ZdravieZDRAVIE A STRAVOVANIE

Sex počas tehotenstva – Ako sexovat v tehotenstve

Sex počas tehotenstva – Ako sexovat v tehotenstve. Sex počas tehotenstva je úplne bezpečný, pokiaľ vám to lekár alebo pôrodná asistentka neodporučili. Pohlavný styk vášmu dieťaťu neublíži. Penis alebo penetračná sexuálna hračka nemôže preniknúť mimo vašej vagíny a dieťa nemôže zistiť, čo sa deje.

 

Sex počas tehotenstva – Ako sexovať v tehotenstve

 

Sex počas tehotenstva - Ako sexovať v tehotenstve

 

Je však normálne, že sa vaša sexuálna túžba počas tehotenstva mení. Nie je to niečo, čoho by ste sa mali obávať, ale je užitočné hovoriť o tom so svojím sexuálnym partnerom.

Môže sa stať, že vám bude sex počas tehotenstva veľmi príjemný, alebo jednoducho budete mať pocit, že sa vám nechce. Môžete si nájsť iné spôsoby milovania alebo milovania. Najdôležitejšie je hovoriť o svojich pocitoch s partnerom. Rizikové tehotenstvo – 10 vecí na čo si dávať pozor

Ak je vaše tehotenstvo normálne a nemáte žiadne komplikácie, sex a orgazmy nezvýšia riziko skorého pôrodu ani nespôsobia potrat.

V neskoršom štádiu tehotenstva môže orgazmus alebo aj samotný sex spustiť mierne kontrakcie. Ak sa to stane, budete cítiť, ako vám stvrdnú svaly maternice. Tieto kontrakcie sa nazývajú Braxton Hicksove kontrakcie a môžu byť nepríjemné, ale sú úplne normálne a nie je potrebné sa znepokojovať. Možno budete chcieť vyskúšať niektoré relaxačné techniky alebo si jednoducho ľahnúť, kým kontrakcie neprejdú.

 

Kedy sa vyhnúť sexu v tehotenstve

 

Kedy sa vyhnúť sexu v tehotenstve

Vaša pôrodná asistentka alebo lekár vám pravdepodobne odporučia, aby ste sa vyhli sexu, ak ste v tomto tehotenstve mali silné krvácanie. Sex môže zvýšiť riziko ďalšieho krvácania, ak je placenta nízko alebo ak sa v nej nahromadila krv (hematóm).

Taktiež vám bude odporučené vyhnúť sa sexu, ak:

  • vám praskli vody – môže to zvýšiť riziko infekcie (ak si nie ste istá, či vám praskli vody, opýtajte sa pôrodnej asistentky alebo lekára)
  • máte akékoľvek problémy so vstupom do maternice (krčkom maternice) – môže byť vyššie riziko predčasného pôrodu alebo potratu
  • čakáte dvojčatá alebo ste už mali skoré pôrody a ste v neskoršom štádiu tehotenstva
  • Ak máte vy alebo váš sexuálny partner počas tehotenstva pohlavný styk s inými osobami, je dôležité, aby ste používali bariérovú formu antikoncepcie, napríklad prezervatív, a chránili tak vás a vaše dieťa pred pohlavne prenosnými infekciami (SPI).
  • Ako zistím že som tehotná – Príznaky tehotenstva

Dobré a zlé sexuálne pozície počas tehotenstva

 

Dobré a zlé sexuálne pozície počas tehotenstva

Aj keď je sex v tehotenstve pre väčšinu párov bezpečný, nemusí to byť až také jednoduché. Pravdepodobne si budete musieť nájsť iné polohy. Môže to byť čas na spoločné skúmanie a experimentovanie. Je pot nebezpečný pre vlasy? Ako mu čeliť

Sex s partnerom na vrchu môže byť pomerne skoro v tehotenstve nepríjemný, a to nielen kvôli brušku, ale aj preto, že vaše prsia môžu byť citlivé. Nepríjemné môže byť aj to, ak do vás partner prenikne príliš hlboko.

Možno bude lepšie, ak si ľahnete na bok, buď tvárou k sebe, alebo s partnerom za sebou. Možno budete chcieť vyskúšať aj to, že budete počas sexu na vrchu alebo že do vás bude zozadu prenikať na rukách a kolenách. Použite vankúše, aby ste si urobili pohodlie.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button