ZdravieZDRAVIE A STRAVOVANIE

Ako otehotnieť – 7 tipov na rýchlejšie otehotnenie

Ako otehotnieť – 7 tipov na rýchlejšie otehotnenie. Aj keď matka príroda má vplyv na načasovanie, existuje niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť – alebo neurobiť – aby ste zvýšili svoje šance otehotnieť čo najskôr. Prečítajte si sedem odborníkmi schválených tipov na otehotnenie

 

1. Ako otehotnieť

 

Ako otehotnieť

 

Skôr ako sa oficiálne začnete snažiť, absolvujte preventívnu prehliadku. Ako otehotnieť. Opýtajte sa svojho lekára na prenatálne vitamíny s obsahom kyseliny listovej, ktorá pomáha chrániť pred niektorými vrodenými chybami, ako je napríklad rázštep chrbtice. Kyselina listová pôsobí v ranom štádiu tehotenstva, preto je dôležité uistiť sa, že dostávate dostatok kyseliny listovej ešte pred otehotnením. Čo robiť s rednutím vlasov počas menopauzy.

 

Urobte to v cykle pred tým, ako sa začnete snažiť. Ak máte nejaké základné zdravotné problémy, musíte ich mať pod kontrolou skôr, ako môžete bezpečne otehotnieť.

 

2. Spoznajte svoj cyklus.

 

Spoznajte svoj cyklus

 

Koľko toho viete o svojom menštruačnom cykle? Skutočné pochopenie vám pomôže zistiť, kedy ste najplodnejšia. Ovulácia je najlepší čas na otehotnenie. Je to čas, keď sa treba zamerať na sex.

 

Pomáha uvedomiť si príznaky ovulácie, napríklad zmenu hlienu krčka maternice. Ten sa zvyčajne stáva riedkym a klzkým, keď ste najplodnejšia. Niektoré ženy môžu pociťovať aj jednostrannú bolesť.

 

Súpravy na predpovedanie ovulácie vám tiež môžu pomôcť predpovedať najlepší čas na otehotnenie. Nielenže vám môžu pomôcť uistiť sa, že máte ovuláciu, ak máte zriedkavý pohlavný styk, toto vám povie, kedy ho máte mať, aby ste zvýšili svoje šance na otehotnenie.

 

Takto to funguje: Prvý deň menštruácie sa považuje za prvý deň. „Začnite testovať deviaty deň a pokračujte, kým nebudete mať pozitívny výsledok. Mnohé ženy však majú dlhšie alebo kratšie cykly, preto vám k istote môže dopomôcť aj široký záber.

 

Čo ak ste používali antikoncepciu? Musíte chvíľu počkať, kým sa pokúsite otehotnieť? Nie. Pred rokmi platilo, že po vysadení antikoncepcie treba počkať určitý čas, kým sa pokúsite otehotnieť, ale to už neplatí. O počatie sa môžete začať pokúšať hneď po vysadení antikoncepcie. Jediná vec, ktorú treba mať na pamäti, je, že môžete otehotnieť skôr, ako dostanete menštruáciu, takže sledovanie ovulácie môže byť ťažké a môže byť ťažšie zistiť dátum vášho pôrodu. Z tohto dôvodu sa niektorí ľudia môžu cítiť lepšie, keď počkajú, kým sami dostanú jednu menštruáciu.

 

3. Nezaoberajte sa najlepšími polohami na otehotnenie. – Ako otehotnieť

 

Nezaoberajte sa najlepšími polohami na otehotnenie. - Ako otehotnieť

 

Mýtov o najlepších polohách na otehotnenie je veľa, ale sú to len mýty – mýty. V skutočnosti neexistuje žiadny vedecký dôkaz, ktorý by hovoril, že misionárska poloha je lepšia ako poloha, keď je žena hore, pokiaľ ide o maximalizáciu šancí na počatie dieťaťa.

 

„Veľmi zriedkavo sa krčok maternice ženy nachádza v nezvyčajnej polohe, pri ktorej môžu mať určité polohy význam. Niektoré polohy, ktoré sa vymykajú gravitácii, ako napríklad sedenie alebo státie počas pohlavného styku, však môžu spermie odradiť od cesty proti prúdu. Je to otázka gravitácie a nechcete, aby všetko semeno vybehlo von – a semeno sú rýchle malé potvory.

 

4. Zostaňte v posteli hneď po pohlavnom styku.

 

Zostaňte v posteli hneď po pohlavnom styku

 

Pravdepodobne ste to už počuli – po sexe si ľahnite do postele s nohami vo vzduchu, aby ste zvýšili svoje šance na otehotnenie. Verdikt? Nie je (úplne) pravdivý.

 

Je to dobrá rada, aby ste po pohlavnom styku ležali v posteli 10 až 15 minút, ale nepotrebujete mať nohy vo vzduchu. Vaša panva sa nehýbe, keď dáte nohy do vzduchu. Počas tohto času nechoďte ani na toaletu. Ak počkáte 10 až 15 minút, spermie, ktoré sa dostanú do krčka maternice, budú v krčku maternice.

 

5. Nepreháňajte to. – Ako otehotnieť

 

Nepreháňajte to. - Ako otehotnieť

 

Každodenný sex aj počas ovulácie nemusí nevyhnutne zvýšiť vaše šance na otehotnenie. Vo všeobecnosti platí, že každá druhá noc v čase ovulácie pomáha zvýšiť šancu na otehotnenie. Spermie môžu vo vašom tele žiť až 5 dní. Najlepším odporúčaním je mať pravidelný sex – keď máte ovuláciu, aj keď ju nemáte.

 

Keď už hovoríme o spermiách, nosenie priliehavého oblečenia môže negatívne ovplyvniť počet spermií. Rovnako tak môže byť problémom aj trávenie času v horúcej vani alebo vírivke. Aj návyky vášho muža týkajúce sa mobilného telefónu môžu vyžadovať určitú zmenu. Štúdia ukázala, že muži, ktorí používali hands-free zariadenie s mobilným telefónom a držali telefón v blízkosti semenníkov, mali horšiu kvalitu spermií.

 

6. Zbavte sa stresu akýmkoľvek spôsobom.

 

 Zbavte sa stresu akýmkoľvek spôsobom.

 

Snažte sa nestresovať zo založenia rodiny. Možno prevrátite oči, keď vám niekto povie: Len sa uvoľnite a ono to príde, ale stres môže v skutočnosti narušiť ovuláciu. Takže čím viac sa uvoľníte, tým lepšie!

 

Všetko, čo vám pomôže zbaviť sa stresu, je v poriadku, pokiaľ je to zdravé. Existujú určité dôkazy, že akupunktúra môže pomôcť znížiť stres a zvýšiť vaše šance na otehotnenie. A hoci piť priveľa alkoholu pri snahe otehotnieť nie je rozumné, pohár vína neuškodí.

 

7. Žite zdravo. – Ako otehotnieť

 

Žite zdravo. - Ako otehotnieť

 

Cvičenie je zdravý zvyk – najmä ak vám pomáha udržať si ideálnu hmotnosť. Tak ako pri všetkom ostatnom, aj pri cvičení však platí, že dobrého môže byť priveľa. Príliš veľa cvičenia môže spôsobiť, že nebudete ovulovať.

 

Čo je príliš veľa? U rôznych žien to môže byť rôzne. Ak ste tvrdá cvičenka a stále pravidelne dostávate menštruáciu, váš cvičebný režim s najväčšou pravdepodobnosťou nie je problém. Menštruácia nie je to prvé, čo sa vám môže stať, ak cvičíte príliš intenzívne. Prvá vec, ktorá sa stane, je, že budete mať kratšiu druhú polovicu cyklu. Menštruáciu by ste mali mať 14 dní po ovulácii, ale príliš veľa cvičenia môže túto fázu skrátiť. To by bol prvý náznak, že musíte obmedziť svoj fitnes režim. Ako najlepší spôsob, ako to s istotou zistiť, navrhuje sledovať, ako dlho vám trvá, kým dostanete menštruáciu po ovulácii.

 

Najlepší spôsob, ako zvýšiť svoje šance na otehotnenie a zároveň získať zdravotné výhody pravidelného cvičenia, je vykonávať mierne cvičenie – myslite na rýchlu chôdzu – dve a pol hodiny každý týždeň (alebo aspoň 30 minút, 5 dní v týždni). Najsilnejší prírodný testosterón – 5 spôsobov ako ho získať.

 

Prestaňte fajčiť, aby ste zvýšili svoje šance na otehotnenie. Okrem všetkých ostatných negatívnych účinkov fajčenia na zdravie tento zlozvyk znižuje aj plodnosť. Ovplyvňuje hladinu estrogénu a ovuláciu.

 

A nerobte si príliš veľké starosti so svojím denným plánovačom. Osemdesiatpäť percent žien otehotnie do jedného roka od pokusu.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button