť test jeden deň po tom, ako ste očakávali začiatok menštruácie. Majte na pamäti, že čím skôr si urobíte test, tým je väčšia pravdepodobnosť falošne negatívneho výsledku, aj keď ste tehotná. Ak si ešte nevediete kalendár plodnosti, správne načasovanie tehotenského testu je dobrým dôvodom, aby ste si ho začali viesť.

 

Ak sú vaše cykly nepravidelné alebo si ich nezaznamenávate, nerobte si test, kým nemáte za sebou najdlhší menštruačný cyklus, ktorý zvyčajne máte. Napríklad, ak sa vaše cykly pohybujú v rozmedzí 30 až 36 dní, najlepší čas na vykonanie testu by bol 37. deň alebo neskôr.

 

Niečo ďalšie, čo treba zvážiť, je, či viete, či sa vaša menštruácia vôbec oneskoruje. Z každých 100 ľudí 10 až 20 nedostane pozitívny výsledok tehotenského testu v deň, o ktorom si myslia, že je tesne po vynechaní menštruácie, aj keď sú tehotné.

 

Testy označené na včasné zistenie tehotenstva môžu byť schopné odhaliť tehotenstvo niekoľko dní pred očakávanou menštruáciou. Najpresnejšie výsledky však prichádzajú po meškaní menštruácie.

 

Najlepší čas dňa na vykonanie tehotenského testu

 

Najlepší čas dňa na vykonanie tehotenského testu

Na čase dňa, kedy si urobíte tehotenský test, do určitej miery záleží. Je väčšia pravdepodobnosť, že získate presný výsledok, ak si urobíte test ráno. Platí to najmä vtedy, ak vaša menštruácia ešte nie je oneskorená alebo ak vaša menštruácia mešká len niekoľko dní.

Domáce tehotenské testy fungujú na základe zisťovania hormónu ľudského choriového gonadotropínu v moči. Pokiaľ v noci často nevstávate na močenie (alebo počas noci nepijete vodu), váš moč je koncentrovanejší, keď sa prvýkrát zobudíte. To zvyčajne znamená, že množstvo choriového gonadotropínu je o niečo vyššie a je pravdepodobnejšie, že v prípade tehotenstva získate pozitívny výsledok.

Tehotenský test si však môžete urobiť aj uprostred dňa alebo dokonca večer. Je len pravdepodobnejšie, že dostanete falošne negatívny výsledok, najmä ak vaša menštruácia nie je taká neskorá a najmä ak ste pili veľa vody a váš moč je zriedený. Sex počas tehotenstva – Ako sexovat v tehotenstve

Vykonanie tehotenského testu kvôli príznakom

 

Vykonanie tehotenského testu kvôli príznakom

Môžete sa rozhodnúť urobiť si tehotenský test, pretože máte príznaky skorého tehotenstva. Majte však na pamäti, že tie isté hormóny, ktoré spôsobujú príznaky podobné tehotenstvu, sú prítomné každý mesiac medzi ovuláciou a menštruáciou. Mnohé príznaky podobné tehotenským príznakom môžu mať iné príčiny, napríklad prechladnutie, chrípku alebo dokonca niekoľko nocí zlého spánku.

Skoré príznaky tehotenstva

 

V závislosti od toho, či by bol pozitívny tehotenský test dobrou alebo zlou správou, vás môžu tieto príznaky naplniť strachom alebo vzrušením. Ale tu je dobrá (alebo zlá) správa: tehotenské príznaky neznamenajú, že ste tehotná. V skutočnosti sa môžete cítiť tehotná a nebyť tehotná, alebo sa necítiť tehotná, keď ste skutočne v očakávaní.

Ako fungujú tehotenské testy?

 

Ako fungujú tehotenské testy

Vedomosti o tom, ako fungujú tehotenské testy, vám pomôžu pochopiť, kedy si ich máte urobiť. Tehotenské testy sprostredkúvajú reakciu moču s kúskom papiera, ktorý dokáže zistiť prítomnosť choriového gonadotropínu. Výsledky sa zvyčajne zobrazujú ako jedna alebo dve čiarky alebo znamienko plus alebo mínus.

 

Domáci tehotenský test nedokáže zmerať presné množstvo tehotenského hormónu vo vašom moči. To, čo dokáže, je zistiť, či je prítomné minimálne množstvo. Ako zistím že som tehotná – Príznaky tehotenstva

Získanie negatívneho výsledku tehotenského testu neznamená, že váš moč neobsahuje tehotenský hormón (hCG). Znamená to len, že neobsahuje dostatočné množstvo na vyvolanie pozitívneho výsledku.

 

Ako presné sú tehotenské testy?

 

Ako presné sú tehotenské testy

Ak si pozorne prečítate návod, väčšina testov sľubuje 99 % presnosť v deň vynechania menštruácie – nie však v prípade skorých výsledkov. Ak očakávate menštruáciu v stredu, štvrtok by bol dňom vynechania menštruácie. Testy bývajú presnejšie po vynechaní menštruácie. Podobne, prvý ranný moč môže byť koncentrovanejší a presnejšie detegovať hCG. Dámske zimné topánky – 8 tipov ako si vybrať

Premenné ovplyvňujúce presnosť

Majte na pamäti, že presnosť testu môže závisieť od viacerých premenných. Patria medzi ne:

  • Kedy si v priebehu cyklu urobíte test
  • načasovanie ovulácie
  • Ako dôsledne sa budete riadiť pokynmi
  • čas dňa, kedy testujete
  • Účinnosť včasného testovania

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button