VÝZORZdravie

Potraviny pre zdravé vlasy : Top 10 potravín pre zdravé vlasy

Potraviny pre zdravé vlasy : Top 10 potravín . Čo jesť pre zdravie vlasov ? Všetko o jedle na vlasy .

Nielen šampóny, oleje alebo akékoľvek iné vonkajšie ošetrenie môže zaručiť zdravé vlasy. Pre celkové zdravie vlasov, musíte sa uistiť, že dostane všetky základné živiny v správnej výške. Tu je zoznam 10 potravín pre zdravé vlasy.

10. Ustrice Potraviny pre zdravé vlasy

Ustrice

Zinok je základným minerálom pre udržanie zdravých vlasov. Nedostatok zinku môže oslabiť štruktúru vlasových folikulov a to vedie k vypadávaniu vlasov alebo vzniku lupín. Ustrice , sú bohaté na zinok,a sú dokonalým riešením tohto problému. Ak máte problémy s vypadávaním vlasov, zvážte pridanie primeraného množstva ustríc do vašej stravy. Ďalšie potraviny bohaté na zinok sú hovädzie mäso, špenát, jahňacie mäso.

Rastliny do tieňa top 11 rastlín vhodných do tieňa

9. Mrkva

Mrkva

Mrkva je dobrá pre vaše vlasy . Je to bohatý zdroj vitamínu A, ktorý je nevyhnutnou živinou pre rast buniek. Jedenie surovej mrkvy alebo pravidelné pitie pohára mrkvovej šťavy môže podporiť rast vlasov a zlepšiť hrúbku vlasov.

8. Škorica

Škorica

Škorica zlepšuje krvný obeh . Udržuje vlasy zdravé a tiež podporuje ich rast .

7. Pečivo Potraviny pre zdravé vlasy

Celé zrniečka Potraviny pre zdravé vlasy

Pečivo je skvelým zdrojom biotínu. Nedostatok biotínu je jedným z dôvodov krehkých vlasov. Je to dôležitý vitamín pre rast vlasov. Ďalšími veľkými zdrojmi biotínu sú mlieko a mäso .

6. Guava Potraviny pre zdravé vlasy

guava Potraviny pre zdravé vlasy

Vitamín C je dôležitý pre rast  vlasov a udržiava ich silné. Guava je dobrým zdrojom vitamínu C. Ďalšími skvelými zdrojmi vitamínu C sú pomaranče , papája a kiwi.

5. Losos Potraviny pre zdravé vlasy

losos Potraviny pre zdravé vlasy

Omega 3 mastné kyseliny sú veľmi dôležité živiny pre vaše telo i vlasy. Ale vaše telo si nedokáže tieto živiny vyrábať samostatne. Ryby sú veľkým zdrojom omega 3 mastných kyselín.Losos pomáha udržať vlasy zdravé a zabraňuje ich vypadávaniu.

4. Orechy 

Orechy Potraviny pre zdravé vlasy

Orechy sú dobrým zdrojom vitamínu E ktorý môže prispieť k celkovému zdraviu pokožky hlavy. Zlepšujú krvný obeh . Nielen, že konzumácia orechov tiež pomáha podporovať zdravie vlasových folikulov ale aj zaručuje výrazné zlepšenie rastu vlasov.

3. Špenát

špenát Potraviny pre zdravé vlasy

Železo je jedným z dôležitých živín pre zdravú pokožku hlavy. Špenát je skvelým zdrojom železa. Výhodou jedenia špenátu sú zdravé vlasové folikuly. Týmto spôsobom môžete vidieť zlepšenie rastu vlasov. Prítomnosť antioxidantov v špenáte tiež rieši poškodenie vlasov.

Mastné vlasy : 5 domácich liekov

2. Vajcia

vajíčko Potraviny pre zdravé vlasy

Vajcia sú bohaté na bielkoviny.Nedostatok bielkovín môže spôsobiť, že vlasy sú suché a krehké .

1. Indický egreš

Indické egreše Potraviny pre zdravé vlasy

Indický egreš udržuje vlasy zdravé a lesklé. Z indického egreša sa vyrábajú oleje a môže sa tiež používať ako pleťová maska. Udržuje vlasy hladké a hodvábne .

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button