ĽUDSKÉ TELOZdravie

Príznaky zle fungujúcich obličiek – 10 príznakov

Príznaky zle fungujúcich obličiek. Hoci jediný spôsob, ako s istotou zistiť, či máte ochorenie obličiek, je podstúpiť testy.Podelíme sa o 10 možných príznakov, že môžete mať ochorenie obličiek. Ak ste vystavení riziku ochorenia obličiek v dôsledku vysokého krvného tlaku, cukrovky, zlyhania obličiek v rodinnej anamnéze alebo ak ste starší ako 60 rokov, je dôležité dať sa každoročne testovať na ochorenie obličiek. Nezabudnite sa svojmu lekárovi zmieniť o všetkých príznakoch, ktoré pociťujete.

 

Príznaky zle fungujúcich obličiek

 

Príznaky zle fungujúcich obličiek

 

Ste viac unavení, máte menej energie alebo máte problémy so sústredením. Závažné zníženie funkcie obličiek môže viesť k hromadeniu toxínov a nečistôt v krvi. Príznaky zle fungujúcich obličiek. To môže spôsobiť, že sa ľudia cítia unavení, slabí a môžu mať problémy so sústredením. Ďalšou komplikáciou ochorenia obličiek je anémia, ktorá môže spôsobiť slabosť a únavu.

 

Máte problémy so spánkom

 

Máte problémy so spánkom

 

Keď obličky nefiltrujú správne, toxíny zostávajú v krvi namiesto toho, aby odchádzali z tela močom. To môže spôsobiť ťažkosti so spánkom. Príznaky zle fungujúcich obličiek. Existuje aj súvislosť medzi obezitou a chronickým ochorením obličiek a spánkové apnoe je častejšie u ľudí s chronickým ochorením obličiek v porovnaní s bežnou populáciou.

 

Máte suchú a svrbiacu pokožku

 

Máte suchú a svrbiacu pokožku

Zdravé obličky vykonávajú mnoho dôležitých úloh. Odstraňujú z tela odpadové látky a prebytočnú tekutinu, pomáhajú vytvárať červené krvinky, pomáhajú udržiavať silné kosti a pracujú na udržiavaní správneho množstva minerálov v krvi. Suchá a svrbivá koža môže byť príznakom ochorenia minerálov a kostí, ktoré často sprevádza pokročilé ochorenie obličiek, keď obličky už nie sú schopné udržiavať správnu rovnováhu minerálov a živín vo vašej krvi.

 

Pociťujete potrebu častejšieho močenia

 

Pociťujete potrebu častejšieho močenia

Ak pociťujete potrebu častejšieho močenia, najmä v noci, môže to byť príznakom ochorenia obličiek. Keď sú poškodené filtre obličiek, môže to spôsobiť zvýšené nutkanie na močenie. Príznaky zle fungujúcich obličiek. Niekedy to môže byť aj príznakom močovej infekcie alebo zväčšenej prostaty u mužov. Pes do bytu : 15 najlepších plemien do bytu.

 

V moči vidíte krv

 

V moči vidíte krv

Zdravé obličky zvyčajne pri filtrovaní odpadových látok z krvi na tvorbu moču zadržiavajú krvné bunky v tele, ale keď sú filtre obličiek poškodené, tieto krvné bunky môžu začať „unikať“ do moču. Okrem toho, že krv v moči signalizuje ochorenie obličiek, môže poukazovať aj na nádory, obličkové kamene alebo infekciu.

 

Váš moč je spenený – Príznaky zle fungujúcich obličiek

 

Váš moč je spenený - Príznaky zle fungujúcich obličiek

Nadmerné bublinky v moči – najmä tie, ktoré si vyžadujú niekoľkonásobné spláchnutie, kým zmiznú – poukazujú na bielkoviny v moči. Táto pena môže vyzerať ako pena, ktorú vidíte pri miešaní vajec, pretože bežná bielkovina, ktorá sa nachádza v moči, albumín, je rovnaká bielkovina, ktorá sa nachádza vo vajciach.

 

Máte pretrvávajúce opuchy okolo očí – Príznaky zle fungujúcich obličiek

 

Máte pretrvávajúce opuchy okolo očí - Príznaky zle fungujúcich obličiek

Bielkovina v moči je včasným znakom toho, že došlo k poškodeniu filtrov obličiek, čo umožňuje únik bielkovín do moču. Tento opuch okolo očí môže byť spôsobený tým, že vaše obličky vypúšťajú veľké množstvo bielkovín do moču, namiesto toho, aby ich zadržiavali v tele. Rastliny do kuchyne : 8 najlepších rastlín do vašej kuchyne.

 

Vaše členky a nohy sú opuchnuté

 

Vaše členky a nohy sú opuchnuté

Znížená funkcia obličiek môže viesť k zadržiavaniu sodíka, čo spôsobuje opuchy vašich nôh a členkov. Opuchy dolných končatín môžu byť aj príznakom ochorenia srdca, pečene a chronických problémov so žilami na nohách.

 

Máte slabú chuť do jedla – Príznaky zle fungujúcich obličiek

 

Máte slabú chuť do jedla - Príznaky zle fungujúcich obličiek

Ide o veľmi všeobecný príznak, ale jednou z príčin môže byť hromadenie toxínov v dôsledku zníženej funkcie obličiek. Koľko Vlasov Stratíme Denne?

 

Máte kŕče vo svaloch

 

Máte kŕče vo svaloch

Nerovnováha elektrolytov môže byť dôsledkom zhoršenej funkcie obličiek. Napríklad nízka hladina vápnika a nedostatočne kontrolovaný fosfor môžu prispievať k svalovým kŕčom.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button